19 טריקים פסיכולוגיים פשוטים שאשכרה עובדים

ישנם הרבה טריקים פסיכולוגים וטיפים הקשורים בניתוב עצבי לשוני ומיליוני ספרים שנכתבו עליהם. רבים מהטריקים הללו באמת עוזרים למקצוענים להפעיל מניפולציות על אנשים ולהימנע מליפול בפח ע״י אחרים. אך האם ישנם טיפים שפשוטי העם יכולים להשתמש על בסיס יומיומי?

צוות האתר שלנו באמת רוצה לדעת את התשובה לשאלה הזו, לכן החלטנו לחפש ב-Reddit שם אנשים מתחומים שונים משתפים טריקים פסיכולוגיים פשוטים שאשכרה עובדים.© Bruce Almighty / Spyglass Entertainment


* לעולם אל תשאלו מישהו משהו שמתחיל במילים ״אתה יכול…״ כך, הוא יחשוב שמדובר בשאלה תיאורטית. לדוגמה, אל תשאלו ״אתה יכול לקרוא לשכנים״, כי התשובה ״כן״ משמעה ״כן, באופן תיאורטי אני יכול״. לכן, נסחו מחדש את השאלה שלכם ל״בבקשה, תקרא לשכנים״.

* אם אתם רוצים שמישהו ירגיש מוזר או לא בנוח, הביטו במרכז המצח שלהם במהלך השיחה.

* אם מישהו עמו אתם מדברים מנסה להימנע מהשאלה, פשוט עצרו את השיחה בעודכם מביטים בעיניו. הוא ירגיש שלא בנוח וינסה להמשיך לבר. אולי, הם יתנו לכם פרטים נוספים או יאמרו את האמת (אם הם משקרים)בחושבם כי השתיקה שלכם והמבט שלכם מסמנים כי אתם כבר יודעים את האמת.


© Inception / Warner Bros.

* אם אתם רוצים לבנות מערכת יחסים עם מישהו (נניח, בעבודה), פשוט בקשו מהאדם הזה לספר לכם משהו אפילו אם אתם יודעים את התשובה. זה ישפר את הגישה הכללית שלהם כלפיכם.

* כשאתם שואלים שאלה, הנידו בראשכם קלות. כך תקבלו תשובה חיובית. אך היזהרו: עובדים במסעדות משתמשים בטריק הזה כדי לגרום ללקוחות לקנות יותר מזון.

* אם אדם מרוכז מאוד בעבודתו (נניח, באמצע שיחת טלפון חשובה), תוכלו להושיט ידכם אליהם ולתת לכם את מה שהם מחזיקים באותו הרגע. הם עשויים אפילו שלא לזכור את זה מאוחר יותר. הטריק הזה עובד גם ההיפך מאחר ואתם יכולים לתת להם משהו בו הם כלל לא הבחינו.

* אתם יכולים פשיט להגיד למישהו שאינו יכול לעשות דבר מה והוא ינסה ממש חזק כדי להוכיח לכם שאתם טועים.


© Willy Wonka & the Chocolate Factory / Wolper Pictures Ltd.

* אם תתחילו להניד בראשכם מעט במהלך השיחה, האדם איתו אתם משוחחים יהיה קשור יותר לדבריכם מבלי להבין אפילו למה.

* אם אתם מחבבים באופן כללי את הצעתו של אדם אבל רוצים לקבל יותר, העמידו פנים שאתם מעט מאוכזבים. לדוגמה, זה יכול לעבוד עם מחיר גבוה או שכר נמוך.


* ברגע שהשעון המעורר שלכם מצלצל, עליגם להתעורר לשניה, לקפוץ את האגרופים ולצעוק ״כן״, כאילו הייתם שחקן כדורגל שזה עתה הבקיע שער. זה מוזר אבל זה יעניק לכם רעננות מה ויאפשר לכם להתעורר בקלות.

* אם אתם תמיד מודאגים האם נעלתם את הדלת או ניתקתם את המגהץ, פשוט אמרו כמה משפטים אבסורדיים כשאתם עושים את הפעולות הללו (יש להחליף משפט בכל יום). לדוגמה, אמרו ״ארנב ירוק״ וכבו את המגהץ, או ״עקרב אלים״ ונעלו את הדלת. בפעם הבאה שתחשבו האם השארתם את הדלת פתוחה/סגורה, תזכרו כי אמרתם את המשפט המוזר ותירגעו.

* אם אדם מנסה לערב אתכם בוויכוח או סקנדל, אמרו להם משהו נחמד. זה יטריף אותם.


© The Office / Reveille Productions

* אם אתם עובדים בצוות ויש לכם חבר צוות עצלן במיוחד, אל תתנו להם מטלות כשאתם אומרים ״עשה/עשי זאת״. החליפו את זה ב״התחל עם זה״. פסיכולוגית, זה ייראה להם כאילו יש מעט עבודה בגלל שהם צריכים להתחיל בקטן. לאחר מכן, אחרי שביצעו את זה, השתמשו במילים, ״טוב מאוד. המשך/המשיכי״. במקרה הזה, ישנה סבירות גבוהה שהם יסיימו את המטלה בהצלחה בגלל שייראה להם כאילו יש מעט עבודה.

* אם אתם צריכים לשאת דברים בפומבי, אל תשכחו לקחת אתכם בקבוק מים. אם אתם מרגישים ששכחתם את הטקסט, קחו כמה לגימות ואיש לא יבחין שעצרתם את שטף הדברים כי שכחתם את הטקסט.

* אם מישהו בוהה בכם ברכבת התחתית, הביטו בנעליים שלהם. אל תוותרו, תאמינו לנו, זה יטריף אותם.

* אם אתם באמת מודאגים בכל פעם שאתם רואים מישהו שאתם מכירים, בסוף, האדם הזה ידאג גם כן בכל
פעם שאתם פוגשים זה את זה.


© Ocean's Twelve / Warner Bros.

* אם יש לכם בעיה עם אדם מסוים, אבל אתם לא רוצים להאשים אותו ישירות, שנו את האופן בו אתם מדברים אליהם. לדוגמה, יש להחליף את הביטוי ״שכחת לסגור את החלון״ ב-״החלון נשאר פתוח״.

* אם לא ישנתם טוב בלילה, אמרו למוח שלכם שכן. זה נשמע מוזר אך אם אתם בוטחים במילים שלכם, זה עובד 100%.

* אנשים זוכרים מה קרה בתחילת היום ובסופו. מה שהתרחש בין שתי נקודות הזמן הללו הוא מעורפל. לכן, כשאתם דנים בסוגיית שעת ראיון העבודה, בחרו שעה מוקדמת או מאוחרת מאוד כדי לוודא שהמעסיק שלכם יזכור אתכם בין יתר המועמדים.

האם ניסיתם פעם את הטריקים הפסיכולוגיים האלה? שתפו אותנו בחוויות שלכם בתיבת התגובות בהמשך!