20 תמונות מדהימות ומצחיקות של גמל שלמה

צלם הטבע פאנג וויי אוהב לצלם קלוז-אפים. הוא מצלם בעיקר חרקים קטנים שלא מושכים את תשומת ליבנו בגלל גודלם הקטנטן.

חלק גדול בעבודתו של וויי הוא צילום גמלי שלמה, או 'גמלי שלמה המתפללים' כמו שאנשים אוהבים לקרוא להם. הם קיבלו את הכינוי הזה בגלל רגליהם הקדמיות הבולטות, שהן כפופות, מוחזקות צמודות ומדמות תנוחת תפילה.


אך לא משנה איך תבחרו לקרוא להם, החרקים הללו הם טורפים אימתניים. יש להם ראש משולש בקצה 'צוואר' ארוך או בית חזה מוארך. גמלי שלמה יכולים לסובב את ראשם ב-180 מעלות ולסרוק את השטח בעזרת זוג עיניים ראשי ו-3 עיניים נוספות ביניהן.

גמלי שלמה צבועים בדרך כלל בירוק או חום ומתמזגים בסביבה בעודם אורבים לטרף. הם משתמשים ברגליים הקדמיות שלהם כדי לתפוס את טרפם, עם רפלקסים כל כך מהירים שקשה לתפוס אותם בעיניים אנושיות. הרגליים שלהם מצויידות בדוקרנים כדי לשסע את הטרף ולהחזיק אותו במקומו.


צלמים מסוימים כבר הראו כמה מדהימים החבר'ה הקטנים הללו. וויי הוא אחד מהם. המשיכו לקרוא ותיווכחו בעצמכם.

1. 

© pang.way

עשים, צרצרים, חגבים וזבובים הם אלו שמושכים בדרך כלל את תשומת ליבו הבלתי רצויה של גמל שלמה. אך חרקים אלימים אלו גם הם יאכלו יצורים אחרים אם תהיה להם הזדמנות. מה שבאמת יוצא דופן היא ההתנהגות של נקבת גמל שלמה בוגרת, שלפעמים אוכלת את בן זוגה מיד אחרי – או לפעמים תוך כדי – ההזדווגות. להגנתן נאמר שהפטיש המוזר הזה לא מרתיע את הזכרים מלנסות להזדווג איתן.

כלומר, אולי זו הקרבה שהם מוכנים לעשות. מחקר משנת 2016 מצא שכשנקבת גמל שלמה סיני אוכלת את בן זוגה היא רוכשת חומצות אמינו חשובות שמגיעות לביצים שהיא מטילה, וגורמות להטלת פי 2 ביצים מנקבה שלא אכלה את בן זוגה.

2. 

© pang.way

אז בעוד הזכר אולי עלול לרצות להמשיך לחיות ולפגוש כמה נקבות שיוכל, לפחות מותו הוא לא לשווא; החומרים בגופו מעניקים ל-DNA שלו הזדמנות פז לעבור לדורות הבאים.


ובאשר לבני אדם, אנחנו לא אמורים לפחד מרגליהם הדקות ועיניהם החייזריות; הם לא מאיימים בשום צורה על מי שאינם חרקים, שממיות או יונקי דבש.

3. 

© pang.way

"התחלתי לצלם צילומי טבע מתוך סקרנות," וויי מספר. "זה משהו שעניין אותי מאז שהייתי ילד קטן."

"גמלי שלמה הם החרקים האהובים עליי. הם הדוגמנים המושלמים לצילומי מאקרו.

וויי התחיל לצלם גמלי שלמה ב-2013. הוא כבר צילם יותר מ-100 זנים שלהם ונשבע להמשיך לחפש עוד.

הצלם מספר שצריך מזל וכישרון כדי לצלם תמונת גמל שלמה טובה והוא מקבל על עצמו את האתגר. "גמלי שלמה אולי נראים אגרסיביים, אך במציאות הם מאוד עדינים וכולם נראים כמו דוגמנים מקצועיים."

4. 

© pang.way

5. 

© pang.way

6. 

© pang.way

7. 

© pang.way

8. 

© pang.way

9. 

© pang.way

10. 

© pang.way

11.

© pang.way

12. 

© pang.way

13.

© pang.way

14. 

© pang.way

15. 

© pang.way

16.

© pang.way

17. 

© pang.way

18.

© pang.way

19. 

© pang.way

20. 

© pang.way