4 צעדים פשוטים שאתם מוכרחים למלא אם אתם רוצים להיפטר מהכרס שלכם

אחד האיזורים ה״משגשגים״ ביותר בגוף שלנו לא אוהב להיפרד לשלם מהחסכונות שלו. ובכל זאת, ישנם תרגילים שיעזרו לכם להיפטר מהצורה שלו במהירות, אם תשמרו על גישה נכונה.

צוות האתר שלנו יספר לכם אילו צעדים פשוטים עליכם למלא אם אתם רוצים להיפטר מהמשקל העודף באיזור הבטן.


1. שלב ראשון – בדקו את הדיאטה שלכם

© depositphotos

נסו לצמצם את כמות הסוכרים והפחמימות בדיאטה שלכם: החליפו סודה בתה, לחמניות מתוקות באגוזים ופירות וסוכר בדבש. אכלו יותר ירקות וסיבים.


2. שלב שני – היפטרו מהמשקל העודף

© depositphotos.com

רוצו כ-30 דקות ביום ובמהרה תבחינו בשינוי חיובי בגזרה שלכם. אם קשה לכם לרוץ 30 דקות בהתחלה, תוכלו לשלב הליכה וריצה. ריצה שורפת פי 2.5 יותר קלוריות מהליכה.


© depositphotos.com   © depositphotos.com

שחו לפחות חצי שעה, 2-3 פעמים בשבוע. בחרו את הסגנון והקצב שמתאים לכם. הדבר החשוב ביותר הוא להישאר בתנועה, מאחר ואימון במים עוזר לכם להוריד במשקל: שעה אחת של שחייה אינטנסיבית עשויה לשרוף כ-500 קלוריות.


© depositphotos.com

רכיבה על אופניים היא אחד האימונים הבסיסיים שאתם יכולים לעשות כדי להוריד במשקל. עשו זאת 2-3 פעמים בשבוע בקצב נוח.


שלב 3 – חזקו את שרירי הבטן
אימוני סיבולת לב ריאה יעזרו לכם להיפטר מהמשקל העודף אבל לא ישטחו את הבטן שלכם. עליכם לנקוט בגישה מורכבת יותר בה תוכלו להוריד במשקל ולחזק את השרירים.


© depositphotos.com

״שואב האבק״ הוא תרגיל מצוין. כדי לעשותו, פשוט רוקנו את כל האוויר שיש לכם בריאות, כווצו את הבטן אחורה לכיוון עמוד השדרה ועצרו את הנשימה ל-15 עד 20 שניות. חזרו על כך 10 פעמים, 3-4 פעמים ביום וכמה שבועות לאחר מכן, כבר תבחינו שהיקף המותניים שלכם הצטמצם.


© depositphotos.com

פלאנק. תרגיל פשוט אך אפקטיבי מאוד. עשו זאת 2-3 פעמים ביום, 30 שניות בכל פעם, ובהדרגה העלו את משך הזמן. פרט לשריפת קלוריות וחיזוק שרירי הבטן, הוא גם ישפר את היציבה שלכם ויקל על עומס שמופעל על הגב.

שלב 4 – הקלו על השרירים שלכם
קראנצ׳ים. התרגיל הזה יחזק את שרירי הבטן והליבה שלכם. חיזוק שרירי הליבה מוריד מהלחץ שמופעל על קבוצות השרירים השונות. נסו את התרגיל על גרסאותיו השונות כדי לפתח את שרירי הבטן.

הרמות רגליים. שכבו על הגב והניחו את הידיים לצדי הגוף כדי לשמור על יציבות. הרימו בעדינות את הרגליים 10-15 פעמים. אתם תבחינו בהתקדמות אחרי 30 ימים.

בונוס

© depositphotos.com

לאחר אימון, עשו מקלחת קרה. טמפרטורות נמוכות לא רק עוזרות להקטין את כמות החומצה הלקטית שגורמת לכאבי שרירים, היא גם שורפת קלוריות עודפות שעוזרות לגוף לשמור על החום.

באילו שיטות אתם משתמשים כדי לצמצם את היקף המותניים שלכם? ספרו לנו בתיבת התגובות בהמשך!