4 דרכים יעילות במיוחד למניעת העלה במשקל בגיל המעבר

לפי מדענים, המטאבוליזם שלנו מאט ב2% בכל עשור שלנו אחרי גיל 20. אנו גם נוטים לזוז פחות ככל שאנו מתגברים. מטאבוליזם איטי, מעט פעילות פיזית, והרגלי אכילה לא בריאים יכולים להוביל לעלייה במשקל ובעיות בריאותיות בשלה אמצע החיים. ראו אילו שלבים אתם יכולים לעשות על מנת להגביר את המטאבוליזם שלכם ולשמור על המשקל שלכם תחת שליטה.

כולנו יודעים שאימון גופני ודביקה בדיאטה הם נחוצים כאשר זה מגיע לשליטה במשקל שלכם. אבל כמה מאיתנו זוכרים שהגברת המטאבוליזם שלנו היא נחוצה על מנת להישאר בריאים ושמירה על צורת הגוף, כמה שהמטאבוליזם הוא יותר איטי זה יכול להיות סימן לבעיה בריאותית רצינית ויכול להרוס את המאמצים שלנו להישאר בכושר.


עלינו על 8 אסטרטגיות שיכולים לעזור לכם לשפר את המטאבוליזם ולמנוע עלייה במשקל.


  1. בקרו את הרופא


עלייה במשקל בגיל המעבר יכולה להיות קשורה לבעיות בריאותיות כמו בעיות בבלוטת התריס או הפרעות בבלוטות הסוכרת. הפרעה בבלוטת התריס, בפרט, יכולה לגרום לירידה בקצב חילוף החומרים הבסיסי, אשר מוביל לעלייה במשקל. אם אתם רוצים להישאר בריאים ולשמור על חילוף החומרים שלכם שיעבוד כמו שצריך, בקרו אצל האנדוקרינולוג שלכם או רופא המשפחה לפחות פעם בשנה כאשר שם יבדקו את המערכת האנדוקרינית שלכם.

2. שמרו על הרוטינה היומית שלכם

מחקרים הראו כי חוסר בשעות השינה יכול להיות קשור לצריכת מזון גבוהה וכתוצאה מכך, עלייה במשקל. אם אתם לא ישנים מספיק, הגוף שלכם צריך לקבל אנרגיה נוספת עבור שעות נוספות של ערות ובגלל זה אתם מרגישים רעבים. כתוצאה מכך, אתם אוכלים יותר מהנדרש ומעלים עוד קילוגרמים.

ודאו שאתם לא מדלגים על ארוחת הבוקר שלכם. זוהי הארוחה החשובה ביותר של היום כיוון שהגוף מעורר את חילוף החומרים שלכם ושומר עליו מאוזן למשך כל היום. בחרו ארוחת בוקר עשירה בויטמינים וסיבים כגון שיבולת שועל עם אגוזים או חביתה עם ירקות ועשבי תיבול. כך אתם יכולים להיות בטוחים שאתם מתחילים את היום בצורה נכונה

.3. תיהיו אקטיביים

עם התפתחות טכנולוגיה כל כך מהרירה, אנו נוטים לנוע פחות. יותר ויותר אנשים בוחרים במשרות חלקיות או עובדים מהבית, מה שאומר שבדרך כלל אנחנו הולכים פחות מ -15 עד 20 דקות בטיולים יומיים. השומן בזרוע העליונה ושומן הגב הידוע גם בשם "מטפל אהבה" ו "מעלה המאפין" שמהם כל כך קשה להיפטר, הם בעצם מחיר שאנחנו משלמים על אורח חיים בלתי פעיל. הוסיפו לשגרה היומית שלכם טיולים ומצאו זמן לפעילות גופנית לפחות 3 פעמים בשבוע כדי לשמור על הגוף במצב טוב, להישאר בריאים ולהפחית את הסיכון לפתח שומן נוסף.

4. שפרו את האימון הגופני שלכם

אם אתם מתאמנים אך שמים לב שהאימון הופך לפחות יעיל, נסו אימונים בעלי כוח גבוה יותר, או אימון הפוגות בעוצמה גבוהה. אסטרטגיית האימון הזו מחליפה את האימונים אינטנסיביים לתקופות קצרות עם אימון פחות אינטנסיביים עם תקופה קצרה יותר של התאוששות. מחקרים הוכיחו שאפילו אימון ההפוגות בעוצמה גבוהה במשך 15 דקות יכול להיות הפקטיבי יותר מאשר אימון קונבנציונלי שעורך כשעה. אימון ההפוגות בעוצמה גבוהה יעזור לכם לשרוף יותר קלוריות בזמן האימון וימשיך להיות אפקטיבי איפלו 24 שעות לאחר מכן.

אם אתם מתאמנים עם משקולות של 5 ק"ג, נסו משקולות של 2.5 ק"ג במקום ותראו שתשיגו תוצאות טובות יותר בפחות זמן. תוכנית אימון הפוגות בעוצמה גבוהה יכול להיות שונה, אבל כחוק, הם כולם נמשכים פחות מ30 דקות לאימון. אז עכשיו, להגיד שאין לכם מספיק זמן להתאמן זה לא תירוץ יותר.