23 סודות שעובדים בחדר הכושר מסתירים מאיתנו

איך עובד חדר כושר ומדוע מאמנים מבטיחים לנו גוף מושלם לאחר חודש אחד בלבד של אימונים? מדוע האימונים יקרים כל כך ומדוע אינכם רואים תוצאות משמעותיות? אילו טריקים עליכם לדעת אם אתם רוצים לבקר בבריכת השחיה בהנחה שיש לכם כבר מנוי לחדר הכושר?

צוות האתר שלנו דיבר עם מאמני ריצה, עובדים בחדר הכושר, מורים ומורת לבלט, ומדריכי יוגה כדי לגלות את הסודות הקשורים בעבודתם, דברים שהם אינם מספרים ללקוחות שלהם.


מנויים ומנויים שנתיים

© pagirl023 / reddit

* חדרי כושר משלמים לאנשים מושכים על ביקורים בחדר הכושר בעוד שאנשים שמנים לא מקבלים הנחה. מתאמנים חטובים נונתים מטויבציה לאחרים ללכת לחדר הכושר לעתים קרובות יותר בעוד לקוחות עם עודף משקל רק דוחים אחרים. יוצאי דופן: מפורסמים ועשירים.


* בין יתר הלקוחות הרגילים בחדר הכושר, ישנם כמה אנשים מסבירי פנים וחברותיים שפוגשים מתאמנים חדשים. העבודה שלהם היא להציע מוצרי תזונה או מוצרים לבניית שריר שעוזרים להם (לכאורה) להגיע למטרות הנחוצות במהירות. חדר הכושר מקבל נתח עבור המכירות הללו.

* מנהלים מנסים תמיד למכור כמה שיותר מנויים מבלי לחשוב אם יש מקום לכולם. מכוני כושר טובים מנסים לפתור את הבעיה הזו בעזרת לוח זמנים: אם אתם הולכים בבוקר, תקבלו הנחה נוספת. פרט לכך, ישנם אנשים רבים בחדר הכושר לאחר החגים או במהלך חופשות.


© pxhere   © U.S. Navy photo by Mass Communication Specialist 3rd Class Benjamin Brossard / Wikipedia

* אם אתם מבקרים בחדר הכושר רק פעמיים או 3, אתם משלמים 15-20 פעמים יותר. בימינו, קשה מאוד למצוא חדר כושר בו אתם משלמים רק על אימון אחד או חודש בודד. כמעט כל המנויים לחדרי הכושר מוצעים בין 6 חודשים לשנה. רוב האנשים שקונים את המנויים הללו הולכים רק מספר פעמים. לכן מכון הכושר מרוויח, כיוון שהוא אינו מחויב להשיב לכם את הכסף אם החלטתם שלא להגיע.

* מחירי המנוי הם תמיד גבוהים מעט, כך שעבור כל מבקר, ההנהלה קובעת את ההנחה ה״נוספת״. המחיר הסופי יהיה נמוך אפילו יותר אם תעשו מנוי במהלך הימים האחרונים של דצמבר.

איך להשיג את הגוף המושלם?

© אנדר-ויק / Wikimedia   © Alexandr Podgorchuk / Klops / Wikimedia


* השגת הגוף המושלם היא בלתי אפשרית, אם לא זכיתם בלוטו הגנטי. חשבו על הגוף של האתלטים המקצועיים: הם לא נראים בכלל כמו הדוגמנים שמעטרים את שערי הירחונים לספורט. מפתחי גוף ודוגמניות כור הולכים למנתחים פלסטיים ולוקחים תוספים מיוחדים לבניית שריר שעוזרים להם להיפטר מכל השומן ולחטב את השרירים במהירות.

* כל מאמן יודע מהו המחיר הכבד שהגוף משלם בעת נטילת החומרים הללו, אבל הם משתמשים בהם לעתים קרובות כדי להשיג את הגוף המושלם. בעת בחירת מאמן, רוב האנשים מסתכלים על הגוף שלהם, במקום על הניסיון וההשכלה, ומאמינים שהם יכולים להגיע לאותן התוצאות אם יתאמנו באופן קבוע.

* אי אפשר להיות בדיאטה ולעשות ספורט. אתם חייבים לשמור על דיאטה מאוזנת. אם אתם מוותרים על פחמימות ושומנים, מאין תשיגו אנרגיה? אם אתם אוכלים יותר מדי שומן, אתם עשויים לפגום בתפקוד מערכת העיכול והכליות.

* ללא חלבון, השרירים שלכם לא יתפתחו. זה לא הגיוני להתאמן אם אתם לא מתחילים לאכול יותר בשר, חלב וביצים. בנוסף, תזדקקו לכ-150-200 גרם של חלבון

* מאמנים מרוויחים כסף על מכירת מוצרי תזונת ספורט, לכן הם מציעים שלא תשנו את הדיאטה אלא רק תקנו מהם את אבקת החלבון ותכינו שייקים. החלבון הזה לא מתעכל כראוי כמו הסוג הטבעי ובמקרים מסויימים גורם לבעיות בעיכול.


© pxhere   © pxhere

* אם אתם עושים ספורט חמש פעמים בשבוע ואוכלים כראוי, אבל בסופי השבוע אתם אוכלים דברים שאינכם אמורים לאכול, המשקל שלכם לא ישתנה. במקרה הזו, עליכם לחשב בכל יום את הצריכה הקלורית הממוצעת. אם המאמן שלכם ״שוכח״ לספר לכם את זה, זה רק בגלל שזה רווחי יותר עבורו לראות אתכם נושאים עליכם את המשקל העודף הזה.


© airforcemedicine

* זהו דבר נדיר מאוד כשמכוני הכושר מוכרים לכם משהו בריט. לדוגמה, שייקים עם וויטמינים ומיצי פירות טריים יכולים להרגיז קיבה רעבה ולהוביל לבעיות עיכול, בעוד מיצים רגילים ומשקאות ספורט מכילים את אותה כמות הסוכר כמו במשקאות קלים. חלופה בריאה היא פשוט לשתות מים.


© needpix   © pixabay   © Wheeler Cowperthwaite / flickr

כשמערכת העיכול שלכם מתפקדת כהלכה, הערכים התזונתיים נספגים מהר יותר, השומן נשרף טוב יותר הוגוף משתנה במהירות רבה, כהוא מגיב לפעילות הספורטיבית. 80% מהצלחת האימונים שלכם תלוי בדיאטה שלכם, לכן חשוב מאוד להיוועץ ברופא ולבדוק את המערכת ההורמונלית והאיברים הפנימיים שלכם באופן קבוע.

על מה מאמנים לא מדברים במהלך האימון?

© maxpixel   © pxhere

* להתאמן בכל יום עשוי להזיק לכם. בין האימונים, יש לשמור על יום אחד עד שלושה ימי מנוחה, תלוי בפעילות שלכם. הגוף מחלים והשרירים גדלים כשאתם במנוחה. מה שאתם כן יכולים לעשות, זה מתיחות קלות. אבל מאמנים רבים מרוויחים מאימונים, לכן הם ינסו לשכנע אתכם להתאמן בכל יום.

* אימוני סיבולת לב ריאה מאיצים הזעה ואת תפקוד הכליות שלכם. אתם מזיעים הרבה, לכן חייבים ללכת לשירותים הרבה, ואתם מאמינים שאתם מורידים במשקל. אבל למעשה, אתם לא שורפים שומן אלא רק מאבדים מים – אותם קילוגרם אחד או שניים שאתם תמיד מאבדים אחרי אימון, אתם שמים בחזרה בימים הבאים.

* הורדה במשקל במהלך אימונים קבוצתיים היא קשה מאוד בגלל שאתם לא משתמשים בעומס הרצוי. בנוסף, בקבוצות, אנשים מתעצלים יותר.


© pixnio

* מאמנים רבים יאמרו שאין תוצאות ללא כאב, הזעה וחוסר נוחות, לכן עליכם להתיש את עצמכם. אבל לשרירים לא אכפת אם עשיתם 10 חזרות בפעם אחת או 10 חזרות עם הפסקה. הדבר היחיד שמשנה הוא מספר התרגילים במהלך אימון. עבור תפקוד גופני רגיל, כדאי לבחור באפשרות השנייה ללא מנוחה.

* כמה אנשים נפצעים בגלל שהם חושבים שהם מגיעים למסלול דוגמנות במקום לחדר הכושר. בגדי הספורט הטובים ביותר כוללים טייטס מיוחדים שמקטינים את העומס על הוורידים, חולצת טי נושמת ונעלי ספורט שמתאימות לסוג הפעילות שאתם עושים.

* סוליות מיוחדות ונעלי ספורט אורתופדיות אינן שומרות על כף הרגל שלכם אם יש לכם כף רגל שטוחה. יותר יעיל לעסות את כפות הרגליים כדי לחמם אותן ולעשות אימונים מיוחדים, כמו למשל, לנסות להרים עיפרון בעזרת הבהונות שלכם.


© pixabay   © mednogorsk.paramed / instagram

* יוגה זה לא ספורט. זה לא יכול לעזור לכם להשיג שרירים יפים או לשרוף שומן במהירות, אינכם עושים עבודה על סיבולת הלב ריאה שלכם כדי לאמן את הלב והריאות, ואין קשר בינה ובין אימוני כוח בחדר הכושר. הפעילות הזו טובה רק למתיחות וגמישות

* ביוגה יש גם צדדים שליליים. הדרך הבטוחה והיעילה ביותר לביצוע פעילות זו היא במים, שנותנת לגוף שלכם משקל שווה ומתאים. אפשר לעשות את זה בכל גיל כחלק מהשיקום שלאחר פציעה.

* בלט גוף (Body ballet) לא הולך להפוך אתכם לרקדני בלט מקצועיים אבל זה יכול לפתח את אגן הירכיים שלכם ולהפוך את שרירי הבטן והמותניים שלכם לחזקות יותר. מומלץ עבור נשים שמתכננות להרות לעשות פעילות מסוג זה כדי להקל על הלידה.

* אתם לא יכולים להתאמן בצורה מושלמת במשך 45 דקות: זהו מיתוס פרי ידם של מאמנים שרוצים לעבוד עם כמה שיותר אנשים במהלך היום. דרושים 20-30 דקות לחמם את השרירים שלכם, 10-15 דקות נוספות כדי להרגיע אותם לאחר האימון ואת האימון עצמו שדורש לפחות שעה. אם למאמן שלכם יש תכנית קצרה יותר, וודאו שאתם מתחממים בעצמכם.

מהן ההבחנות שלכם לגבי מאמנים וחדרי כושר? נשמח לשמוע מכם בתיבת התגובות בהמשך!