15 דברים שבטח תלמדו בפעם הראשונה

יש בעלי חיים שמזייפים הריון כדי לקבל יותר מזון מאחרים, יונים יכולות לדעת אם אנשים חולים בסרטן או לא. בכל יום אנחנו למדים משהו חדש, והדברים שאנחנו מגלים עשויים לגרום לנו לחייך, להדהים אותנו או אפילו להבהיל אותנו קצת.

צוות האתר שלנו מבלה זמן רב בחיפושים אחר מזון חדש למוח, ואנחנו נשמח שתלמדו איתנו דברים חדשים. אזהרה: ייתכן והעולם שלכם לא יהיה אותו הדבר אחרי שתגלו כמה מהדברים האלה.


ליפסטיקים רבים מכילים קשקשי דגים


© Damir Spanic / Pixabay© stux / Pixabay

הרכיב קרוי גואנין והוא נמצא בשימוש בליפסטיקים רבים כדי ליצור אפקט בוהק. הרכיב מגיע מקשקשי דגים ובתעשיית הקוסמטיקה הוא קרוי בשם pearl essence.”.


בחצילים יש ניקוטין


© rycky21 / Pixabay© Benjah-bmm27 / Wikimedia Commons

חציל שייך באופן טכני למשפחת פירות היער והזרעים בתוכו מכילים ניקוטין. הריכוז שלו הוא כ-100 ננוגרם לגרם של חציל. בכל מקרה, כדי לצרוך כמות השווה לסיגריה, עליכם לאכול כ-10 ק״ג של חצילים, וכנראה שאז תצטרכו לנסוע לבית החולים. זה לא בגלל הניקוטין, אלא בגלל כמות הסיבים העצומה שצרכתם במכה.

בזכות מסכים שטוחים ברזולוציה גבוהה, כלבים יכולים לצפות בטלוויזיה ממש כמו בני אדם


© Moran / Unsplash© Scott Longerbeam / Unsplash

כלבים יכולים לראות תמונות על מסכי טלוויזיה ממשו כמונו, והם אינטליגנטיים מספיק כדי לזהות בעלי חיים אחרים בסרטים ובתכניות טלוויזיה, ממש כמו בחיים האמיתיים. הם אפילו מזהים בעלי חיות שלא ראו מעולה וצלילים הבוקעים מהטלוויזיה, כמו נביחות.

יש ספא ביפן בו תוכלו לקחת אמבט נודלס

איצ׳ירו פורויה, בעלי הספא, טוען כי ״לאחרונה אנשים מודאגים מאוד ממצב העור שלהם, והם מודעים להשפעת הקולגן, שנכלל בציר הבשר שלנו הכולל חזיר. באמבט הזה, כולם יכולים לבלות וליהנות מההשפעות החיוביות של הראמן״

פרות להן קוראים בשם מפיקות 258 יותר ליטר חלב מאלה נטולות השם


© PrinceWilliam13 / Reddit© Couleur / Pixabay


מדענים בריטיים השוו בין התפוקה ברשומות החלב הלאומיות עם סקרים בקרב 516 חקלאים מתעשיית החלב כדי לראות אם יש קשר בין כמות החלב וכינוי הפרות בשם. חוואים מהתחום שכינו את הפרות שלהם בשמות קיבלו 7938 ליטרים של חלב מהפרות שלהם, בהשוואה ל-7680 מאלה חסרות השם.

בננות הן רדיואקטיביות


© Alla Razgonova / Unsplash© Denny Müller / Unsplash

יש יותר מ-1000 סוגי בננות מסביב לעולם. זוהי עובדה מוכחת שבננות מכילות אלמנט רדיואקטיבי בשם אשלגן-40. ישנה אפילו יחידת מידה רדיואקטיבית בשם ״מנה השווה לבננה״, שמציגה את כמות הקרינה שאדם אחד צורך לפי אכילת בננה אחת.

הגוף האנושי מכיל 0.2 מיליגרם של זהב


© geralt / Pixabay© Sabrinna Ringquist / Unsplash

זהב מצוי בדם שלנו והוא נחוץ למפרקים שלנו. זהו אלמנט חיוני גם בהעברת אותות חשמליים דרך הגוף. בגוף ממוצע, במשקל 70 ק״ג, אפשר למצוא כמות כוללת בסך 0.2 מ״ג של זהב. אם כמות הזהב בגוף הייתה הופכת לקוביה, ניתן היה למדוד אותה ב-0.22 מ״מ.

אפשר לחסוך 584 גלונים של מים אם משתינים במקלחת


© bzndenis / Pixabay© The Creative Exchange / Unsplash

לפי מחקר, אם אתם מתקלחים פעם ביום ומשתינים במקלחת, אתם יכולים לחסוך 1.6 גלונים של מים ע״י כך שלא תורידו את המים. אז כדי לעשות את החישוב, עבור 365 ימים, ישנו חיסכון כולל של 584 גלונים.

אין תמרור ״עצור״ בדרכים של פריז


© Anthony DELANOIX / Unsplash© Joshua Hoehne / Unsplash

ישנם 6100 רחובות בפריז, ובאף אחד מהם אין תמרור עצור לנהגים. את תמרור ה״עצור״ האחרון הסירו בין השנים 2012 ל-2014, ומאז התנועה הפריזאית זורמת גם בלעדיהם. הסיבה מאחורי זה היא שלרכבים מימין תמיד יש זכות קדימה.

ילדים מבצעים פעולות משעממות בצורה טובה יותר אילו לבושים כבאטמן


© tyus / Reddit© Com4tablynumb / Imgur

לפי מחקר, ילדים צפויים לעבור קשה יותר כשהם לבושים בתחפושת של באטמן. האביר השחור אינו היחיד שנותן השראה לילדים לביצוע מטלות יומיומיות. מדענים גילו שילדים הלבושים כבוב הבנאי, רפונזל, ודורה החוקרת עובדים קשה יותר.

ישנה תיבת דואר תת ימית ביפן ואפשר לשלוח ממנה דואר


© Northern_University_Bangladesh / YouTube© Northern_University_Bangladesh / YouTube

האמת שתיבת הדואר התת קרקעית הזו מקבלת בין 1000 ל-1500 מכתבים בכל יום, רבים מהם מקרובי משפחה אל היקירים שלהם, והמבנה הייחודי הזה הוא בעל חשיבות משמעותית. התיבה נמצאת במפרץ סוסאמי, ביפן והיא בעומק של 10 מטרים מתחת לפני הים. תוכלו לקנות כרטיס עמיד במים, לכתוב עליו מה שתרצו, ולשלוח למי שתרצו בעודכם צוללים.

צבע התפוח לא קשור לכמה הוא מתוק או לא


© fruit-trees.com© Markus Hagenlocher / Wikimedia Commons

לפי המדריך לסיווג תפוחים, ה- Red Delicious, שלו צבע אדום עמוק יותר, מתוק פחות מהפוג׳י, שהוא בעל צבע אדום דהוי, אבל נחשב כחלק מקבוצת ה״סופר מתוקים״.

העולם הוא מטושטש לתינוקות כשהם נולדים, והראייה שלהם לא הופכת חדה עד בגיל שנה בערך


© Logan Weaver / Unsplash

כשהתינוק שלכם נולד, הוא ראה אתכם ואת העולם במטושטש. הפוקוס שלהם על אובייקטים משתפר רק אם אתם במרחק 25 ס״מ מהפנים שלהם. זהו המרחק הנכון ממנו התינוק יכול לזהות אתכם כשאתם מחזיקים אותו.

בגיל 3 חודשים בערך, התינוק שלכם יכול לעקוב אחר חפצי במרחב, ואם תנפנפו אליהם עם צעצוע צבעוני, הם יזהו את התנועה.

עד גיל 12 חודשים, תינוקות מתחילים לראות בבירור. הם יכולים אפילו להתפקס במהירות על חפצים נעים.

פנדות מזייפות הריון


© Pixabay© Qinghong Shen / Unsplash

קצה ההיריון של דובי פנדה הוא נמוך מאוד, לכן המטפלים מתייחסים לכך כאירוע מיוחד כשהן מתעהרות. הם מטפלים בפנדה בתשומת לב מוגברת ונותנים להן מזון טעים יותר. פנדות ידועות גם ביכולת שלהן לזייף הריון כדי לקבל יותר תשומת לב וממתקים מהמטפלים שלהם. זיוף ההיריון אינו פשוט לזיהוי מהיריון אמיתי, מאחר וחיות מראות את כל הסימנים להיריון, כולל שינויים פיזיים.

עורבים שומרים טינה


© dontpanicbringatowel / Imgur© dontpanicbringatowel / Imgur

מחקרים גילו כי עורב זוכר את פניו של האנשים שלא נהגו בהם יפה ומאוחר יותר מזהים ואפילו תוקפים את האדם.

המלכה אליזבת הייתה מכונאית במהלך מלחמת העולם השנייה

במהלך מלחמת העולם השנייה, אליזבת הייתה נסיכה בת 18. היא הצטרפה לחיל העזר לנשים והתאמנה בלונדון כמכונאית. היא הייתה גם נהגת של משאית צבאית. אליזבת הייתה האישה היחידה בקרב משפחת המלוכה ששירתה בצבא והייתה היחידה שעזבה את המדינה כדי לשרת במלחמת העולם השנייה.

איזו עובדה מעניינת למדתם לאחרונה שגרמה לכם למהר לטלפון שלכם ולחפש בגוגל כי לא הצלחתם להאמין למראה עיניכם ולמשמע אוזניכם?