15+ דגלים אדומים שזועקים על בטחונו העצמי הנמוך של אדם

ישנם סימנים רבים שיכולים להצביע על כך שלאדם יש בעיות עם הערך העצמי שלו. רבים מהם כבר נבדקו ע״י פסיכולוגים ועדיין נבחנים בזהירות. בכל מקרה, אנשים שלא מחוברים למדע הם בעלי הבנה משלהם לגבי הערך העצמי והסימנים שמראים שאדם צריך לשקול את האופן בו הוא נוהג.

צוות האתר שלנו נתקל בשרשור Reddit בו אנשים שיתפו דגלים אדומים משלהם שזועקים על בטחון עצמי נמוך של אדם. לכן בחרנו עבורכם את הפופולריים ביותר. וודאו שאתם קוראים את חלק הבונוס בסוף – זה יעניק לכם השראה לעשות טוב, זה בטוח.


* חושבים שכל דבר רע שמישהו אומר לכם הוא נכון, אבל ברגע שמישהו מחמיא לכם, אתם מסרבים לקבל זאת.
* באותה נשימה: אתם יודעים להצביע מה דרוש לכם כדי לעבוד על החולשות שלכם במהלך פגישה עם המעסיק שלכם, אבל אתם לא יכולים לנקוב בשמן של החוזקות שלכם. הבוס שלי אמר לי שאני מוכרח להיות מסוגל לנקוב בדבר אחד לפחות בו אני חזק, ולא הצלחתי. למרבה המזל, הבוס הישן שלי (שהוא כעת הבוס שלו) הצליח למנות כמה, אבל כל הזמן הזה טענתי שזה לא נוגע אלי.


* מניח שאתה זה שתמיד מעצבן את כולם או שאתה לא באמת חלק מהקבוצה ושהם רק מזמינים אותך מתוך רחמים.
* מישהו שמתנצל לעתים קרובות, אפילו על דברים שאינם באשמתם. אני אפילו התנצלתי בפני חפצים דוממים בעבר.
* אנשים שמתרברבים כל הזמן. כה חסרי ביטחון והם מנסים לומר לכם כיצד צריכה להיראות נקודת המבט שלכם עליהם.

* הומור עצמי הוא נחמד בכמויות קטנות, אבל אם אנשים ״מתבדחים״ על המגרעות שלהם ללא הרף, הם למעשה מפנימים הרבה מזה.
* מישהו שיורד על עצמו הרבה. זוהי דרך לגונן על עצמו מפני עלבונות של אחרים.

* מנסים להוביל את השיחה
* אומרים שהלוואי והיו לכם תכונות של אחרים. אני די בטוח שכולם עושים זאת, אבל ברגע שאתם עושים זאת ללא הרף זה הופך לבעיה.
* מתנצלים על כך שאתם מדברים. מתנצלים על כך שאתם לא מדברים. מתנצלים על כך שאתם מתנצלים. מתנצלים על כך שאתם חיים.

* היגיינה אישית ירודה. זהו סימפטום נפוץ מאוד של דיכאון וערך עצמי נמוך. כמובן, זה יכול להיות תוצר של נסיבות חיים מצערות, אבל זוהי בהחלט סיבה טובה לדבר עם מישהו
* מבהירים את עצמכם יותר מדי. אנשים שגדלו עם המון ביקורת וחוסר אישור נוטים לערך עצמי נמוך. לעתים קרובות הם מרגישים כאילו הם חייבים להיות סופר ספציפיים כדי להימנע מביקורת או האשמות בשל שקרים.


*חוסר יכולת מושלם להודות בטעות. אדם שכזה אינו מלא ביטחון והאגו שלהם כל כך שביר שהם לא מסוגלים להתמודד עם העובדה שהם טועים.
* משקרים אודות חייהם. אין דבר עצוב יותר מלתפוס אדם משקר אודות חייו (מצב כלכלי, מערכות יחסים רומנטיות וכדומה) רק כדי לזכות בתשומת לב ואישור.
* צורך תמיד באישור מבן הזוג שהוא אוהב אתכם. תחושה של חוסר ביטחון במערכת היחסים גם אחרי זמן רב יחד, אפילו 30 שנה. שובר את הלב.

* מורידים בערך תחביבם של אחרים בגלל חוסר הביטחון שלכם ובגלל שאין לכם תחביבים
* אני עוסקת בתפירה, וכמה מהפיסות מורכבות מאוד ונדרש זמן רב להרכיבם. אני מאוד גאה בהם, ובריכוז שנדרש כדי להשלימם. היה לי דייט שאמר לי שהתחביב הזה חסר ערך לחלוטין ומיותר. ראשית, מה זה תחביב ״שימושי״? ושנית, זה מספק לי שעשוע לזמן רב וזה יפהפה! אבל בלי שום קשר, אני נהנית מזה. למה שמישהו ירצה לקחת את זה ממני?

אילו דגלים אדומים אחרים שזועקים אודות חוסר הביטחון של אדם אתם מכירים?