4 ילדים מצאו את הוריהם מתים על הרצפה. אז, הם מבחינים בפניו של האב…

הזוג בריאן וקורטני הלייה מפרברי אוהיו נמצא מת ע"י ילדיהם ב-16 למרץ. הם מתו ממה שנראה כמו מנת יתר, ובעוד הבן הבכור מתקשר למשטרה, הוא דיווח למרכזנית שאביו היה "חיוור" עם קווים שחורים על פניו.

הילדים דיווחו כי מצאו את גופות הוריהם בחדר האמבטיה לאחר שלא העירו אותם לבית הספר.


4 ילדים מצאו את הוריהם מתים על הרצפה. אז, הם מבחינים בפניו של האב.

מפקח ג'ון דייוויס ממשטרת סנטרוויל טען שעזרי שימוש בסמים נמצאו בזירת האירוע, כך לפי דיווחים של רשת WLWT. חוקר מקרי מוות מנה את הגורמים שקדמו לרצח, ודיווח על מנת יתר כתוצאה משימוש בהרואין או בפנתניל, כך לפי חדשות NBC.


בריאן, 36, שהיה טייס בחברת Spirit Airlines, וקורטני, בת 34, לכל אחד מהם שני ילדים מנישואין קודמים.

בנה בן ה-13 של קורטני דיווח למשטרה, "בדיוק התעוררתי ושני ההורים שלי שכובים על הרצפה. אחותי אמרה שהם לא העירו אותנו. הם לא נושמים…הם קרים מאוד". הוא דיווח למרכזנית שאביו "חיוור" עם קווים שחורים על פניו.

דייוויס מאשים במוות שלהם את מגפת האופיואידים בארצות הברית.

"לדבר הזה אין דמוגרפיה", הוא אומר לחדשות NBC. "לא משנה כמה אתה מרוויח או איפה אתה חי או כמה אתה משכיל.

זה חוצה כל גבול, וזה כנראה הדבר הכי מתסכל בעניין. זוהי מציאות מצערת בעולם בו אנו חיים כיום. אני לא יכול להגדיר זאת במילים. קשה לדמיין את זה כהורה, מפקח משטרה או אפילו אדם מן השורה. פשוט קשה להשלים עם זה".

בעבר הייתה זו בעיה הקשורים עם האזורים הנחשלים בעיר, הדמוגרפיה של ההתמכרות לאופיואידים השתנתה באופן דרמטי. בעשור האחרון, כמעט 90% ממשתמשי ההרואין בפעם הראשונה הם לבנים, רובם שייכים למעמד הביניים או למעמד העשיר הלבן, כך לפי דיווח של ה- New York Times.


האומה שלנו נמצאת בעיצומה של מגפת אופיואידים חמורה. יותר אנשים מתו כתוצאה משימוש יתר בסמים ב-2014 מאשר בכל שנה מתועדת, ורוב מקרי המוות כתוצאה ממנת יתר (יותר מ-6 מתוך 10) קשורים בשימוש באופיאוידים.

מאז 1999, שיעור מקרי המוות כתוצאה ממנת יתר הקשורים באופיואידים – כולל משככי כאבים המבוססים על אופיואידים והרואין, רִבֵּעַ את עצמו, ומעל 165,000 אנשים מתו כתוצאה משימוש בתרופות מרשם המבוססות על אופיואידים.

4 ילדים מצאו את הוריהם מתים על הרצפה. אז, הם מבחינים בפניו של האב.

שיעור מקרי המוות כתוצאה מתרופות מרשם לשיכוך כאבים גבוה מאוד, וב-2014, השנה האחרונה שתועדה, הייתה עלייה חדה במקרי המוות כתוצאה מהירואין ועלייה נוספת במקרי המות הקשורים באופיואידים סינתטיים, כמו פנתניל.

מחלקת הבריאות ושירותי האנוש של ארצות הברית מדווחת כי בכל יום, בממוצע, 650,000 מרשמי אופיואידים נרשמים, ו-3900 אנשים צורכים תרופות מרשם המבוססות על אופיואידים גם ללא צורך בטיפול רפואי. בנוסף, ביום רגיל, 580 אנשים משתמשים לראשונה בהרואין, ו-78 אנשים מתים כתוצאה ממנת יתר הקשורה באופיואידים.

נתון סטטיסטי נוסף ממחלקת הבריאות ושירותי האנוש של ארצות הברית מנסה להכניס את עניין המגפה הזו לפרספקטיבה נכונה. "ב-2014, יותר מ-240 מיליון מרשמים נכתבו עבור אופיואידים, שזה בערך כמו לתת לכל מבוגר קופסת גלולות".