17 אנשים משתפים בטריקים פסיכולוגיים בהם הם אוהבים להשתמש מדי יום

רובנו היינו שמחים לדעת כיצד אחרים חושבים, ולפעמים אנחנו מפתחים מעין יכולות לקריאת מחשבות או משתמשים בטריקים קיימים והופכים אותם לכלים שמישים. זה מוכיח שאנחנו מיוחדים ובעלי כישורים מיוחדים מאחר ואנחנו יודעים כיצד להגיב ומה לומר בזמן הנכון לתועלתנו האישית.

צוות האתר שנו חיבה רשימה ובה חוויות של אנשים אחרים שיכולות לעזור לנו ולהפוך את החיים שלנו לנטולי דאגות.© ivector / Shutterstock.com© ivector / Shutterstock.com© TMvectorart / Shutterstock.com

* ראיתי את זה בהמון שדות תעופה ובכמה חנויות, אבל מראה מאחורי הקופאי/פקיד הקבלה מונעת לעתים קרובות מאנשים להתעצבן כי ברגע שאתה רואה כיצד אתה נראה כשאתה כועס, אתה מתחיל להירגע.
* תנו תירוץ כלשהו ברגע שאתם מבקשים טובה ממישהו. ישנו מבחן שנעשה ובדק האם האנשים יחתכו בתור. היו 4 קבוצות. אנשים שחתכו בתור, אנשים שביקשו לחתוך בתור, אנשים שביקשו ונתנו תירוץ אמין, כמו ׳אני ממהר׳, ואנשים שביקשו ונתנו תירוץ מוזר ובלתי הגיוני, כמו׳ אני יכול לחתוך כי אני צריך לחתוך אותך?׳.
הקבוצה שלא ביקשה סבלה מהתוצאות הקשות ביותר. אלו שלפחות ביקשו זכו לתוצאות טובות יותר, ולקבוצות שהיו תירוצים, טובים או לא, זכו לתוצאות כמעט זהות. המסקנה היא שאנשים לא מקשיבים לתירוצים שלכם כשאתם זקוקים למשהו. רק העובדה שנתתם תירוץ כלשהו נותנת לכם נקודות בונוס.
* גיליתי ש׳חוק קאנינגהאם׳ עובד בצורה מפתיעה. הדרך הטובה ביותר לגרום למישהו לומר לכם את התשובה הנכונה היא שאתם תאמרו את התשובה השגויה.


* בעת הצורך, במקום לבקש מ׳מישהו׳ לעזור לכם, בקשו מאדם ספציפי, ׳הי, אתה שם בחולצה הירוקה, אתה יכול לתת לי יד?׳. זה עובד.
* לעולם אל תעמדו במקום מסוים יותר מ-60 שניות, ותמיד תיראו עסוקים. בנוסף, לכו מהר. כשעברתי ללוס אנג׳לס, מצאתי עבודה בתוכניות ריאליטי. חבר שלי שסידר לי את העבודה התלונן יום אחד על אחד העוזרים האישיים וכיצד הם מסתובבים כל היום ולא עושים כלום. אך כשהיא ראתה אותי, תמיד הייתי עסוק. שימו לב שגם אני הסתובבתי כל היום ולא עשיתי כלום, אבל הלכתי יותר מהר.
* לטפו את האגו שלהם. הדרך היעילה ביותר שמצאתי. אין דרך יעילה יותר מלצבור כוח ע״י שכנוע אחרים שהם חכמים דיו כדי לתת לכם את זה.

* כשקשה לשכנע מישהו לעשות משהו, תנו להם אפשרויות. כך, הם ירגישו כאילו הם בשליטה. ׳אתה יכול לעשות א׳, או שאתה מעדיף ב׳?׳
* אני משתמש בטריק הזה על הילדים שלי כל הזמן. במיוחד בכל הנוגע למזון. ׳את רוצה עוף או סטייק?׳ אחרת, אם אשאל אותה מה היא רוצה לארוחת ערב, היא פשוט תגיד ׳עוגיות׳.
* בכל פעם שמישהו אומר משהו ואני רוצה להוסיף יותר מידע להצהרה שלהם, אני מתחיל באמירה, ׳אני מסכים איתך!׳ או משהו שמבטא חיוביות לגבי ההצהרה שלהם. אני גם מנסה לתת לאנשים מחמאות לעתים קרובות ככל האפשר. זה גורם לאנשים להסכים איתי יותר בעתיד
* בקשו ממישהו לעשות משהו שהוא לא ממש רוצה לעשות, והוא יעשה זאת בטינה. בקשו מהם לבחור בין אותה מטלה ובין משהו שהם שונאים עוד יותר, והם יעשו את המטלה הזו בחיוך.

* אם נתבקשתם לעשות מטלה בעבודה, אמרו שזה ייקח זמן ארוך יותר מכפי שזה באמת ייקח. לאחר מכן, כשתשלימו את המטלה לפני הדדליין, אנשים יחשבו שאתם מדהימים.
* אם אתם בעלי שליטה עצמית ויכולים לבהות במישהו בשקט במשך 30 שניות, המתח גדל כל כך עד שלעתים קרובות הם יתחילו לדבר ויאמרו לכם כל מה שתרצו העיקר לחלץ מכם תגובה.
* אמרו דברים נחמדים על אנשים מאחורי הגב שלהם. אין לזה חסרונות: האדם איתו אתם מדברים יחבב אתכם יותר, וכך גם האדם עליו אתם מדברים. זה באמת עזר לי לרכוש חברים חדשים במקום העבודה ובמקום מגורים חדש, וגם עזר לי לשחרר את המתח החברתי שאינו קשור אלי.

* הטריק האהוב עלי מול עמיתים מעצבנים לעבודה, הוא לחייך, להקשיב בצורה פעילה למה שהם אומרים, לנסות לקבל אותם בזכות מי שהם, ולפתח עניין אמיתי בחייהם ובתחומי העניין שלהם, ואז לספר על מה שקורה בחייכם ברגע בו זה מרגיש נכון. זה מאפשר לכם להתקרב אליהם ולפתח אמון. אז, לאחר כמה חודשים כאלה, בום! הקץ לקולגות טורדניים, עכשיו הם הפכו לסתם חברים משונים מהעבודה.
* אם אתם צועדים לכיוונו של מישהו ומתקרבים לרגע בו אינכם יודעים מי חולף על פניו של מי, הצביעו על הכיוון בו אתם רוצים ללכת בעזרת הכתפיים (ולא עם הראש). אני לא זוכר איפה שמעתי את זה, אבל זה עובד כמעט כל הזמן.
* אם אתם זקוקים לטובה גדולה ממישהו (או טובה שסביר להניח שמישהו יסרב לה), בקשו קודם טובה קטנה יותר, כמו לשאול עט או משהו דומה. סביר להניח שהם יאמרו כן לטובה גדולה יותר.

האם השתמשתם באחד הטריקים הללו בעבר? האם יש לכם טיפים דומים? ספרו לנו על כך בתיבת התגובות בהמשך!