15 דברים יומיומיים שיש להם טריקים ושימושים חבויים

לפעמים לפריטים היומיומיים שלנו יש תכונות שימושיות ומבריקות מובנות בתוכם ואנחנו אפילו לא מודעים לקיומם. לדוגמה, ישנו טריק סודי באריזות של ניילון נצמד שמונע מהגליל ליפול. ולולאת הפלסטיק שאוטמת את אריזת הלחם שלכם מראה למעשה כמה טרי הכיכר שלכם.

צוות האתר שלנו רוצה לעזור ולהפוך את החיים של כולם לנוחים יותר, לכן אנחנו משתפים אתכם בטריקים המדהימים והעצות השימושיות הללו שיכולים לעזור לכם למצות את מלוא הפוטנציאל מהדברים הסובבים אתכם.


קולבים מעץ ארז עוזרים להרחיק עש וחרקים אחרים

© Depositphotos.com

כדורי נפטלין היו בעבר דרך פופולרית להרחיק חרקים, אך הם מכילים כימיקלים שעשויים לסכן את הבריאות שלנו. טוב שיש משהו בתוך הבית שלנו שפועל כדוחה חרקים טבעי: קולבים מעץ ארז. ניחוח השמן בארז מרתיע את העש ומונע מהם ללעוס את הבגדים שלנו. אך מוטב לשייף את הקולבים שלנו ולצפות אותם מחדש בשמן ארז כל כמה חודשים כדי לשמר את היכולות שלהם להרחיק חרקים.


אפשר להשתמש במשענת הראש ברכב כדי לצאת מהרכב בעת מצב חירום

© Michael_Luenen / Pixabay

משענות הראש הניתנות לניתוק לא עוצבו במיוחד עבור המטרה הזו, אבל קצותיהם המחודדים יכולים לשמש כדי לנפץ את הזכוכית בעת מצב חירום. סרטון אחד ביוטיוב מדגים את הדרך הנכונה להשתמש במשענת הראש ככלי מילוט. במקום להטיח את הקצוות בצורה ישירה, תקעו אותו בין הזכוכית ואדן החלון, ומשכו את המשענת לכיוונכם. זה יגרום לזכוכית להישבר, ויאפשר לכם להחליק החוצה.

הקצף באמבט בועות עוזר לווסת את טמפרטורת המים

© peanutbrittlebabe / reddit

בועות פועלות כבידוד תרמי באמצעות חסימת פני השטח של המים ומניעת אובדן החום. ניסוי אחד אישש את התיאוריה הזו, והם גילו שמים עם בועות מתקררים רק במחצית הזמן בהשוואה למים ללא קצף.

ניתן לאחסן חמאת בוטנים כשהצנצנת הפוכה על פיה כדי לשפר את המרקם של הממרח

© edmi0002 / reddit© ijandro / reddit

חברות רבות המייצרות חמאת בוטנים עושות שימוש בשמן כדי להאריך את חיי המדף של המוצר, אבל שמנים אלו נהוטים להיפרד מהחלק המוצק וזה יכול לגרום לבעיה אם תנסו לערבב את השניים. דרך אחת להימנע מהטרדה הזו היא לאחסן את צנצנת חמאת הבוטנים כשהיא הפוכה על פיה. זה יאלץ את השמן להתערבב עם החמאה, מה שמסתכם בממרח אחיד וחלק יותר.


בניילון נצמד ובאריזות יש לשונית לחיצה בצד שמונעת מהגליל ליפול

© sp1z99 / reddit

חדשות טובות: אל לכם לדאוג לגבי גליל רדיד האלומיניום שעשוי ליפול מהאריזה בכל פעם שאתם משתמשים בו. אריזות מוצרים אלו מגיעות עם לשונית בצד, שעוזרת לשמור על הגליל במקומו. כל שאתם צריכים לעשות זה לדחוף את הלשונית טרם השימוש בפעם הראשונה, והפיתוח הגאוני הזה ינעל את הליבה בצורה יציבה.

ניתן להשתמש במפתחות כדי לקדוח מהר יותר

זה לא כל כך פשוט להבריג ברגים בצורת וו, אבל דבר אחד פשוט יכול לעזור לכם להתמודד עם המטלה הזו – מפתח. השחילו את המפתח על המקדחה, והחדירו את הוו בעד חור המפתח. זה יעניק את התמיכה הנדרשת כדי לקדוח מהר ובקלות.

ריבועים צבעוניים על שפופרת משחת השיניים הם סמנים עבור מכונות הייצור

במשך זמן רב, חשבו אנשים שהריבועים הצבעוניים הללו מציינת האם משחת השיניים היא טבעית או עשויה חומרים כימיים. אבל האמת היא שאין לזה קשר לתרכובת המשחה. צורות אלו נמצאים שם כדי שהמכונה תוכל לקרוא אותן בעת הייצור, ומטרתם העיקרית היא להצביע על החלק שיש לחתוך, לקפל, או לאטום.

יש למזוג חלב מהקרטון כשהפקק בחלק העליון

זה עניין של פיזיקה – אם אתם מוזגים כשהפקק בחלק התחתון והקרטון מלא, החלב נשפך מכל צדדיו, כך שהוא יוצא במהירות מוגברת. בעוד שהנוזל נשפך החוצה, הקרטון מנסה לאזן את הלחץ, אז הוא מניח לאוויר מהצדדים להיכנס בעד הפתח. האוויר שנכנס עשוי לשבש את הזרימה וגורם ל׳פרצי׳ חלב.

מזיגה כשהפקק בחלק העליון פירושה כי אין לחץ או חלב מלמעלה, ואין די חלל כדי שהאוויר יחדור פנימה. זה מעניק לכם זרם חלב חלק, ומתמשך.

גביעי רטבים יכולים להימתח עד פי 2 מכפי גודלם

© dubeetha / reddit

הקפלים סביב גביעי הרטבים הם שם מסיבה גאונית: אתם יכולים לגרום למיכל להתרחב באמצעות משיכה בקפלים הללו. ניתן למתוח את הגביעים עד פי 2 מגודלם המקורי, או אפילו ליצור מהם צלחת זעירה אם בא לכם ללכת על כל הקופה. לא רק שזה יאפשר לכם לחסוך בנייר באמצעות שימוש בגביע אחד עבור פי 2 בכמות הרוטב, אלא שיהיה לכם גם יותר מקום לטבול את הנגיסים שלכם או ביסים גדולים יותר של מזון.

ראשי לגו עשויים עם חור כאמצעי בטיחות

© msmadu / Depositphotos.com© Depositphotos.com

כשלגו ייצרו את ראשי הדמויות הזעירות שלהם, הם לקחו בחשבון שיש ילדים שיכולים לשים את הדברים האלה בפה שלהם. הם החליטו להוסיף חורים בחלק העליון של הראש כך שבמקרה והאובייקט נתקע בדרכי הנשימה של הפעוט, אוויר יכול לחדור בעד והילד יכול לנשום.

לרוכסנים במכנסיים יש מנגנון נעילה אוטומטית

הפניית הרוכסן כלפי מטה וקיפולו כך שהוא שטוח לחלוטין ימנע ממנו ליפול או להיפרם. זה בשל סיכה קטנה שנועלת בין שיני הרוכסן והסליידר (הרכיב הגדול בו אוחזים) בכל פעם שהוא נמצא בתנוחה זו. ייתכן ולמכנסיים שונים יש מנגנונים אחרים, אבל משיכתו מעלה והשטחתו היא בדרך כלל האופן בו שומרים על הרוכסן סגור בצורה הגונה.

סוגרי הפלסטיק המשמשים באריזות לחם הם צבעוניים, ומבתססים על היום בו הלחם נאפה

© Depositphotos.com

התגיות הצבעוניות הללו אינן סתם פריט עיצובי ואקראי, הם למעשה קובעים כמה טרי הלחם שלכם. כל צבע קשור ביום אחד בשבוע – כחול ליום שני, ירוק ליום שלישי, אדום לימי חמישי, לבן לימי שישי, וצהוב לימי שבת. נראה שהימים החופשיים של האופים הם רביעי וראשון, לכן אין צבעים שהוקצו לימים אלו.

מערכת קידוד הצבע הזו יושמה גם כדי להקל על העובדים לבדוק את המדפים ולחפש לחמים ישנים. הצבעים גם סודרו בסדר אלפביתי כדי לזכור את ימי השבוע.

על עגלות הקניות יש לולאות עליהן ניתן לתלות שקיות ובתוכן מוצרים רכים

© Depositphotos.com

אריזת המוצרים שלכם יכולה להיות מטלה מייגעת, ופריטים רכים כמו לחם, פירות, וירקות יכולים להיאבד בתוך התערובת ולהימחץ ע״י הכבדים. במקום הזה הופכות לולאות המתכת שעל עגלות הקניות לשימושיות.

תלו את שקיות הפלסטיק שלכם ובתוכן הדברים השבירים, והרי לכם – נפתרה הבעיה.

המכל עם המכסה המורם בחלק האחורי של אריזות מוצרי הטיפוח שלכם מעיד על תאריך התפוגה

יצרנים מסוימים של מוצרים לטיפוח העור והשיער מיידעים אותנו לגבי משך הזמן בו הפריטים הללו יעילים ובטוחים לשימוש, והם עושים זאת כהם כוללים רכיב קטן באריזה. האות M מציינת את מספר החודשים, והספירה מתחילה לאחר פתיחת אריזת השמפו או המרכך.

אילו מהדברים הפתיעו אתכם יותר מכל? האם ישנם מטרות או שימושים אחרים במוצרים יומיומיים שהייתם רוצים לשתף עם כולנו?