19 אשליות מבלבלות שהגניבו את האינטרנט

האמת שזה די פשוט להתל בחושים האנושיים שלנו. כעת, כשמישהו מבחין בדבר מה יוצא דופן, הוא ממהר לשתף את זה עם כולם באינטרנט. אספנו עבורכם כמה מהאשליות המדהימות והתמונות המבלבלות שהגולשים ניסו להסביר.

אשליית 2 הזוויות


© unknownauthor/imgur


האשליה הזו הופכת יותר ויותר פופולרית באינטרנט: אנחנו חושבים שהתמונות הללו צולמו משתי זוויות שונות, אבל למעשה, הן זהות. זה מוסבר בעזרת הרעיון שהמוח שלנו מנסה ״לבנות״ סיפור: אחרת מה הקטע בלהכין קולאז׳ של שתי תמונות זהות?


ישנו חתול מסתתר בתמונה הזו


© jmankruse/reddit   © jmankruse/reddit

גולשים ב-Reddit ניסו למצוא חתול בתמונה הזו ורבים מהם הצליחו. החתול אפילו לא תכנן להסתתר, הוא נמנם. תוכלו למצוא אותו בתמונה הבאה, כשהוא מוקף בעיגול אדום.

טלפון אבוד

ב-2016, אישה מהפיליפינים ביקשה עזרה מהחברים שלה ברשתות החברתיות. היא הפילה את האייפון שלה על הרצפה ולא הצליחה למצוא אותו. אנשים רבים היו בטוחים שהאישה מטרילה אותם ושאין דבר על הרצפה. אבל אם תמצאו את הטלפון, לא תוכל שלא לראות אותו יותר. תשובה בתמונה הבא.


© Jeya May Cruz Estigoy/facebook   © Jeya May Cruz Estigoy/facebook

מעבר חצייה תלת מימדי


© Gústi Productions/youtube

האם אתם מבחינים באבני ענק מרחפים באוויר? כשעשו זאת, תכננו הרשויות באיסלנד לנסות לגרום לנהגים להאט במעברי החצייה. האזרחים אהבו את מעברי החצייה התלת מימדיים האלה, וזה אכן עבד: כל נהג מאט באופן אינסטינקטיבי כשהוא רואה את ה״אבנים״ האלה.

אגם מסתורי


© sendpicsofyourfeet/imgur

״רואים את האגם?״ – זה מה שכתב משתמש אחד ברשת Imgur תחת התמונה הזבו. אנשים רבים נתנו תשובות מאשרות ומוחצות. אבל למעשה, אין שום אגם. ישנו קיר בטון וחוף חולי בחלקו העליון של התמונה.

נמר שלג בעת הציד


© ingervandyke/telegraph   © ingervandyke/telegraph


צלמת אוסטרלית בשם אינגר ואן דייק צילמה את התמונה הזו. נמרי השלג מצטיינים בהסוואה לכן היה קשה מאוד למצוא אותם בתמונה הזו. תשובה בתמונה הבאה.


© ingervandyke/telegraph   © ingervandyke/telegraph

גיף עם סאונד

נערה מסקוטלנד שאלה משתמשים ברשת Twitter מדוע היא יכולה לשמוע קול כשהיא מתבוננת בגיף הזה. ההסבר היה, העובדה שישנו קשר בין היכולת שלנו לראות ולשמוע. התמונה המתנודדת גורמת לזה להיראות כאילו ישנו גל קול והמוח שלנו מכין את זה עבורנו. בטריק הזה נעשה שימוש בייצור משחקים ישנים.

אל העולם שמעבר למראה

אנשים רבים נבהלים כשהם צופים בסרטון הזה. אבל אנחנו מבטיחים לכם – מדובר בטריק. זהו סרטון ערוך היטב, זה הכל. אתם יכולים למצוא תיאור מפורט של האשליה הזו בלינק הזה, ואם אתם יכולים לערוך סרטונים, תוכלו להכין אחד כזה בעצמכם. היוצר של הסרטון הזה אוהב להדהים את העוקבים שלו:

חלקים שונים וזהים בו בעת

מארק בלאנק-סטל צילם את האשליה הזו במצלמה כשניקה את החדר של בנו: שני החלקים נראים שווים אם שמים אותם זה על גבי זה. אם שמים אחד מהם תחת השני, הם נראים שונים.

אנשים רבים חשבו שמדובר בתעלול מצלמה, אבל למעשה האשליה הזו נלמדה היטב במאה ה-19 וקרויה בשם ״אשלית ג׳סטרו״.

מצאו את הגברת הזקנה תוך 10 שניות


© wikipedia   © wikipedia

התמונה הזו היא דו משמעית, כיוון שהיא מראה אישה צעירה ומבוגרת באותו הזמן. אולי יקח לכם זמן לראות את האישה המבוגרת. התשובה בתמונה הבאה.


© wikipedia   © wikipedia

איזו אשליה הדהימה אתכם יותר מכל? שתפו אותנו בתיבת התגובות בהמשך.