15 דברים שאשתי עושה וגורמים לי להתאהב בה בכל פעם מחדש

אשתי ואני יצאנו קרוב ל-8 שנים לפני שהחלטנו למסד את הקשר, זה היה לפני 3 שנים. היה לי זמן רב לחשוב על מה יעבוד עבורנו, ומה אני יכול לספר לכם על אהבה (אם להשתמש באחד הביטויים הפחות חביבים על אשתי) – זה תהליך, כזה שנתמך ע"י המאפיינים הבאים.

כמה מהם אלו דברים שהיא עושה במתכוון, ואחרים הם פשוט כאלו שאני מחשיב כמקסימים. לא קיים סט של דברים וערכים שאתם יכולים לעשות כדי לתחזק מערכת יחסים ולגרום לה לגדול, אבל מה שהופך את המאפיינים הללו לבעלי משמעות עבורי היא העובדה שכולם הם ביטויים אותנטיים לעצמיות והערכים שהיא מביאה איתה.


אף אחד מהם לא חשוב לכשעצמו, אבל הם מזכירים לי על בסיס יומי מדוע ביקשתי ממנה שתתחתן איתי מלכתחילה.

1. היא נותנת לי את הספייס שלי
לפעמים הדבר הטוב ביותר למערכת היחסים שלכם היא דווקא מה שאתם לא עושים. אשתי ואני, כל אחד מאיתנו, זקוק לזמן שלו לעצמו, בגלל סוג העבודה שלנו וגם בגלל שלכל אחד מאיתנו יש צרכים אישיים וצורך לשחרר לעתים. הדרך הטובה ביותר עבורה לתמוך בעבודה ובבריאות הנפשית שלי היא פשוט להניח לי לפעמים, ואני מנסה להשיב לה טובה בכל שאני לא מפריע לה כשהיא כותבת, לדוגמה.


2. היא נותנת לי לברוח לכמה ימים
היעדרות גורמת ללב לגדול, כך אומרים, ולפעמים אין דבר טוב יותר כמו נסיעה ארוכה עם החבר'ה שלך כדי להתגעגע לפרטנרית. אני מבין שעד כה הרשימה הזו לא נשמעת רומנטית במיוחד, אבל מערכות יחסים ארוכות טווח לא בנויות על מחוות רומנטיות בלבד. לפעמים, הם כמו שביל אחורי שחושף את שכיות החמדה שלו לסירוגין בין תקופות בהן אתם מטפסים במעלה הדרך.

מסים ותכנון פיננסי, לדוגמה, לא הופכים פשוטים יותר או פחות נתונים לוויכוח כשהאדם הנוסף מעורב.

3. היא בדרך כלל צודקת
אשתי עושה את המחקר שלה. היא לא נוטה לדבר על דברים שאין לה מושג לגביהם. יש לה דעות, ובכמה מהם היא מחזיקה באופן סולידי ונוקשה, אבל מדובר בדעות בעלי ביסוס. אין לי כוונה להיות ערמומי כלל וכלל, אבל לפעמים אנשים במערכת יחסים צריכים שהפרטנר שלהם יהיה נכס ולא חובה.

כמובן, כולנו מחויבים לפעמים, ואהבה פירשה לקחת אחריות על בן הזוג שלכם כשהוא חולה, כאוב, או אפילו קצת שיכור. אבל אתם לא יכולים לצפות מעצמכם לתמוך בפרטנר שלכם כל הזמן למרות שהם מקבלים החלטות מזיקות. אני שמח מאוד להיות עם מישהי שחוקרת בזהירות את הדעות שלה ומביאה עדויות חותכות לשיחות שמעורבת בהם גם קבלת החלטות.

4. היא גורמת לי לעשות דברים
כשאשתי הציעה שנטייל בעיר גדולה בארצות הברית כדי להשתתף במחאת ענק, התגובה הראשונית שלי הייתה "אני לא רואה איך זה יעזור לנו, אם נגרום למשטרה להטריד אותנו". מסתבר שזה היה אירוע מעורר השראה ששינה את ההתנהגות שלי בדרכים חשובות, ואני אסיר תודה שהלכנו. אני בר מזל שיש לי פרטנרית שמוכנה לדחוף נגד האינרציה ולגרום לי לצאת מהבית למרות ההתנגדויות שלי.

5. היא לא נותנת לי להתחמק מדברים שעשיתי מבלי לקחת אחריות
למרות שאני לא מעריך את זה כל הזמן, במבט כללי אני אסיר תודה לאשתי שהיא אומרת לי כשאני טועה. זה נותן לי את ההזדמנות לראות את התפקיד שלי במערכת היחסים בבירור, ולהתכוונן לפי הצורך.


6. היא נלחמת על הדברים שהיא מאמינה בהם
לא תמיד מדובר בשיחות המענגות ביותר בעולם, אבל אשתי מוכנה שלא להסכים איתי כדי להגן על השקפת העולם שלה ולהביא הוכחות חותכות לכך, ופירוש הדבר הוא, שאפילו אם אנחנו לא חולקים את אותה השקפת עולם בכל נושא, לפחות יש לי הבנה עמוקה יותר משהייתה לי לפני ששוחחנו על הנושא.

7. היא מבינה שיש לנו טעם שונה
אשתי לעולם לא תלך להופעה של ה"גרייטפול דד", וזה בסדר. אתם לא חייבים לאהוב כל דבר שהפרנטר שלכם אוהב, אבל אתם צריכים להשלים עם העובדה שהם אוהבים דברים מסוימים, שזה אומר להסכים ולהאזין למוזיקה של ה"גרייטפול דד" אחת לכמה זמן, למרות שאני משתדל רוב הזמן שלא לחשוף אותה לדברים שלא אכפת לה מהם, למרות שהיא אהבה את תכנית האנימה החביבה עלי.

8. היא מתגנדרת
אנחנו ביחד כבר שנים וראינו האחד את השנייה עירומים אינספור פעמים, אבל אשתי עדיין מקפידה לעקוב אחר הטעם שלי בכל הנוגע לנעליים שלה, לבגדים, לאיפור ולשיער, ומשלב את ההעדפות האישיות שלי בסטייל האישי שלי.

9. היא מתפשטת
אשתי אוהבת לרבוץ בבית עירומה, ובעוד זה לא לטובתי המוחלטת, אני לא יכול להגיד שאני לא נהנה מזה.

10. היא אדיבה
כשאני מתבונן בה מקדישה זמן כדי לשחק עם החתולים ולהחליף מילה אדיבה עם חבר ברחוב, אני נזכר שוב ושוב איזה אדם מלא חמלה היא.

11. היא מקררת את היין
הרבה יותר קל להתאהב שוב ושוב על כוס יין, במיוחד יין שנשמר בקירור קודם לכן באותו היום ע"י בן/בת הזוג, כזה שיודע שמעשה כזה יזכה להערכה רבה מהצד השני.

12. היא משחיזה בסיבובים
זה לא הסקי עצמו, אלא לראות אותה מצטיינת במשהו שהיא אוהבת עושה אותה מושכת מאוד כשהיא מחליקה במורד ההר לבושה בבגדי הסקי שלה. אם אשתי הייתה מלאת תשוקה לגבי תיפוף, כנראה הייתי מתאהב בה שוב ושוב בעודי מביט בה מכה בעור המתוח על פני התופים.

13. היא מגדלת צמחים
לראות אותה נוהגת באדיבות כלפי בעלי החיים, לראות אותה עומדת שם בגינה או במרפסת עם הכובע המרופט שלה ומטפלת בצמחים שלנו, רבים מהם אשר חילצה מצדי הדרך, מזכיר לי כמה היא אכפתית וזה גורם לי להעריץ אותה אפילו יותר.

14. היא מטורפת על שוקולד
אני לא בטוח למה, אבל זה הדבר הכי מושך בעולם עבורי

15. היא אוהבת לטייל איתי
אם אתם רוצים להתאהב שוב, תוכלו לעשות יותר מלקחת אותה לטיול ליד הנהר בערב נעים לאחר שהשמש הטילה את קרניה כל היום. אולי אם אתם באמת ברי מזל תוכלו להחזיק ידיים ולנהל וויכוח מודע ונעים.