5 דברים שהרגל כסיסת הציפורניים שלכם יכול לחשוף אודותיכם

כסיסת ציפורניים מתחילה בדרך כלל בילדות. אנשים רבים שכססו ציפורניים בילדות בסופו של דבר נוטשים את ההרגל הזה, אבל עבור חלק מהאנשים, זה הופך הרגל תמידי ממנו קשה להיפטר. רבים מאיתנו גדלים במחשבה שכסיסת ציפורניים היא הרגל מגונה שיש לחדול ממנו. אבל מסתבר שההתנהגות הנשנית הזו יכולה לחשוף אודותיכם כמה עובדות מעניינות, ולא מדובר רק ברמות הסטרס שלכם.

צוות האתר שלנו ערך מחקר וגילה מהן הסיבות מאחורי הרגל כסיסת הציפורניים.


ייתכן ואתם פרפקציוניסטים

© Depositphotos.com© Shutterstock.com

רוב האנשים שכוססים ציפורניים הם הישגיים, כך לפי מחקר. חוקרים בדקו קבוצת אנשים, אשר חצי מהם כססו ציפורניים והחצי השני לא. מסתבר שכוססי הציפורניים הם בעלי אישיות מסוג A שנוטים להעביד עצמם יתר על המידה.


אתם חכמים יותר מכפי שאתם חושבים

© Depositphotos.com

אנשים שכוססים ציפורניים הם מונחי מטרה שלא מבצעים מטלות בקצב רגיל. לאנשים רבים יש נטייה לכסוס ציפורניים בשעת ריכוז אינטנסיבי ובעודם מנסים לפתור בעיה.

ייתכן ואתם חסרי סבלנות

© Depositphotos.com© Shutterstock.com

שעמום ותסכול הם טריגרים חשובים בקרב כוססי ציפורניים. ברגע שזה הופך להרגל, זה יכול להפוך למשהו ששומר עליכם עסוקים בעת שעמום או בהמתנה לדבר מה

ייתכן ואינכם מרוצים מעצמכם

© Shutterstock.com© Depositphotos.com

כסיסת ציפורניים יכוה להיות הרגל מלחיץ שגורם לאנשים להרגיש טוב באופן זמני. כוססי ציפורניים הם בדרך כלל אנשים הישגיים שמציבים לעצמם מטרות בלתי אפשריות. כשאינם יכולים להשיג את מטרותיהם, הם מרגישים לעתים קרובות אכזבה ובושה.


ייתכן וזה קשור לבעיה פסיכולוגית

© Shutterstock.com© Depositphotos.com

כסיסת ציפורניים יכולה להיות קשורה בהפרעה אובססיבית קומפולסיבית – בה אנשים חשים את הצורך לעשות משהו שוב ושוב, כמו לדוגמה, לכסוס ציפורניים. בכל מקרה, לא כל האנשים שסובלים מההפרעה הזו כוססים ציפורניים, ולעתים קרובות מדובר בהרגל ארוך טווח ממנו קשה להיגמל.

האם כססתם ציפורניים כילדים? האם עדיין יש לכם את ההרגל הזה?