15 עובדות אקראיות שיותירו אתכם המומים

עובדות אקראיות הן לעתים הזדמנות נהדרת להשוויץ בחינוך שלכם. חוץ מזה, זה תמיד נפלא ליהנות מהצגת הידע שלכם בזמן שיחות חולין. שלא לדבר על היכולת שלכם להוות השראה לאחרים.

צוות האתר שלנו אסף פיסות מידע מרשימות עבורכם. רבות מהן, אינן מוכרות לאדם הממוצע.© Zoia Kostina / Shutterstock.com

* תאומים יכולים להיוולד אפילו בהפרש של 87 ימים. למרות שזה נחשב, למרבה המזל, למאורע נדיר.
* ללא רוק, לא היינו יכולים ליהנות מטעמן של הארוחות שלנו. פשוט נסו לנגב את הלשון שלכם עם מגבת נייר עד שהיא יבשה לחלוטין ואז נסו את המזון החביב עליכם. באופן מפתיע, קולטני הטעם שלכם לא יעבדו, וכך למזון לא יהיה טעם.
* לדיונון ענק יש מוח בצורת סופגנייה, כשהושט חודרת ממש בעד החור באמצע. אז כשהוא אוכל, המזון אשכרה עובר דרך החור באמצע המוח.© Violanda / Shutterstock.com

* לשן שנפלה הוא הועפה כתוצאה ממכה יש סיכוי טוב להינצל אם מניחים אותה במקומה ממש לאחר התאונה, בעוד שהאדם הפצוע ממתין לסיוע רפואי, בין אם מדובר בשן של ילד או של אדם מבוגר. אם זה בלתי אפשרי, נסו לשים את השן בכוס חלב פרה תוך 5 דקות. במקרה הזה, תאי השורש ישתמרו למשך שעה.
* ישנה סיבה פשוטה מדוע השרוכים שלנו נפרמים במהירות לא משנה מה אנחנו עושים. הכל בגלל שכוח כבידה שפועל על הקשר עם כל צעד שאנחנו עושים, הוא גבוה באופן מפתיע: עד 7 ג׳י. פירוש הדבר הוא שהוא גבוה פי 7 מהרגיל. לשם השוואה, רכבת ההרים העוצמתית ביותר בעולם מפיקה כוח של 6.3 ג׳י.
* הנקודות הנעות או ה״תולעים״ שאתם רואים כשאתם מביטים לשמיים או על משהו בהיר מאוד נוצרות תאי דם לבנים שעוברות דרך העין. אבל זה תקין לחלוטין לראות את זה. חוץ מזה, הם נעלמים בדרך כלל אחרי שנייה או פחות.
* למרות שהאות Z היא האחרונה באלפבית, הייתה זו האות J שהתווספה אחרונה. עד 1524 זו הייתה דרך מפוארת לכתוב את האות I. רק מאוחר יותר 2 הצורות הללו הפכו ל-2 אותיות שונות בעלי צליל שונה.


© Serhii Hrebeniuk / Shutterstock.com© VICHAILAO / Shutterstock.com

* התפוחים שאתם קונים בסופר הם לא טריים – הם בני שנה. בדרך כלל, רבים מהפירות מוקפאים לפני שהם עושים דרכם לסופר.
* זה עשוי להישמע משונה, אבל לכוכב ים אין דם או מוח. הם משתמשים במי הים במקום. לכן הדם של כוכבי ים הוא למעשה מי ים מסוננים.
* תינוקות שנולדו בטרם עת הם כעלי סיכוי כמעט כפול להיות שמאליים מאשר ימניים (מבחינת יד דומיננטית).
* עלוקות הן תולעים טבעתיים מרובות מקטעים (multisegmented annelid worms) עם 10 קיבות, 32 מוחות, וכמה מאות שיניים.


© Phillip Pessar / Flickr© CC BY 2.0© smallcurio / Flickr© CC0 1.0

* נדרשו כמאה שנים עד שהחיוך הפך להבעה סטנדרטית בתמונות. יש כאלה שטוענים שאנשים היו רציניים בתמונות מאחר ונדרש זמן רב לצלם תמונה. אחרים טוענים שבגלל שלכולם היו בעיות דנטליות, שהיו נפוצות מאוד בימים עברו.
* ישנם מאות סוגי פוביה שונים שם בחוץ. כמה מהם די ייחודיים, כמו פוגונופוביה, הפחד מזקנים.
* עצלנים, החיה העצלה ביותר בממלכת החיות, יכולה לנוע רק 36 מטרים בערך ביום. בכל מקרה, מסתבר שהם שחיינים מעולים. המהירות שלהם על פני המים היא פי 3 טובה יותר, בהשוואה ליבשה.


פולידקטיליות היא הפרעה גנטית שגורמת לאדם להיות בעל אצבע נוספת ביד או בכף הרגל. אם לפחות להורה אחד יש את התכונה הזו, לילד יש סיכוי של 50% לרשת את זה.

אילו עובדות אחרות הופתעתם לגלות? איזה השפיע עליכם? בבקשה, שתפו אותנו בידע שלכם בתיבת התגובות בהמשך.