קבוצת נערים רק יצאה להחליק על סקייטבורד – הערנות והנחישות שלהם מנעה אסון גדול

זכורה לכם התוכנית, ׳מה אתם הייתם עושים?׳ נכון שרובנו ישבנו בבית וצפינו בטלוויזיה ואמרנו לעצמנו, ׳אנחנו היינו עושים משהו. לא היינו נותנים לזה לקרות!׳ אבל, מציאות לחוד ומחשבות…הן רק מחשבות.

ארבעה נערים קנדים הבינו כי ישנה רק דרך אחת עבורם לפעול, כאשר חזו בסיטואציה מחרידה המתרחשת לנגד עיניהם. בלילה שגרתי וסתמי אחד, סטרלין ריבס-פרז, ג׳יימס הילמיה, ארנו נימנייה וקרסין רייט יצאו להחליק על סקייטבורד בפארק הסמוך כאשר הבחינו בדבר מה משונה מאוד.


הם הבחינו באדם מבוגר לבוש לעילא ולעילא, אשר לצידו נערה בת 15, שנראתה מתנודדת ומסוחררת, כאילו הייתה מבושמת מאלכוהול. במקום להמשיך בשלהם, הארבעה החליטו לפקוח עין על המתרחש, וכפי שהתברר מאוחר יותר – מזל גדול שעשו זאת.

קבוצת החברים יכולה הייתה להתעלם בנקל מהמתרחש ולתפוס מרחק מהאיש שצועד לצד הנערה בסקייטפארק. אם לא די בכך, האיש טען שהוא חבר של אביה.


קריסן רייט, אחד הנערים, מספר: ״היא צעקה וצווחה. היא ממש לא רצתה להיות שם. על גופה היו חבורות ופצעים והיא נראתה מלוכלכת״.

בשל כך, החלו הנערים לתשאל את האדם. כשסיפר שהוא חבר של אביה ופשוט השגיח עליה, לא ידעו כיצד להגיב. כשראו כי הנערה לא מתנגדת או מוחה, תהו לעצמם האם עליהם פשוט להניח למצב.

״הדבר האחרון שאתה רוצה לחשוב עליו, הוא הנורא מכל. כדי לא לאפשר לסיטואציה להתרחש, אתה מתעלם ומקווה לטוב״, סיפר רייט.

חרף כך, החליטו הנערים לרדת לחקר העניין. הם הניחו לזוג להתרחק, והחלו לבלוש אחריהם כדי לוודא שלא יאונה לה כל רע.

נרמוז ונאמר, כי טוב שעשו כך…


לדברי חדשות CBS, בעת המפגש של הגבר והנערה, ניסה האיש לתקוף אותה מינית.

נימנייה מספר בהתרגשות, ׳כשאתה עד לסיטואציה שכזו, אתה פשוט קופא על מקומך. אינך יודע כיצד להגיב׳.

לאחר התפוגגות ההלם הראשוני, הארבעה החליטו לפעול. בעוד התוקף מנסה לחמוק מהמקים לאחר שהבין כי נחשף, שלושת הנערים הצעירים רדו אחריו בעוד אחד מהם נשאר לפקוח עין על הנערה.

״הוא ניסה לחמוק מאיתנו״, סיפר נימנייה. ״הוא דחף אותי באלימות, והיישיר אלי מבט מחויך, כאילו רומז, ׳אני יכול לעשות מה שבא לי, ולכם אין מה לעשות בעניין׳.

לאחר שלכדו השלושה את הגבר, הוא הצליח לחטוף את הסקייטבורד של אחד הנערים ולתקוף אותם בעזרתו. הנערים ספגו מהלומות קשות, אך הצליחו להשתלט עליו עד לבוא המשטרה.

האדם הואשם בתקיפה מינית

חיש מהר הגיעה המשטרה ועצרה את האיש באשמת תקיפה מינית. כאשר ניסתה המשטרה ליצור קשר עם הקבוצה שהצילה את הנערה, הם חששו שמא המשטרה תאשים אותם בעבירות כלשהן.

נימנייה מסביר: ״בגלל שנאלצנו ללכת מכות עם האיש, חששנו שאנחנו בצרות. כשהמשטרה צלצלה אלינו, חששנו לענות״.

בסופו של דבר הצליחה המשטרה ליצור קשר עם הנערים, ושיבחו אותם על תעוזתם והשירות למען הקהילה.

הרביעייה זכתה להכרת תודה על מעשיהם באירוע מיוחד שנערך עבורם. מדהים לראות שגיבורים בשר ודם עוד ישנם, וכי יש יחידי סגולה שימנעו התרחשות של דברים נוראיים, כאשר מתעורר בהם החשד.

בבקשה, שתפו את הכתבה הזו עם כל בני המשפחה והחברים שלכם עוד היום!