15+ חפצים שהשתנו כל כך עם הזמן עד שאיננו יודעים כיצד להשתמש בהם כיום

כשנשים בנות ימינו מתלוננות על כיסים קטנים בצורה לא הולמת, הן יכולות למצוא מעט נחמה בעבודה שבעבר לא היו כיסים כלל וכלל בבגדי נשים. לדוגמה, במאה ה-18, כיסים נתפרו בנפרד ונראו כמו ארנקים קטנים לקשירה או תחת החצאית. חפצים רבים אחרים בעבר נראו די שונה מהגרסה המודרנית שלהם גם כן.

צוות האתר שלנו אסף חפצים בהם אנחנו משתמשים כמעט מדי יום, אבל השתנו בצורה דרסטית במרוצת השנים.


משקפיים


© Unknown / Wikimedia Commons© CC-PD-1.0© virtualmuseum.ca© Pexels.com

המשקפיים הראשונות בעולם לא נועדו, באופן מפתיע, לשיפור הראייה. ׳משקפי השלג׳ הומצאו על האינואיטים ואנשי היופיק כדי להגן על עיניהם מפני עיוורון שלג. הם יוצרו בעזרת הוספת חרכים צרים לעיניים ברצועות עשויות עצמות, עץ או חומרים אחרים.


סוגר לתיק


© s1l4z_behr / reddit

לא מדובר ברוכסן במובן המודרני, אלא באביזר המשמש לסגירה או הידוק עבור ארנקים ותיקי יד קטנים. הוא עשוי מסגרת מתרחבת עם לולאות, שנמתחת כשפותחים את הארנק או מתכווצת כשסוגרים.

מטחנת תבלינים


© laceandhoney / reddit

נסו לצרף ידית לחלק העליון של מטחנת תבלינים ולהבים בתוכה – וקיבלתם מטחנת קפה או פלפל בת זמננו.

מתקן לכרטיסי ביקור


© BoringOldTyler / reddit© depositphotos.com

כך נראו בעבר מתקנים לכרטיסי ביקור. הייתם מניחים את הכרטיס בין גלגלות העץ, כך שהיו מתפקדות כמשקולת כדי לשמור על הכרטיס במקומו.


מטף כיבוי


© The_Donnel9801 / reddit

הדבר הזה הרבה יותר בטיחותי ממטף כיבוי בן ימינו. נורת הזכוכית הזו מכילה גז כיבוי, שנועד להשלכה על הלהבות כדי לכבותן. בכל מקרה, הגזים המשתחררים רעילים מאוד עבור אנשים.

שבבי מחשב


© Jeuflo32 / reddit© Pexels.com

אפילו דברים מודרנים כמו חלקי מחשב השתנו בצורה דרסטית עם הזמן. זהו שבב מידע בגודל 8 ביט, האחראי לזיכרון המחשב.

מלחם/רתכת


© CornStarchEnema / reddit© Pexels.com

הקצה בו אוחזת היד הוא למעשה ראש המלחם ובדרך כלל עשוי נחושת. הקצה השני עשוי היה מידית עץ. הם הוליכו חום רב יותר מהחלופה בת זמננו.

מקרן


© chucksutherland / reddit

בקופסה האפורה והמצועצעת הזו יש מערכת הכוללת עדשת זכוכית וכבלי חשמל בתוכה. זהו מקרן ישן בו יושבות שקופיות בקדמת המנורה שבין הבסיסים. שילוב של עדשות ומקור תאורה בהם נעשה שימוש כדי להגדיל את התמונה שעל שקופיות הזכוכית ומקרינה אותם על הקיר או על מסך.

כלוב לסבון


© Earffff / reddit© depositphotos.com

פיסות סבון זעירות היו מונחות בתוך הכלוב ומנוערות תחת זרם מים חמים כשאנשים רחצו כלים ביד. מתקן הסבון היה מועבר דרך זרם המים כדי ליצור בועות סבון. מעולה לרחיצת כלים, שטיפת ידינית של פריטים עדינים או אפילו אמבטיות קצף.

מחבצת חמאה


© naterzr2 / reddit

המבחש של מחבצת החמאה העשויה עץ עזרה להפוך שמנת לחמאה. מיכון חשמלי ייתר את השימוש בהם, אך עדיין משתמשים בהם במקומות מרוחקים. הם הולכים יחד עם קיר ברזל ומעמד רצפתי מברזל.

לוח שנה


© doctor_no_one / reddit

זהו לוח שנה עתיק מההימלאיה, שעובד די שונה. הטבעת הגדולה ביותר ובה 12 טבעות מציינת את החודש, והשניים שלאחריה הן הימים בחודש (3, ואז עד 9) והארבע האחרונות הן השנה ב-4 ספרות.

מעמד לירך חזיר


© z_Dax_z / reddit

זהו מעמד לירך חזיר או בשר צלוי המתחבר לקרש חיתוך. לקרש החיתוך עצמו יש מוטות זעירים כדי להחזיק את הבשר במקום מהתחתית, בעוד מוטות המתכת מחזיקות אותו מלמעלה.

ביטוח מפני שריפות


© demnos7 / reddit

שלטי אש הוצמדו לבתים בדלת הקדמית כדי להראות ששילמתם עבור ביטוח השריפות שלכם. כך, שירותי הכיבוי (במקור חברות לביטוח מפני שריפות) היו טורחות כדי לכבות שריפה שפרצה בביתכם.

מעמד לטלפון


© MimosaSIayer / reddit

טלפון החוגה ישב על משטח שנראה כמו זה. התא הפתוח בתחתית מיועד לספר הטלפונים ובחלק העליון ישנה ידית להזזתו, במקרה ורציתם לנהל שיחה ארוכה ולא רציתם לסחוב אותו לכיסא החביב עליכם.

תיק יד נשי ארוג או סרוג


© sockmarks / reddit

המראה, והתיק בחלק העליון והמתכתי המוצמד אליה, מציעים כי מדיבור בתיק יד נשי ארוג או סרוג – שהיה פופולרי בתחילת המאה ה-19. הוא נסגר בעזרת אבזם ובעל מראה זעירה מחוברת אליו, מאחר והתיק קטן מדי כדי לשאת בתוכו מראה.

נפת תבלינים


© KingKondor13 / reddit

המתקן הזה שנראה כאילו משמש לחליטת תה הוא למעשה כדור תבלינים. שימו את התבלינים והעשבים בפנים והניחו בסיר כדי לבשל מבלי להותיר שיירים. אפשר להשתמש בו גם כדי להכין ציר עוף, משקאות כמו יין חם או סיידר או לטובת אידוי מנות קטנות של אורז וירקות.

בונוס: מחליקיים לבוקרים


© eternalrefuge86 / reddit

לא כל כך מסובך להבין כיצד להשתמש בזה, אבל זה אפילו נחמד עוד יותר לראות בוקרים מחליקים על הקרח.

מה לכם יש בבית שקשה למצוא כיום בחנויות?