4 במכה! זוג ממינסוטה מביא לעולם רביעיית בנות זהה ונדירה

זוג ממינסוטה הביא לעולם רביעיית בנות זהה ונדירה בניתוח קיסרי. מקרה זה של 1 ל-15,000,000 הוא מתנה מיוחדת מאוד עבור הוריהן של הרביעייה, טיילור בצ׳ר ולאנס תומפסון מאלברטוויל, מינסטוה.

במהלך צילום האולטרה-סאונד בשבוע ה-8 להריונה של בצ׳ר, הזוג גילה שעומדת להיוולד להם רביעייה.


בהתחלה, הרופאים חשבו שהם מצפים לתאומים עד שגילו שבבטן של בצ׳ר יש 4 תינוקות.


© Thompson Identical Quadruplets / Facebook


למרות שהיא כבר הייתה אם לילד בן 21 חודשים, הרעיון כי גדלה בתוכה רביעייה הפחידה את בצ׳ר. היא גם הייתה מודעת לכך שלידה שכזו כרוכה בסיכונים.

בצ׳ר הייתה כה מתוחה בהתחלה אבל חבר שלה לאנס היה שם לאורך ההיריון כולו ועד שילדה. הוא שמר על רוגע ואמר לה שהכל יהיה בסדר.

״היו זמנים בהם הייתי עושה גוגל ומלחיצה את עצמי, אבל לאנס היה מרגיע אותי״, היא אמרה.

מקור החרדה של בצ׳ר הוא נפוץ ומובן. לפי הארגון האמריקאי לרפואה הקשורה ברבייה, סיבוכים עולים בהריון מרובה תינוקות עם כל עובר נוסף.

כמה מהסיבוכים כוללים לידה בטרם עת, בעיות בשילייה, רעלת היריון, סוכרת וסיבוכים בקרב העוברים.


© Thompson Identical Quadruplets / Facebook


בעוד שהריון מרובה עוברים הוא מפחיד ומלחית, בצ׳ר גברה על האתגר בכך ששמרה על גישה חיובית והייתה זהירה. היא אף נהנתה לקנות דברים לתינוקות כמו מושבים לרכב, עריסות ובגדים.

לבסוף, ב-11 במרץ, ארבע המתוקות הללו נולדו בניתוח קיסרי. ההורים היו כה נדהמים אך מופתעים שגילו שמדובר ברביעיית בנות זהות. לייקלי, סוייר, קנדי, ואורורה נולדו כולן כשהן בריאות וללא סיבוכים.

הזוג היה מאושר והוקל לו מאוד כעת כשכל הרביעייה בריאות ומקסימות.

במשקל של 992 גרם, לייקלי הייתה הקטנה ביותר בין הרביעייה בעוד שסוייר הייתה הגדולה ביותר במשקל של 1.49 ק״ג.

בצ׳ר אמרה כי לייקלי לא גדלה באותו הקצב של אחיותיה כשהייתה בבטנה אבל היא גם היחידה שלא נזקקה לתמיכה נשימתית. למרבה המזל, כל 4 התינוקות נושמים מעולה בעצמן.


© Thompson Identical Quadruplets / Facebook

הזוג לא יכול היה לחכות להביא את התינוקות הביתה כדי שאחיהן הגדול יפגוש אותן. הן ישוחררו מבית החולים בחודש הבא מאחר והן צריכות להישאר שם בשל נגיף הקורונה. הבן שלהם לא יכול היה לבקר את התינוקות מאותה סיבה.

בצ׳ר זוכרת את בנה מנשק את בטנה כשהייתה בהריון. ״לפני שהתינוקות נולדו, הייתי אומרת, ׳אתה רוצה לתת נשיקה לאחותך?׳ והוא היה מנשק את הבטן שלי!״, כך היא מספרת. זה גרם לה להתרגש אף יותר לראות את כל ילדיה יחד.

זה סיפור מדהים שמתרחש אחת לזמן מה, וקשור במתן חיים ואהבה. אנחנו מקווים שהמלאכיות הקטנות הללו יגדלו בריאות וימטירו על הוריהן אהבה וכבוד.

צפו בסרטון אודות הזוג הזה ממינסוטה, טיילור בצ׳ר ולאנס תומפסון, החוגגים את הרביעייה הנפלאה שלהם