17 הרגלים זרים שיכולים לגרום למקומיים להרגיש נבוכים בשבילכם

כלל הזהב עבור כל תייר מנומס הוא למוד כמה שאפשר אודות המנהגים וכללי הנימוס המקובלים במדינה בה אתם מבקרים, ובהקדם האפשרי. המידע יקר הערך הזה יגן עליהם מפני מצבים משונים או עלבון מקרי של המקומיים.

צוות האתר שלנו לא רוצה שתיראו בלתי מנומסים, או כאנשים בעלי אופי קלוקל בעיני זרים, ולכן החלטנו לתת לכם קורס קצר אודות כמה מהמסורות וכללי ההתנהגות יוצאי הדופן מסביב לעולם.


* אנשם שמאליים עשויים להתקשות במצרים. זה בגלל שכאן, ממש כמו בכל מדינה מוסלמית אחרת, יד שמאל משמשת רק למשימות ״מלוכלכות״ כמו נעילת נעליים. המקומיים מאמינים שזה בלתי היגייני לאכול ביד שמאל. לא תפגעו באף אחד אם תחזיקו לחם ביד שמאל, אבל מוטב לשים את זה בפה ביד ימין.


© pexels© pexels


* גרעפס אינו נחשב חצוף באינדונזיה. בכל מקרה, אנשים מתרבויות שונות עשויים שלא לדעת על כך. כפי שמסביר מקומי, ״פעם אחת בקולג׳, למדו איתנו כמה תלמידים מבלגיה וממדינות אירופאיות אחרות. הם לא היו אורחים של הפקולטה שלי, אבל רצה הגורל, והם אכלו באותה הקפטריה בה ישבנו אני וחבריי. אני עשיתי גרעפס בגלל שהתחשק לי והמשכתי לאכול. הזרים פערו עיניים בתדהמה. הם היו יותר מופתעים כשאף אחד לא העיר לי. הם החלו לשאול את האנשים שישבו עמם לפשר הדבר וצחוק מוזר עלה מן השולחן שלהם. רק אז הבנתי שהיו בקרבנו זרים בקפטריה והתנצלתי בפניהם. הם היו מאוד מופתעים שזה לא נחשב לחצוף ולפי ההסבר שלהם, הרגשתי כאילו זה שווה ערך לסטור לאדם בפניו״.
* אם אתם מפילים פיסת לחם באפגניסטן, אל תזרקו אותה. למקומיים פה יש כלל: הם אוספים כל פרוסת לחם שנפלה, מנשקים אותה ומחזירים אותה לצלחת. הם מצפים שגם אחרים ינהגו באופן דומה.
* אל תשאירו את מקלות האכילה שלכם בצורה אנכית על צלחת אורז אם אתם אוכלים איפשהו ביפן. זה מנהג שעושים בלוויות.
* נהוג לאכול בוריטו ללא סכו״ם במקסיקו – לכן לא תמצאו שם סכין ומזלג.


© unsplash

* זה נחשב בלתי מנומס בפורטוגל להמליח את האוכל שלכם. זהו סימן של חוסר כבוד כלפי הטבח ומעיד על כך שאינכם מרוצים מהמנה. זו הסיבה לכך שאם אין מלחייה על השולחן לכם, מוטב שלא תבקשו מהמלצר.
* זה בלתי מנומס ללעוס מסטיק בפומבי בלוקסמבורג, צרפת, ושווייץ.


© depositphotos© unsplash

* אם זר מציע לכם פרי או משהו טעים ביפן, קחו זאת. כך היפנים מראים את הכנסת האורחים המפורסמת שלהם – הסירוב שלכם יכול לגרום להם לעלבון.
* כשאתם מקבלים מתנה, וודאו שאתם מקבלים אותה בשתי ידיים. זה מראה שאתם מושקעים בתהליך ואסירי תודה עבור האדם ותשומת הלב שהוא נותן לכם. אם תושיטו רק יד אחת, אתם תעליבו את אותו אדם. הכלל הזה תקף ביפן, סין, דרום קוריאה, וייטנאם והודו.
* אם אתם מוזמנים לביתו של אדם באיראן, מצפים מכם לאכול מנה שנייה ושלישית אם מציעים לכם. משזה נאמר, זה נחשב חצוף לשים לעצמכם מזון נוסף בעצמכם.


© pexels


* ישנו כלל בלתי רשמי בבירתה של ארגנטינה לפיו אנשים לא צריכים לעשות דבר ולבטל את התוכניות שלהם אם יורד גשם. זו הסיבה שאם אתם מתיידדים עם המקומיים, אל לכם להזמין אותם לשום מקום ביום גשום.
* אם אתם מטיילים בסין, אל תיגעו בראשיהם של הפסלים. הראש נחשב לחלק הקדוש בתרבות הבודהיסטית ואפילו ליטוף קל נחשב עלבון עמוק עבור המקומיים.
* נהגי מוניות באוסטרליה מופתעים מאוד כשזכר רווק נכנס למושב האחורי. במדינה זו, גברים יושבים ליד הנהג, לא מאחוריו. הכלל הזה לא תקף לנשים.


© pexels© pexels

* וודאו שאתם מברכים לשלום את המוכרים בחנויות בפריז ובבתי המרקחת. רק לאחר שעשיתם זו תוכלו לבקש מהם להראות לכם את הטובין להם אתם זקוקים. לא נהוג לשאול, ׳אה, איפה האספירין?׳ מבלי הרשמיות הקודמת לכך.
* אם אתם עושים קניות בגרמניה, אל תחפרו בערמת בגדים בחיפוש אחר המידה הנכונה. זה מה שכותב משתמש ברשת Quora: ״המוכרים מכירים את מרכולתם, ובחנויות הנעליים, מאמנים אותם להתאים את הנעל כהלכה. הם יכעסו אם תתחילו פשוט לעבור על הפריטים. פשוט קחו דגם שבו אתם מעוניינים, שבו והמתינו לעזרה. הם יתאימו לכם את המידה ואתם תהיו הרבה יותר מאושרים, והחנות לא תיראה כמו אזור אסון אחרי שתלכו״.


© pexels

* אנשים באנגליה מעריכים את המרחב הפרטי שלהם. הם יביטו בכם בהפתעה אם תתקרבו אליהם בזמן שאתם עומדים בתור, לדוגמה. כדי לא להפריע לאף אחד, היעזרו בטריק הזה מאת מקומי: ״בתור בסופרמרקט, אני שומר מרחק של זרוע מהאדם שמולי ומצפה שהאדם מאחוריי ינהג בצורה דומה. בימים שוקקים במיוחד, אני אתפשר ואדרוש לפחות חצי זרוע״
* אי אפשר להסתדר בלי טיפים בארצות הברית. הנה מה ששיתף תייר מאסיה שלא השאיר טיפ למלצרית שלו בארצות הברית״, בעודנו עוזבים, המלצרים ניגשה אלי במגרש החנייה וביקשה בצורה מאוד אדיבה, ובטון מודאג: ״האם היה משהו שלא כשורה עם השירות?׳ זה היה בקוריאה-טאון, לוס אנג׳לס, והקבוצה שלנו שכחה לחלוטין להוסיף טיפ בעת החשבון. הצטערנו וחזרנו למסעדה כדי להוסיף טיפ״


© pexels

כמובן, כל האנשים שונים זה מזה, ולא כל המקומיים שמים לב ל׳כישלונות׳ של תיירים. ועדיין, מוטב לנהוג בהתאם לכללי האזור בו אתם מבקרים. באילו כללי התנהגות והרגלים אתם נתקלתם במהלך טיול?