19 טעויות כביסה רציניות שאתם כנראה עושים

סבתא שלכם בטח הכירה את כל הטריקים הקטנים והחוקים הגדולים לגבי כביסה. מאז המצאת מכונת הכביסה במאה הקודמת, הפך התהליך קל ומהיר הרבה יותר. ועדיין, ישנן טעויות כביסה שאנחנו ממשיכים לעשות והורסות את הבגדים החביבים עלינו.

צוות האתר שלנו הכין רשימה של טעויות כביסה נפוצות שאולי הורסות לכם את הבגדים ואפילו מזיקות למכונת הכביסה שלכם. בדקו האם אתם עושים אחת יותר מהטעויות הבאות.


לא משתמשים בחומר ניקוי אנטיבקטריאלי למכונת הכביסה

View this post on Instagram


A post shared by A Little Lyrical (@lyrical_mum) on

אם אחד מבני המשפחה שלכם היה חולה במחלה מדבקת כמו שפעת, כביסה רגילה לא מספיקה. עליכם להשתמש בחומר ניקוי אנטיבקטריאלי כדי למנוע מהזיהום להתפשט. עבור בגדים לבנים, עליכם להשתמש במלבין על בסיס כלור. עקבו אחר ההוראות שעל המיכל בזהירות. בדרך כלל, תתבקשו לשפוך את הנוזל למכונה.

לא מנקים את מכונת הכביסה

View this post on Instagram

A post shared by Jottie (@jottiesjournal) on


במכונות כביסה שינות ישנו מסנן מוך שאפשר לנקות עם כל הפעלה. אם אתם עסוקים מדי, נסו לעשות זאת לפחות פעם בחודש. עשו את זה ע״פ הוראות השימוש במכונה ונקו מברשת שיניים ומעט חומר מחאט. אתם יכולים גם להשרות את המברשת במים חמים במשך 10 דקות לקבלת תוצאות טובות יותר.

מכונות חדשות לא כוללות את הפונקציה הזו. הן מאפשרות הרצה לצורך ניקוי שמשתלם להפעיל אחת לחודש. מומחים אומרים שאפשר גם להשתמש בטבליות ניקיון או בנוזל לניקוי כדי להיפטר מהאבנית. זה ישמור על המכונה שלך עובדת לאורך שנים ותמשיך לספק בגדים נקיים וריחניים.

שוטפים על הצד הלא נכון

לאחר שאתם מרוקנים את הכיסים של מכנסי הג׳ינס שלכם, הפכו אותם. יש לנקות את הצד השני גם כן. בנוסף, הפכו בדים עדינים כמו בחולצות כותנה או בסוודרים. זה ימנע מהבד להפוך כדורי או יגרום לו נזק אחר.

ממלאים את המכונה יותר מדי

מכונת כביסה עשויה להיראות גדולה ובעלת חלל רב מלהכיל. בכל אופן, מומחים ממליצים לתת לבגדים שלכם מספיק ״מקום״. אפילו אם התוף מלא, אתם צריכים להיות מסוגלים לתחוב פנימה שני אגרופים בחופשיות. זה יאפשר לדברים שלכם להישטף ולהתנקות כהלכה.

לא ממיינים את הגרביים

לאחר ששמתם את הגרביים יחד עם שאר הבגדים, ייתכן ותתקשו למצוא אותם. שטפו גרביים בשק רשת כדי שלא תצטרכו לשחק מחבואים. או השתמשו בציפית ישנה לכרית במקום בשק.

מתעלמים מהוראות ה״ניקוי היבש״

לפעמים התווית ״ניקוי יבש״ פירושה כי יש לנהוג בבד בעדינות. זה כולל סיבים טבעיים, כמו פשתן או משי. תוכלו פשוט לשטוף אותם ביד. אבל זמש או עור זקוקים לתשומת לב מיוחדת שרק מקצוענים יכולים לתת. אחרת, אתם עשויים להרוס את הפריט.

הורסים את הבד בעזרת חומר מלבין

ערבבו את החומר המלבין היטב עם מים לפני אתם מוסיפים למכונת הכביסה ואל תשתמשו בזה יתר על המידה. אחרת, ייתכן ויווצרו חורים בבגדים שלכם מאחר והחומר הזה מחליש את הבד. בנוסף, שימוש יתר בחומר מלבין גורים לבדים לבנים להפוך צהובים.

לא מקפידים על מהירות הסיבוב האחרון

הסיבוב האחרון משפיע על סוג הבד שאתם מכבסים. התהליך נמדד בסיבובים לשנייה. בגדי כותנה יכולים לעמוד ב-600 סיבובים לדקה ומגבות כותנה ומצעים יכולים לעמוד ב-1400 סיבובים לדקה. אבל בדים עדינים יש לכבס ב-400 סיבובים לדקה, בעוד ג׳ינס יכול לעמוד ב-900 סיבובים לדקה. שימוש לא נכון יכול לגרום לחורים ושחיקה של הבד.

לובשים בגדים חדשים מבלי לשטוף אותם קודם


© unsplash.com

בגדים חדשים בגוון בהיר עשויים לדמם, אבל אתם לא יודעים זאת עד השטיפה הראשונה. אז, שימו פריטים חדשים במכונת הכביסה יחד עם פריטים בעלי צבע דומה לפני שאתם לובשים אותם בפעם הראשונה. זה יציל את שאר המלתחה שלכם מפני שינוי לא רצוי בצבע.

לא שמים לב לכיסויי הכריות

בדרך כלל מצעים אינם זקוקים לניקוי מקדים, כך לדבריהם של מומחים. פשוט בחרו בתכנית הפעלה רגילה עם מים חמים. אבל לא כך הדבר לגבי כיסויי הכריות שלכם. בדקו אם יש עליהם נקודות של קרם פנים לפני שאתם שמים במכונה והשתמשו במסיר כתמים או שטפו לפני, אם יש צורך. זה יספק מצעים נקיים ללא כתמים.

אילו טעויות נהגתם לעשות לפני קריאת הכתבה הזו? הרגישו חופשי לשתף אותנו בטריקים שלכם לכביסה טובה יותר!