20 דברים יומיומיים שאנחנו ממשיכים לעשות באופן שגוי אפילו מבלי לדעת

הפרטים הקטנים הם אלה שמגדירים אותו בדרכים רבות. לדוגמה, במדינות מסוימות, מקובל לאכול בזמן שצופים בטלוויזיה, בעוד במדינות אחרות, אכילה מצריכה מצב של עירנות מוחלטת. ובמדינות כמו יוון או טורקיה, אסור בתכלית האיסור להוריד באסלה נייר טואלט. אנחנו בקושי חושבים על הדברים אותם אנחנו מוצאים כל כך נפוצים, אך מסתבר, שאנחנו מבצעים מטלות יומיומיות בצורה שגויה כל הזמן הזה.

קבלו את שאר הדברים הנפוצים שצוות האתר מונה ברשימה שהכנו עבורכם, שאולי אתם עושים בצורה שגויה מבלי להבחין.


גומעים כוס מים אחרי ארוחה גדולה

© depositphotos.com

למרות שהתיאוריה הפופולרית לפיה מים מדללים מיצי קיבה היא מיתוס, שתיית כוס מים היא לא הרעיון הכי טוב, במיוחד לאחר ארוחה גדולה. זה נכון שמים יכולים לעזור לכם להוריד במשקל מאחר וזה גורם לכם להרגיש פחות רעבים, אבל לאחר ארוחה גדולה, שתיית כוס מים יכולה לגרום לתחושת נפיחות כבדה. שתיית מים באיטיות יכולה לעזור לכם להימנע מהגזים והשיהוקים שנגרמים ע״י בליעת האוויר בזמן שאתם שותים.


שתיית מים קרים כקרח

© depositphotos.com   © depositphotos.com

שתיית מים היא אולי הדבר הכי טבעי בעולם, וכמובן, כוס של מים קרים היא כה מרעננת בחודשי הקיץ, אז כמה רע זה יכול להיות? אך לפי מחקר, שתיית מים קרים מחריפה סימפטומים של בעיות עיכול כמו אכלזיה (היתפסות שריר ללא יכולת להשתחרר). למרות שמים קרים לא יעשו אתכם חולים, הם עשויים לצמצם את זרימ הדם בעורקים שלכם.

אחסון עגבניות במקרר

© depositphotos.com   © depositphotos.com

זוהי שאלה עתיקת יומין: האם עלינו לאחסן עגבניות במקרר או על הדלפק בחוץ? זה תלוי כמה בשלות העגבניות שלכם. אך באופן אידיאלי, עליכם לעשות את שניהם. טמפרטורת האחסון האידיאלית היא 12 מעלות צלזיוס, למרות שהקירור מונע מעגבניות בשלות לפתח עובש בגלל שרוב המקררים מכוונים על 1.6 מעלות, ועגבניות בשלות יאבדו מטעמן. למרבה המזל, אם תניחו לעגבניות הבשלות שלכם לנוח כמה ימים על הדלפק לאחר הקירור, הן יקבלו חזרה את טעמן.

שטיפת פנים במים קפואים או מים חמים מאוד

© depositphotos.com   © depositphotos.com

למרות שזה נראה שימושי לשטוף את הפנים בעודכם מתקלחים, אם תתרחצו במים חמים, התוצאה עשויה להיות מזיקה. מצד אחד, זה יגרום לעור שלכם לייצר יותר שמן כדי לפצות ובסופו של דבר ייבש את העור. הדרך הטובה ביותר לשטוף את הפנים היא במים פושרים או במים קרים אחרי המקלחת כדי לגרום לנפיחות להיעלם.


מורידים את המים כשמכסה האסלה מטה

© depositphotos.com   © depositphotos.com

לדבר פשוט כזה כמו להוריד את המים בזמן שהאסלה מטה עשוי להיות השפעה דרמטית על הבריאות שלכם. בכל פעם שאתם מורידים את המים זה כאילו האסלה שלכם מתעטשת (מומחים קוראים לזה בשם ׳עמוד עשן מן האסלה׳, toilet plume). מאחר והבקטריה מוטחת עד לגובה של כ-25 סנטימטרים מעל האסלה כשאתם מורידים את המים והמכסה סגור, אפילו מברשת השיניים שלכם נמצאת בסכנה מהנתזים הצואתיים.

לא מאחסנים עשבי תיבול לפי הסוג

© depositphotos.com   © depositphotos.com   © depositphotos.com

אם חשבתם שיש לאחסן את כל עשבי התיבול באותו האופן, מסתבר שזה קצת יותר מורכב מזה. עשבי תיבול נוקשים (כמו אורגנו, רוזמרין, טימין וכדומה) מוטב לאחסן בצנצנת סגורה בוואקום כשהשורשים במים. תוכלו גם לאחסן את הצנצנת במקרר. בכל מקרה, עשבים רכים כמו כוסברה, פטרוזיליה, סלרי (גבעולים ועלים בלבד) או מנטה יש לשמור בשקיות נייר במקרר או לעטוף בניר בשקית פלסטיק במקרר.

מקלחת חמה בבוקר

© depositphotos.com

שאלה נצחית נוספת היא האם מוטב להתקלח בבוקר או בערב. מקלחת בוקר עשויה לעורר אתכם. אך כדי לזכות במיטב היתרונות, מומלץ להתקלח במים קרים, או לפחות פושרים. עם זאת, אם אתם מעדיפים להתקלח בערב, לא רק שזה יעזור לכם להירגע לפני שאתם הולכים לישון, זה גם יעזור לשמור על סביבה נקייה בבית. במקרה הזה, תוכלו להשתמש במים פושרים, אבל לא חמים מדי כדי להימנע מלייבש את העור שלכם. פשרה טובה היא להתקלח פעמיים ביום בטמפרטורות שונות.

חימום חוזר של מיכלי פלסטיק

© depositphotos.com   © shutterstock.com

תלוי בסוג הפלסטיק בו אתם משתמשים, חימום במיקרוגל עשוי לשחרר כל מיני כימיקלים לתוך המזון או הנוזלים שאתם מחממים. למרות שסוגי פלסטיק מסוימים הם בטוחים יחסית לחימום, עדיף לטות לכיוון הבטיחות אם אינכם בטוחים בהרכב המיכל שלכם. אפילו פלסטיק מאושר אין בו הבטחה כי המזון יהיה נקי מכימיקלים לאחר החימום.

לא שוטפים קופסאות שימורים לפני שפותחים אותן

© depositphotos.com   © depositphotos.com

חרף האמונה הרווחת, שטיפת עוף נא עשויה להזיק לכם מאחר והיא עשויה לזהם מזונות אחרים, כלים ומכשירים במטבח ואת הדלפקים. פחיות, מנגד, בקושי נשטפות ושלא כשורה. מומלץ לשטוף קופסאות שימורים כך שהחלקיקים המזיקים לא יפלו לתוך המזון, במיוחד אם זה פחית סודה, לדוגמא, מאחר ואתם שמים אותה ישירות בפה שלכם.

שימוש בטפלון בחום גבוה

© depositphotos.com   © depositphotos.com   © depositphotos.com

מחבתות בלתי דביקות יכולות להפוך לבעיה בריאותית אם לא משתמשים בהן כהלכה. חימום מחבת טפלון מעל ל-260 מעלות (נניח, לפני שאתם מבשלים סטייק) עשויה להוביל לשחרור חלקיקים וגזים שעשויים להזיק לכם. זה, כמובן, לא אומר שאתם לא יכולים להשתמש בזה, אלא שאל לכם להשתמש בזה לכל דבר. כשאתם מבשלים בשר, לדוגמה, בחרו במחבת מברזל יצוק. תוכלו להשתמש באבן גרניט עבור טמפרטורות בחום בינוני, אך וודאו שהציפוי לא מתקלף.

אוכלים מהר מדי

© depositphotos.com   © depositphotos.com

אכילה איטית כדי לתת תשומת לב מלאה לאוכל שלכם היא הרגל יפני ומה שעוזר להם להישאר רזים. מתברר שאכילה איטית גורמת לכם לאכול פחות בעוד זלילה גורמת לכם לאכול יתר על המידה מאחר ולוקח למוח שלכם 20 דקות כדי להיות מודעים לתכולת הקיבה. מקלות אכילה משחקות חלק אינטגרלי בעניין הזה.

צפייה בטלוויזיה בזמן האכילה

© depositphotos.com   © cottonbro / Pexels

רק במידה והנקודה הקודמת לא הייתה ברורה מספיק, מודעות למזון שלכם היא חשובה. אם לנסח זאת אחרת, אכילה מוסחת גורמת להשמנת יתר, כך לפי הארוורד, בגלל שזה גורם לכם לאכול יותר בארוחה אחת.

לשתות קפה מיד לאחר שמתעוררים

© depositphotos.com

הזמן בו אתם שותים קפה יכול להשפיע על העמידות שלכם לקפאין, כך לפי מחקר. קורטיזול, המוכר גם בשם ״הורמון הלחץ״ אחראי לשמור עליכם עירניים. ישנם כ-3 שיאי ייצור קורטיזול יומיים, אחד מהם הוא מיד אחרי שאתם מתעוררים. אם אתם שותים קפה בזמן השיאים הללו, הגוף שלכם עשוי להתרגל לייצר פחות קורטיזול.

אוכלים המבורגר בקו במקום במעגלים

המדע מצא את הדרך הטובה ביותר לאכול המבורגר, וזה לא כפי שאתם עושים זאת בדרך כלל. הדרך הנכונה לאכול היא לחלק את ההמבורגר שלכם לשמונה חלקים ולאכול מסביב במקום ״בקו ישר״.

להחזיק את ההמבורגר שלכם חזק מדי

© shutterstock.com   © Szabó Viktor / Pexels

בעיה נוספת הקשורה באכילת המבורגר היא להחזיק אותו חזק מדי כיוון שזה יכול לגרום ללחמניה להימחץ, ולתוכן להישפך החוצה. באופן אידיאלי, כפי שמוצג מעל, הבהונות והזרתות צריכות להיות בתחתית ההמבורגר, ו-3 האצבעות צריכות להיות למעלה – אבל עליכם להחזיק אותו בשתי הידיים, מה שמקשה על אכילת הצ׳יפס שלכם.

לאכול פרינגלס עם דף A4

אתם בטח אוכלים פרינגלס לא נכון, אבל זה בסדר. מסתבר, שעיצוב האריזה לא רק מונע מהצ׳יפס להתפרק בזמן השינוע. למעשה, אם תקפלו דף A4 לחצי ותכניסו לתוך המיכל, תוכלו להוציא את הצ׳יפס מבלי לפורר אותו.

לקלף בננה הפוך

אם אי פעם ראיתם קוף מקלף בננה, בטח שמתם לב שהם עושים את זה אחרת מאיתנו. אבל לא צריך לגרום לבלאגן. העניין הוא שקילוף הפוך קל יותר כיוון שהוא נקי יותר. אז בפעם הבאה שאתם אוכלים בננה, הפכו אותה על הראש וצבטו את הקצה כדי לקלף את זה הפוך.

אוכלים אוכל סיני בטייק אווי מבלי להפוך את זה לצלחת

© NJ_NMaster / Twitter   © shutterstock.com

הפטנט המקורי לקופסת הטייקאווי הקלאסית נרשם ב-1984 ומאז, הוא נותר כפי שהיה, מה שמוכיח שהחשיבה על עיצובו הייתה כהלכה. הוא נועד בעיקר להחזיק את הנוזלים, אבל אם תקפלו החוצה את הידית, תוכלו לשטח את הקופסה כך שתשמש כצלחת.

ערבוב סוכר בצורה מעגלית במקום ישר

למרות שערבוב מעגלי הוא הנפוץ ביותר, הדרך הנכונה לערבב היא למעשה בצורה ישרה. זה עוזר לצמצם את ההתזות ומאפשר לכם למוסס את קוביית הסוכר מהר יותר.

להוריד מים באסלה בזמן שאתם מטיילים

© depositphotos.com   © depositphotos.com

הורדת נייר טואלט באסלה אולי נראית כמו הדבר המובן מאליו לעשות, אך תלוי איפה אתם עושים זאת. לדוגמה, במדינות כמו יוון, טורקיה, בולגריה ואחרות, נייר טואלט יש לזרוק בפח שנמצא ליד המושב. זה בגלל שלא כל מערכות הביוב מצויידות כך שיש להן יכולת להתמודד עם נייר טואלט, אפילו אם הנייר מתפרק במים בקלות.
אילו מהדברים אתם עושים לא נכון? האם אתם מכירים טריקים אחרים או דברים שיש לכלול ברשימה הזו? שתפו אותנו בתיבת התגובות בהמשך והוסיפו גם תמונה!