15 דברים רגילים לחלוטין בדרום קוריאה אבל מדהימים עבור שאר העולם

דרום קוריאה היא מדינה של ניגודים בה טכנולוגיות מתקדמות ומסורות אסייתיות עתיקות מתקיימות בהרמוניה. כל מסע למדינה המופלאה הזו חושף אינספור סודות ומסתורין.

צוות האתר שלנו בחר את הממצאים המדהימים ביותר מדרום קוריאה, והם ידהימו אתכם, אין ספק.


תמיכה מדינית לנשים בהריון


© nihilo503 / reddit

נשים הרות בדרום קוריאה מקבלות כרטיס אשראי מיוחד מהמדינה. על הכרטיס יש 500$. אימא לעתיד מבזבזת את הכסף הזה על טיפול רפואי וכל התרופות הנחוצות. בנוסף, נשים גם מקבלות מעין תכשיט חברתי שמאפשר להן שימוש נוח בתחבורה הציבורית. המושבים עבור נשים הרות ברכבת התחתית מסומנים בוורוד. התכשיט מפעיל את הסימן, כך שכל הנוסעים יודעים שישנה אישה הרה בקרון. זה עוזר במיוחד בשלבים המוקדמים של ההיריון. ישנה גם חניה מיוחדת לאימהות עתידיות.


כמעט בכל תחנת אוטובוס יש לוח מידע ועליו מוצג לוח הזמנים של האוטובוס


© AdaKwon / pikabu

כל האוטובוסים כאן חדשים ומצוידים במיזוג אוויר. הנהג לובש מדים עם כפפות לבנות ומשקפי שמש. האוטובוס עובד 24/7. בו בעת, נסיעה במונית עולה כמעט כמו אוטובוס, אם 3-4 אנשים חולקים את הנסיעה.

זה רגיל ואף מורשה לנסות מזון בסופרמרקט


© AdaKwon / pikabu

ברוב הסופרמרקטים בדרום קוריאה, מוצע מזון בלתי מוגבל לטעימה. איש לא בודק כמה אוכל הלקוח טרם קנייתו….או אי קנייתו.

קוריאנים אוהבים לתת ולקבל מתנות פרקטיות


© AdaKwon / pikabu

מתנה מסורתית במסיבת חנוכת בית הם כמו גלילים של נייר טואלט. קוריאנים מאמינים שאורך הגליל מעיד על אריכות ימים. קוריאנים מאוד אוהבים מתנות פרקטיות, במיוחד כאלה שאפשר לאכול. דוגמה, ההנהלה של אחת החברות בדרום קוריאה פינקה את העובדים שלה בסלי מזון. בסלים הללו היו שילובים שונים של מזון שהיו קונים בסופרמרקט לפני פסטיבל גדול.


מנחים בטלוויזיה לובשים מדים לאומיים בראש השנה הקוריאני


© AdaKwon / pikabu

לכל גן יש מדים משלו בצבע מסוים כך שהילדים לא יאבדו בקהל גדול במהלך טיולים בעיר.


© AdaKwon / pikabu

תלמידי תיכון לומדים עד חצות


© hitchcocklikedblonds / reddit

ילדים קוריאניים חייבים ללמוד הרבה. בבית הספר היסודי השיעורים מתחילים ב-9 בבוקר ונגמרים ב-6 בערב, בחטיבה התלמידים חוזרים הביתה ב-10 בלילה, בעוד שתלמידי תיכון צריכים לפעמים ללמוד עד 1 לפנות בוקר. הספריות בבתי הספר פתוחות 24/7 במיוחד עבור מאורעות מסוג זה. אבל עומס שכזה דווקא לא תורם לילד אלא דווקא עושה את הפעולה ההפוכה. רבים מהם מאבדים עניין בתחביבים שלהם מאחר ואין להם פנאי לחיים אישיים. הם למדים, ישנים במהלך הנסיעות, ומבלים את זמנם הפנוי ברשתות החברתיות.

זוגות לובשים בגדים זהים בדרום קוריאה


© AdaKwon / pikabu

כל זוג קוריאני מאוהב רוצה שכל מי שסביבו ידע שהם יחד. הם עושים זאת בעזרת תלבושות תואמות. בגדים ונעליים תואמים אפשר למצוא בחנויות מקומיות עבור אנשים צעירים מאוהבים וגם אנשים לא כל כך צעירים, ומאוהבים.

הוקרת התודה הטובה ביותר למורה היא כוס קפה או ממתק


© AdaKwon / pikabu

מתנות גדולות למורים או לפקידי ציבור נחשבות שוחד. הורים וילדים שרוצים להראות את הערכתם למורה נותנים להם בדרך כלל ספל קפה או ממתקים.

קרונות נושא ברכבת התחתית


© AdaKwon / pikabu

ישנם קרונות נושא רבים ברכבת התחתית שמוקדשים לדמויות מצוירות שונות. שמות התחנות מוכרזים בקולן של הדמויות ובמקרון יש בדרך כלל בובה בגודל מלא של הדמות.

הם לא אוכלים כלבים בדרום קוריאה

כמעט כל הדור הצעיר לא ניסה מעולם בשר כלב. בכל מקרה, עדיין אפשר לנסות את המנה הזו בדרום קוריאה, אך היא יקרה בטירוף. המטבח הקוריאני המודרני הוא בריא מאוד. בדרך כלל, הם אוכלים בשר צלוי (ללא שמן), הרבה ירקות וצמחים, ואורז כמובן. אבל יותר מאורז, הקוריאנים אוהבים קפה.

ישנו מחסור בפחי אשפה ובשירותים ציבוריים רבים


© sawbutter / reddit

אין פחי אשפה כי הקוריאנים מסודרים מאוד. ישנם שירותים ציבוריים בכל תחנת רכבת תחתית ובכל פארק. השירותים נקיים מאוד וישנם תאים נפרדים לנכים. שירותים לנשים מצוידים בשולחן החלפת חיתולים.

ההתמכרות לעבודה של הקוריאנים אינה יודעת גבולות

לאחרונה, ממשלת דרום קוריאה החליטה להילחם בהתמכרות לעבודה שהפכה למחלה לאומית. מחשבים של עובדי משרד שאוהבים לעבוד שעות נוספות כבים בשישי בערב. הצעד הה הכרחי כדי לאלץ אנשים לחיות חיים נורמליים. החידוש הזה אמור להגיע לכל מקום, אך באירועים מיוחדים יש יוצא מן הכלל. בכל מקרה, לא כל הקוריאנים מעריכים את הכלל החדש הזה. 67% מפקידי ציבור נדרשים שלא להיכלל מהליך החובה הזה.

האם אי פעם הייתם בדרום קוריאה? אם כן, שתפו את הרשמים שלכם לגבי המדינה המופלאה הזו בתיבת התגובות בהמשך. ואם לא, נשמח אם תשתפו אותנו בדעותיכם על העובדות שציינו בכתבה.