4 דברים שיקרו לגוף שלכם אם תתחילו לאכול שקדים כל יום

אכילת שקדים יכולה להציל את החיים שלכם. במחקר שנערך, ארגון הלב האמריקני גילה שצריכה לא מספקת של אגוזים מעלה את הסיכון לחלות במחלת שקשורות בלב ובכלי הדם. בין יתר משפחת האגוזים, שקדים הם המועדפים לא רק בזכות הטעם שלהם, אלא גם בזכות היתרונות שלהם.

צוות האתר שלנו מעוניין להביא בפניכם היום 4 שינויים שיתחוללו בגוף שלכם אם תאכלו שקדים על בסיס יומיומי, והכל מגובה במדע.


מקטין אקנה

© shutterstock.com   © depositphotos.com


לפי המחקר הזה, אנשים הסובלים מאקנה מראים מחסור של כ-9% בוויטמין E במחזור הדם שלהם. האופן בו אכילת שקדים יכולה לשפר את מצב העור מתוארך עמוק בהיסטוריה, כשתרבויות מהמזרח התיכון מצאו פתרון באגוז הזה. שקדים עמוסים בוויטמין E ובנוגדני חמצון שיכולים לעזור לכם לרפא אקנה ולהעניק חיים מחודשים לעור שלכם אם אתם בעלי עמידות לתכולת האומגה 6 שבו.

זה עוזר לרפא סוכרת

© depositphotos.com   © depositphotos.com   © shutterstock.com

המחקר הזה מראה כי אנשים הסובלים מסוכרת סוג 2 עשויים לראות שיפור במצבם הגופני ע״י אכילת שקדים על בסיס יומיומי. לא רק שהוא עוזר לפתוח עורקים סתומים ע״י הקטנת ״כולסטרול רע״ אלא גם תורם לירידה בכמות הסוכר בדם בזכות המינרלים שבו.

עוזר להחלים לאחר הלידה

© depositphotos.com   © depositphotos.com

הודו היא בעלת מסורת ארוכת שנים באכילת שקדים כתרופה טבעית לנירמול פעולת המעי והשבת האנרגיה. שקדים הם רכיב חיוני בדיאטה האיורוודית ומומלצת לעתים קרובות לנשים לאחר הלידה כדי להחלים במהירות ולהימנע מסימני מתיחה.

זה עשוי להפוך את התינוק שלך לחכם יותר

© shutterstock.com   © shutterstock.com   © depositphotos.com   © depositphotos.com

כפי שכבר ציינו קודם לכן, שקדים יכולים לשפר את פעילות המוח שלכם. אכילת 74 גרמים של שקדים על בסיס שבועי עשויה להפוך את התינוק שלך לחכם יותר, כך לפי מחקר שעשו מדענים ספרדים שבדקו 2208 נשים בהריון. הילדים שנבדקו היו בגיל שנה, חמש שנים ושמונה. ילדים אשר אימם אכלה שקדים במהלך ההריון קיבלו תוצאות גבוהות יותר במבחני האיי. קיו שלהם.

בונוס: שקדים נאים, קלויים או מושרים במים?

© shutterstock.com   © depositphotos.com

לפי הרפואה האיורוודית, שקדים נאים וקלויים מכילים את כמות זהה של ערכים תזונתיים ולכן, הם בעלי אותם יתרונות בריאותיים. מצד שני, השריית שקדים במהלך הלילה וקילופם יכול להוריד את כמות הטאנין שבהם. נטען כי אם נצרך בכמויות גדולות, טאנין יכול למנוע ספיגה של הערכים התזונתיים, אבל מחקרים שנערכו לאחרונה גילו שאין הוכחה שתומכת בטענה הזו.

אם גם אתם צורכים שקדים על בסיס יומיומי, בטח שמתם לב ליתרונות הללו. האם הבחנתם בשינויים בגוף שלכם אחרי שצרכתם שקדים? כיצד אתם אוכלים את השקדים שלכם?