16 עובדות שיחשפו צדדים בלתי צפויים לגבי העולם

מדענים עורכים מחקרים רבים על בסיס שנתי, וכתוצאה מכך, אחננו מגלים יותר ויותר עובדות בלתי צפויות על העולם המופלא שלנו. לדוגמה, האם ידעתם שככל שזקנו של אדם סבוך וארוך, כך גוברים הסיכויים כי יקריח?

צוות האתר שלנו אוהב ללמוד עובדות חדשות ותמיד שמח לחלוק את המעניינות ביותר עם הקוראים שלנו!


אקנה מאט את תהליך ההתבגרות

© depositphotos.com   © depositphotos.com

חוקרים בריטיים הוכיחו כי התאים של אנשים שסובלים מאקנה הם בעלי מנגנון הגנה מובנה מפני הזדקנות. כתוצאה מכך, ככל שאנשים שסובלים מאקנה מתבגרים, כך הם נראים צעירים יותר ובעלי גוון עור מושלם.


לבכות עם מבטא
כשתינוק בוכה, הוא יכול לחקות את טון הקול של אימו. תינוק יכול לשמוע את אימו כשהוא עדיין ברחם. מדענים הגיעו למסקנות הללו בעקבות מחקר שנערך על 60 תינוקות שנולדו למשפחות דוברות צרפתית וגרמנית.

גוף בצורת שעון חול הוא אינדיקציה לאינטליגנציה גבוהה

© depositphotos.com

מחקר שנערך בקרב 16,000 נשים הראה שנשים בעלי מבנה גוף בצורת שעון חול עשוי להעיד על אינטליגנציה גבוה מאשר אלו הנטולות גוף כזה. זה בזכות העובדה כי נשים בעלות מבנה גוף כזה מייצרות יותר חומצות שומן מסוג אומגה 3 שמעודדות התפתחות מוח בריא ומונעות הזדקנות מוקדמת.

הזקן שלכם מאיים להפוך אתכם קרחים

© depositphotos.com   © depositphotos.com

מחקר הראה כי ככל שזקנו של אדם ארוך וסבוך יותר, כך גדלים הסיכויים כי יקריח. הסיבה העיקרית להקרחה בקרב גברים היא היעדר שיער על הקרקפת מפצה על אובדן החום בזקן. לכן, הגוף שלכם מספק איזון תרמי אופטימלי.

ג׳וקים יכולים לנשוך
ברוב המקרים, ג׳וקים לא נושכים אנשים אם יש להם מזון משלהם. בכל מקרה, זה עשוי להתרחש והנשיכה שלהם גורמת לגירוי ונפיחות.


לחתולים יש מערכת ניווט משלהם

© depositphotos.com   © depositphotos.com

מחקרים הראו שתאי המוח של חתולים רגישים מאוד לשדה המגנטי של כדור הארץ. הם מנחים את החתול ע״י מתן הוראות ניווט בעזרת מצפן מובנה. זו הסיבה מדוע חתולים מוצאים את דרכם הביתה בקלות, לא משנה איפה הם נמצאים.

חלב אם עשוי לשנות את המבנה שלו
חלב אם עשוי להשתנות כשהתינוק חולה. חוקרים חושבים כי כשהתינוק חולה, הרוק שלהם שולח שדר לגבי המחלה שלהם אל גופה של האם. כתוצאה מכך, גוף האישה מפיק יותר חלב בעזרת נוגדנים ספציפיים.

התווית ״לא מכיל כולסטרול״ הוא אחיזת עיניים

© depositphotos.com   © depositphotos.com

התווית ״לא מכיל כולסטרול״ אותה אפשר למצוא על גב שמן צמחי, הוא תעלול שיווקי. ניתן למצוא כולסטרול רק בשומן מן החי.

גם גברים יכולים לחוות תִּסְמֹנֶת טְרוֹם-וִסְתִּית

© depositphotos.com   © depositphotos.com

אם לדייק, הם עשויים לחוות IMS – סינדרום שקשור ברמות נמוכות של טסטוסטרון בדם. חוסר מנוחה, דיכאון וסימפטומים של גמילה ממחסור בהורמון בגוף הגברי.

מבדח באופן פתולוגי
לפעמים, נזקים מסוימים במוח האנושי עשויים להוביל לצחוק אובססיסי והדבר נחשב כמחלה עצבית. במקרה הזה, עצם היותך מצחיק ובעל חוש הומור נחשב כעניין פתולוגי.

שלג אבטיח קיים בטבע

© Will Beback/wikimedia

באיזורים מסויימים כמו הרי סיארה נוואדה בקליפורניה, אתם יכולים לראות שלג אבטיח הוא ורוד בצבעו וטעמו דומה לאבטיח אמיתי. את התופעה מסבירים בעזרת נוכחות אצה (Chlamydomonas nivalis) שמכילה פיגמנט אדום בשם astaxanthin.

רק 22% מהאנשים יכולים להזיז את האוזניים שלהם

© depositphotos.com

אנשים שיכולים להזיז את האוזניים שלהם הם מיעוט. כמה אנשים יכולים גם להזיז את הגבות שלהם. אם לדייק, רק 22% מהאוכלוסייה יכולה להזיז כל אוזן בנפרד, בעוד 18% יכולים להזיז אותם בו זמנית.

מתלוננים סדרתיים חיים זמן ארוך יותר

© depositphotos.com   © depositphotos.com

ישנם כמה מחקרים שמעידים כי אנשים שמתלוננים כל הזמן ולא מרוצים מהחיים, מאריכים ימים יותר מאלה העושים את ההיפך. זה בגלל שמתלוננים סדרתיים מתלוננים כדי להקל על מתח. זו הסיבה מדוע בפעם הבאה כשמישהו מתלונן בפניכם עם דמעות בעיניים על כמה החיים שלהם איומים, כדאי לכם לעשות את אותו הדבר.

כרוב אדום משנה צבע, תלוי בנוזל בו הוא מבושל

© kirkgoingham/reddit

צבעו של כרוב אדום עשוי להשתנות בעת הבישול. זה בגלל העובדה שמיים הם בעלי רמת חומציות (pH) שונה. לדוגמא, במים חומציים, כרוב אדום נשאר ורוד. במים נייטרליים, הוא הופך סגול ובמים בעלי תכונות אלקליות, הוא משנה צבעו לגוון ברקת.

לבבותיהם של אנשים מאוהבים פועמים בסינכרון

© depositphotos.com   © depositphotos.com

כשאדם מאוהב, הלב שלו פועם באותו הקצב כמו הלב של אהבתו. המחקר הראה גם כי נשים ינסו שלא במודע לחקות את פעימת הלב של בן זוגה. נטען כי דברים כזה מתרחש בזכות העובדה שאנשים למדים באופן אינטואיטיבי לחקות את פעימת הלב של הפרטנר שלהם כדי לחזק את הברית ביניהם.

האם העובדות הללו הפתיעו אתכם? האם אתם מכירים עובדות מעניינות אחרות? שתפו אותנו במחשבות שלכם בתיבת התגובות בהמשך!