4 דרכים להיפטר מריח רע מהפה

ידוע בשם הרשמי הליטוסיס, ריח רע מהפה הוא בעיה נפוצה. בעוד במקרים רבים הפתרון הוא פשוט שיפור של ההיגיינה הדנטלית, יש גורמים רבים אחרים שיכולים לגרום לריח רע מהפה. צוות האתר שלנו מציע לכם כמה פתרונות שתוכלו לנסות בבית.

* תמיד זכרו שעליכם להיוועץ במומחה לפני שאתם משנים הרגלים בריאותיים. בנוסף, זכרו שריח רע מהפה יכול להיות סימפטום של בעיות רפואיות עליהן אנחנו לא מדברים בכתבה הזו. אם התרופות הביתיות לא עובדות, לכו לרופא השיניים שלכם. הוא או היא יפנו אתכם לרופא אם יש חשד שמשהו לא תקין.


שפרו את היגיינת הפה שלכם

בעוד שזה נראה ברור לרבים מאיתנו, היגיינת פה לא טובה נותרה הגורם הראשי לריח רע מהפה. הפה שלכם מלא בקטריות שמפרקות את חלקיקי האוכל והשילוב של בקטריה ומוצרי מזון מתפרקים גורם לריח רע, מה שמעיד על חשיבות הצחצוח והשימוש בחוט דנטלי


* מומחים ממליצים לצחצח את השיניים לפחות פעמיים ביום, אחרי ארוחה, עם משחת שיניים הכוללת פלואוריד, אך זה יעזור לכם להיפטר רק מ-60% מהבקטריות בפה. זו הסיבה מדוע חוט דנטלי וניקוי הלשון חשובים גם כן.
* שטיפה וגרגור עם מי פה נטולי אלכוהול לפני השינה יכולה גם כן לעזור לכם לשלוט בהתפתחות הבקטריה בצורה יעילה יותר

בקרו אצל רופא השיניים לעתים קרובות יותר

העניין הזה הולך יד ביד עם הקודם. אם היגיינת הפה שלכם ירודה, הסיכויים הם שפיתחתם פלאק, שהיא למעשה סדרת בקטריות המכסה את השיניים שלכם. עם הזמן, הפלאק מתקשה והופך לאבנית שיכולה לגרום להיווצרות כיסים או פתחים קטנים באזור שבין השיניים והחניכיים שלכם בו מזון, בקטריה ופלאק מצטבר. תהליך זה נקרא דלקת מֵסַב השֵן והוא יכול לגרום לריח רע

* אי אפשר להסיר אבנית בעזרת צחצוח, לכן עליכם לבקר אצל רופא השיניים. אם אתם חושדים כי אתם סובלים מדלקת מֵסַב השֵן, עליכם לטפל בזה במהירות האפשרית לפני שזה הופך למצב חמור שישפיע על השיניים שלכם.

שתו יותר מים

רוק עוזר להעניק לחות ולנקות את הפה שלכם. זו הסיבה מדוע פה יבש גורם לריח רע בגלל שפירושו כי לא יצרתם די רוק לשמור על הפה נקי.


* תוכלו לנסות פתרון ביתי כמו לשתות מים לעתים קרובות, למצוץ קוביות קרח, וללעוס מסטיק ללא סוכר או למצוץ ממתק נוקשה נטול סוכר. בכל מקרה, אם כלום לא עובד, עליכם ללכת לרופא השיניים כי פה יבש יכול להיות תוצאה של בעיה בבלוטות הרוק ומחלות אחרות.

שנו את הדיאטה שלכם

מזונות ומשקאות חזקים כמו בצל, שום או קפה גורמים לקיבה שלכם לספוג שמנים במהלך העיכול. השמנים האלה יכולים להגיע לריאות שלכם דרך מחזור הדם ולהישאר שם אפילו 72 שעות אחר שאכלתם, ולגרום לריח רע. מצד שני, אם אתם מתרגלים צום או נמצאים על דיאטה דלת פחמימות, אתם עשויים לפתח ריח רע מהפה בגלל ייצור גופי קיטון, שהם בעלי ניחוח חזק.

* נסו לאכול פחות שום, בצל, מזון חריף, מזונות מסוכרים או לצמצם את צריכת הקפה שלכם. אם אתם צמים או מתרגלים דיאטה מיוחדת, נסו לדבר עם הרופא שלכם כדי לראות אם ניתן לעשות משהו כדי לכלול יותר פחמימות או לאזן את ייצור גופי הקיטון. תוכלו אולי לאכול יותר אבוקדו, אגוזים ושמן זית.