16 סודות במטבח שלא הכרתם

יש דברים שנראים כאילו אנחנו עושים כהלכה רק בגלל שאנחנו רגילים לעשות אותם באופן הזה. אך התנהגות טיפוסית שכזו במטבח מונעת מאיתנו לגלות את הכישרון הקולינרי שלנו או אפילו לכבות בנו את החשק לבשל.

צוות האתר שלנו אסף עבורכם כמה טריקים מהמטבח שיהפכו את הבישול שלכם למהנה וקל.


שימו לב אילו פירות אינכם צריכים לאחסן במקרר


© depositphotos


רבים עדיין מאחסנים את כל הפירות והירקות שלהם במקרר כדי לשמור עליהם טריים לאורך זמן, לכאורה. בכל מקרה, זוהי טעות: תפוחי אדמה, עגבניות, בננות ותפוחים יש לאחסן ללא קירור.

תפוחי אדמה הופכים מתוקים מדי בגלל הטמפרטורות הנמוכות, בעוד כל המצויינים לעיל מפרישים אתילן, שגורם להבשלה מהירה וריקבון.

הפשירו בשר בקירור


© stockfood© stockfood

בשר יש להפשיר מראש. שימו אותו בקערה מתאימה, והשאירו בקירור עד שהוא מופשר. אל תשאירו בשר במים, או במיוחד לא תחת מים חמים זורמים מאחר וזה מקלקל את המראה והטעם.

אל תשתמשו בבלנדר כדי להכין פירה


© stockfood© stockfood

בלנדר הופך את הפירה לצמיגי ודביק, לא קליל ואוורירי. עדיף להשתמש במועך ידני שישמור על תפוחי האדמה שלכם נעימים למראה וטעימים.

אל תאחסנו חלב בדלת המקרר


© depositphotos© depositphotos

דלת המקרר נראית כמו המקום המושלם לאחסן מוצרי חלב, אך, למעשה, הטמפרטורה בה גבוהה מעט יותר. חוץ מזה, פתיחת דלת המקרר מובילה לעלייה בטמפרטורה, ומקצרת את חיי המדף של החלב.

ערבבו את הפסטה כשמרתיחים אותה


© stockfood© stockfood

זה לא סוד שכל פסטה חייבת להתבשל במים רותחים. אבל לא כולם יודעים שעליכם לערבב את זה בדקות הראשונות כדי שהפסטה לא תדבק זו לזו או לתחתית הסיר

לא לפתוח את התנור בזמן האפייה


© depositphotos


כשאתם פותחים את התנור, אתם מורידים את הטמפרטורה, והפאי או הלחם שלכם מתמוטטים.

אם אתם רוצים לבדוק מה קורה עם המאפה שלכם, הדליקו את האור בתוך התנור. פתחו את זה רק כמה דקות לפני שזה מוכן, כשהבצק כבר תפח.

אחסנו לכם במקרר


© depositphotos© depositphotos

יש לאחסן לחם במקום קריר ויבש – פירוש הדבר, במקרר. רק וודאו שזה ארוז היטב כדי שלא יצבור ריחות זרים.

השתמשו בחומץ במקום להוסיף עוד מלח


© depositphotos© depositphotos© depositphotos© depositphotos© depositphotos

טעם עשיר ומלוח אפשר להשיג בעזרת מיץ לימון וחומץ בלסמי, סיידר תפוחים, או חומץ יין, לא הרבה מלח. וודאו כי אתם מאדים את החומץ טרם השימוש.

בשלו ביצת עין במיקרוגל

זה פשוט להכין ביצת עין, אבל זה יכול להפוך פשוט הרבה יותר אם תבשלו את זה במיקרוגל. פשוט חוררו את החלמון בעזרת סכין או מחט כדי לבשל את זה מבפנים ומבחוץ. לאחר מכן שימו את הביצה במיקרוגל במשך 45 שניות. ביצת העין המושלמת שלכם מוכנה.

הקציפו חלבונים בעודם חמים


© stockfood

למקרם מושלם עבור בסיס הקצפת או המרנג שלכם, השתמשו בחלבונים בטמפרטורת החדר: הם מוקצפים טוב יותר באופן הזה. חשוב גם להפריד אותם מהחלמון כהלכה.

הכינו פיצה בעלת בסיס פריך


© stockfood© depositphotos

אם אתם מכינים פיצה בבית ורוצים לקבל קראסט פריך וזהוב, עליכם לנקוט בכמה צעדים קודם לכן.

האופציה הראשונה: שימו את הבצק בתנור 2-3 דקות לפני שאתם מפזרים עליו את התבלינים והרטבים. זה יגן על הבסיס מלחות – לדוגמא, מזה של העגבניות.

האופציה השניה: שימו את הבצק על משטח מחומם, והתחילו להוסיף לו את מה שצריך.

השתמשו בכמה קרשי חיתוך


© flickr.com

מוטב שיהיו לכם לפחות שני קרשי חיתוך במטבח: אחד לבשר, דגים ובשר ציד, והשני למזונות שאינם מצריכים בישול. חשוב למנוע זיהום מכיוון שבשר נא עשוי להכיל בקטריה מסוכנת שאפשר להרוג רק במהלך הבישול.

כדי להימנע מבלבול, קנו קרשים בצבעים שונים או כאלה בעלי קצוות צבעוניים.

קנו כמה סכינים עבור שימושים שונים


© depositphotos

כל מטבח חייב בכמה סכינים. כמות הסכינים המושלמת היא 4: סכין שף, סכין אוניברסלית, סכין לירקות, ואחת ללחם.

טגנו כל דבר במחבת נפרדת


© depositphotos

לכל מנה מגיעה מחבת משלה. לדוגמה, הכי טוב להכין פנקייקים במחבת קטנה בעלת שפה נמוכה ותחתית דקה, או פשוט מחבת ברזל יצוק קלאית, בעוד בשר יש לבשל במחבת בעלת שפה גבוהה ותחתית עבה.

השאירו מקום פנוי בצנצנות


© depositphotos© depositphotos© depositphotos

שימור היא משימה קשה שעשויה להסתיים באסון אם אתם לא עוקבים אחר ההוראות. בכל מקרה, אפילו אלה שעושים כן שוכחים לפעמים להשאיר מקום פנוי בצנצנות.

אנחנו מדברים על החלל בין החלק העליון וקצה הצנצנת. זה מאפשר לכם לשימורים שלכם להתנפח לגודל הרצוי. הצנצנת, כמו גם המזון שבפנים, ישארו ללא פגע אם תשאירו חלל מספק.

מלאו אחר המתכונים כשאתם מכינים לחם


© depositphotos.com

יש לאפות כל דבר כשאתם נצמדים למתכון, אחרת העוגות, המאפינז או העוגיות שלכם עשויות לגמור בפח. יותר מדי קמח, חמאה שחוממה יתר על המידה, מידת החום השגויה בתנור – כל אלה משפיעים על המראה והטעם של המאפה שלכם.