17 דברים בלתי נמנעים שיתרחשו בעתיד הקרוב

החיים משתנים. טכנולוגיה חדשה, ציוד חדש ומוצרים חדשים נכנסים לחיים שלנו במהירות. דברים עליהם לא שמענו לפני כמה דורות אינם מיוחדים יותר בעינינו, והשינוי הזה מתרחש בכל יום. צוות האתר שלנו בחר כמה דברים שנמצאים כבר על סף דלתנו. ויש בונוס ארוך טווח בסוף הכתבה.

אנשי רובוט


© Marc Da Cunha Lopes


זה אולי נשמע כמו מדע בדיוני כרגע, אבל לעולם אל תגידו לעולם לא! מי יודע? אנחנו עשויים לחזות במוח אנושי מחובר למחשב מוקדם מכפי שחשבנו.

בידוד כמעט מושלם


© JovanCormac / wikipedia


מדענים המציאו חומר מיוחד בשם ארוג׳ל, שהוא למעשה ג׳ל עמוס בחורים קטנים. החורים כל כך קטנים (אנחנו מדברים על ננו מטרים) דרכם מולקולות של גז לא יכולות לחדור, וזה מעניק לחומר יכולת בידוד מושלמת.

רובוטים עם אישיות


© depositphotos

גוגל עובדת על פיתוח רובוטים עם אישיות וסט מצבי רוח. האם הם גם יתווכחו עם בעליהם?

היפרלופ (Hyperloop)


© Camilo Sanchez / wikipedia

היפרלופ היא מערכת תחבורה סופר מהירה עם מהירות צפויה של כ-1223 קמ״ש. הקרוניות נוסעות דרך שפופרת בוואקום בעזרת טכנולוגית ריחוף מגנטית.

מכונות חושבות


© depositphotos


DeepMind של גוגל עובדת על מערכת מדהימה בשם AI, שיכולה לעשות דברים רבים ואפילו ללמוד יכולות חדשות. AI אפילו הצליחה להביס את השחקן מספר אחד במשחק גו. האם זוהי עלייתו של המחסל החדש?

מסע למאדים


© depositphotos

למרות שזה עשוי להישמע כמו פנטזיה, נראה כאילו היום הזה קרוב מכפי שחשבנו. רק, בבקשה, אל תשאירו אף אחד על מאדים.

רכבים אוטונומיים

יצרני רכב רבים כבר עובדים על רכב אוטונומי. במהרה לא נצטרך לדאוג לגבי נהג שלא ישתה ויחזיר את כולם הביתה.

רובוטים לביצוע מטלות הבית


© depositphotos

זהו החלום של כולם. זה מעולה שיש מדיח כלים בבית, אבל נכון שזה יהיה מדהים אם יהיה מישהו (או משהו) שיכול להעמיס ולפרוק את הכלים ממנו?

דלק ביולוגי


© US gov / wikipedia

״דלק מפולי סויה – האוטובוס הזה נוסע על דיזל ביולוגי בשילוב פולי סויה״

דלק ביולוגי כבר כאן, והוא הולך ותופס תאוצה מדי שנה עם מוצרים רבים המשתמשים באנרגיה שלו. ככל הנראה, אנחנו מייצרים אלפי טונות של פסולת קפה בשנה, ויש חברות שכבר מנסות להפוך את זה לדלק ביולוגי. בתקווה, שהוא גם יריח כמו קפה!

כדור פורח בחלל


© NASA / commons.wikimedia

למרות שזה נשמע מאוד לא מציאותי, כדורים פורחים עשויים להפוך לכלי פופולרי עבור מסע בחלל. ככל הנראה, הם יכולים להגיע לגובה של 30-40 ק״מ מעל גובה פני הים. למרות שה״חלל״ מתחיל בגובה של 100 ק״מ מעל כדור הארץ, זה עדיין מרשים מאוד.

רכבים מצוידים ב״ינשוף״


© depositphotos

הרשות הלאומית האמריקאית לבטיחות בדרכים פיתחה ציוד שיכול לסרוק את אצבעותיו ואת נשימתו של הנהג ולבדוק את רמת האלכוהול. זה מבריק מאחר ותאונות רבות מדי מתרחשות בשל נהיגה בשכרות.

אינטרנט לכולם


© depositphotos

אין צורך לדאוג יותר לגבי סיסמאות ווייפיי או אינטרנט איטי! תוכלו לקבל גישה לאינטרנט מהיר במיוחד בכל מקום בו תהיו. אילון מאסק וריצ׳ארד ברנסון מתכננים לכסות את כל כדור הארץ.

הסרת קעקועים ללא כאב


© depositphotos

יש אלפי אנשים שאומרים, ״הלוואי ולא הייתי עושה זאת!״ לגבי קעקועים, אבל תהליך ההסרה הוא יקר, כואב ומותיר צלקות. סטודנט קנדי פיתח תכשיר שמאיץ את גדילת התאים החדשים במקום התאים המלאים בדיו.

רחפנים למשלוחים


© depositphotos

יותר ויותר אנשים קונים כעת באינטרנט, והשימוש ברחפנים נראה זול ואמין. האם גם ימציעו רחפן הישמש כרמזור או תמרור למניעת תאונות?

בונוס: הגוף האנושי


© depositphotos

צ׳ארלס דרווין חזה כי הגוף שלנו ישתנה עם הזמן. למרות שהוא התייחס בעיקר לחלקי הגוף להם בני האדם לא זקוקים יותר, כשתיאר אותם כ״חסרי ערך, או כמעט חסרי ערך״, השורה התחתונה היא שהגוף האנושי ישתנה. כמה חלקים ייעלמו, ייתכן ואחרים יופיעו. יום אחד הגוף שלנו עשוי לפתח תכונות נוספות שעשויות לסייע לנו לעוף, לרוץ כמו צ׳יטות, ולשחות כמו ברווזים. זכרו – לעולם אל תגידו לעולם לא!

הרשימה שלנו יכולה להימשך עוד ועוד. העתיד לא כתוב, אבל הוא בהחלט בידיים שלנו. ספרו לנו בתגובות מה אתם חושבים שיקרה בעוד 50, 100 או 150 שנים.