18 טיפים מאת שפים שיעזרו לכם לאתר מסעדה גרועה מקילומטר

לכולנו יש מסעדות אהובות אליהן אנחנו אוהבים ללכת, בין אם מגלל השירות הטוב של העובדים או בגלל התבלין של המזון המוגש. בכל מקרה, ישנם כמה פרטים שכלקוחות, אולי לא נבחין בהם מיד, אך כמה שפים החליטו לשתף כמה תמרורי אזרה שעלינו לקחת בחשבון ויעזרו לנו לקבו האם המקום בו אנחנו אוכלים טוב או לא.

צוות האתר שלנו חיבר רשימה של הטיפים הטובים ביותר אותם אנחנו צריכים לחפש כשאנחנו מסבים לשולחן במסעדה.© Depositphotos.com© Depositphotos.com

* כשהייתי מנהל שירות מזון בחברה גדולה שאלתי את מפקחת התברואה איפה היא אוכלת. היא אמרה שבמסעדות מזון מהיר כי רמת הניקיון שלהם מחמירה מהרגיל
* מיוחדים הם בדרך כלל הדברים עליהם השף קיבל דיל טוב או זקוק להיפטר מהם. כל מה שתופס את המקום העיקרי בתפריט (כמו מנת הדגל עם כוכבים סביבה או חצים המצביעים עליה) היא מנה שהרווח עליה גדול ואותה הם רוצים שתקנו.
* מוצרי סרטנים מחוץ לעונה תמיד משומרים ואינם טובים כלל.
*₪ תמונות על התפריטים, שימוש מרובה במונחים כמו ׳תוצרת בית׳, ו׳טרי׳, המזון צריך להיות תמיד תוצרת בית וטרי, והעובדה שהם מציינים זאת בתפריט מראה על ניסיון כלשהו לפצות.© ElmerSepulveda / Reddit

* תפריטים גדולים בעלי דפים כפולים, לדוגמה אם כוללים את אותן מנות שמוגשות בצד (נודלס, ירקות רעננים וכדומה) עבור מנות שונות, הכוונה היא שהם תוצרת בית ובעלי איכות גבוהה (וגם שהם טריים). איכות הבשר והדגים היא דוגמה מצוינת לאיכות הכוללת של המסעדה. כלל נוסף עבור בשר ודגים: אם שמים הרבה רוטב ותבלינים על חתיכת בשר, הם מנסים להסתיר משהו (יוצא דופן ברור הם מנות על בסיס רוטב או צלי). עונתי!!! מסעדה טובה תמיד מגישה מנות בעונה ומעדכנת את התפריט. מסעדות באיכות נמוכה שומרות על מנות קבועות ולא בעונה. ולבסוף, נוחות. אם אפשר לראות שהרטבים אינם תוצרת בית, שהקינוחים נקנו ממקום אחר ושהירקות טפלים ומבושלים יתר על המידה, אז סביר להניח שמדובר במזון קפוא או ב׳אוכל נוחות׳. קל מאוד להכין את כל הדברים האלה בעצמכם, אבל מוסדות באיכות נמוכה לא עושות זאת משום מה.
* העובדים משתמשים בטלפונים לעיני כל. פירוש הדבר בדרך כלל הוא שלבעלים/אחמ״שים לא אכפת מהפנים של המסעדה. ולא אכפת להם כיצד המסעדה מתנהלת. שירותים מלוכלכים. השירותים הם מראה של הניקיון באזורים הנסתרים. אם ישנו לכלוך של שנים על הקירות, אל תאכלו שם. כנראה שהמקרר שלהם דוחה.
* צוות רוגז ומטבח שקט. אם אתם לא יכולים לשמוע את הטבחים הם ככל הנראה חסרי מוח או שהתפריט הוא
* תמיד בקשו את המשקה שלכם ללא קרח. מכונות הקרח הם כמה מהדברים המגעילים ביותר במטבח שמייצר אוכל, ואפילו מכונה קבועה בקיר עשויה לצבור עובש במהירות.


© skyeie / Reddit© EstablishmentKey5493 / Reddit

ֿ* תפריט ערמומי ומקצועי במוסד משפחתי, במיוחד אם שמה של המסעדה לא מופיע עליו. כעת אני מזהה את זה כסימן למה שניתן לתאר כמסעדה של מזון ארוז מראש. כמו שיש מסעדות עם תווית אוניברסלית והם מוכרים לאנשים מזון שחומם ונארז מראש. אם חסר להם פריט בו משתמשים להכנת מנה אחרת שכן אפשר להזמין. סימן בטוח למזון שחומם ונארז מראש.
* אני תמיד מביט למעלה. בעבר הייתי מפקח תברואה ברשת חנויות. בדקו את מצב התקרה, האם ישנו אבק, צבע מתקלף, סלוטייפ חשוף, האם אפשר לראות פתחי אוורור? מהו מיקומם ומצבם? עשו את אותו הדבר בחדר השירותים. אני מניח שזה לא אומר כלום על טיב האוכל שלהם, אבל זה מעיד על כל היתר ש׳תצרכו׳.
* אם אתם הולכים למסעדת גריל ולא יכולים לראות את העשן או להריחו, אתם לא במסעדת גריל אמיתית.


© Depositphotos.com

* דברים מפוזרים בבלאגן. אם על השולחן שלכם יש בקבוק קטשופ לשמאלן של מתקן המפיות, בקבוק החרד מימין, תפריט השתייה לפני המפיות, וסכום מגולגל, ואתם מביטים סביב, וכל שולחן נראה כמו שלכם? מישהו במסעדה לקח את הזמן, וכנראה שאכפת להם מספיק כדי לקחת את הזמן ולעשות דברים נכון.
* מנות יוצאות תוך 10 דקות או פחות. אם מדובר בכריך זה בסדר, אבל עבור ארוחה מלאה, 100% היא חוממה במיקרוגל.
* שף מוכשר מאוד, חבר שלי, אמר לי שאם למסעדה יש מטבח פתוח, הוא מביט על המגבות שתלויות על מכנסי השף. אם היא מלוכלכת, הוא לא אוכל שם. להכין מזון טוב זו משימה קשה, להכין מזון טוב ולשמור על הסדר והניקיון, עוד יותר קשה.© Depositphotos.com

* לפני שאתם אפילו נכנסים למסעדה, אם זהו יום עבודה ״רגיל״ ואתם לא רואים לפחות כמה כלי רכב, משהו לא תקין במקום.
* עיצוב המקום. אם הם לא לוקחים את הזמן כדי לנקות על בסיס קבוע, או לעדכן את הרהיטים שלהם שיתאימו לסוג המסעדה לסטנדרטים שלה אז מדוע שיטרחו להגיש מזון משובח.


© AndrewAwakened / Reddit© junpinzon / Depositphotos.com

* אם אתם רואים צלחות רבות עם מנות חצי גמורות, תברחו

ספרו לנו בתגובות מה גרם לכם לעזוב מסעדה, או לחילופין. מה גרם לכם לרצות להמליץ עליה לאחרים?