5 דברים שהרגל כסיסת הציפורניים שלכם יכול לספר עליכם

כסיסת ציפורניים מתחילה בדרך כלל בילדות. אנשים רבים שהחלו לכסוס ציפורניים כילדים, מפסיקים בדרך כלל בהגיעם לשנות הבגרות, אך חלק מהאנשים מתקשים להיגמל. רובנו גדלים במחשבה שכסיסת ציפורניים היא הרגל רע שיש לשבור. אך מסתבר שהתנהגות חזרתית זו יכולה לחשוף עובדות מעניינות אודותינו, וזה לא קשור רק לרמות הסטרס שלכם.

צוות האתר שלנו ערך מחקר כדי לגלות מהן הסיבות מאחורי ההרגל הזה.


ייתכן ואתם פרפקציוניסטים

© Depositphotos.com© Shutterstock.com

כוססי ציפורניים הם אנשים בעלי שאיפות מוגזמות, כך לפי מחקר. חוקרים ערכו סקר בקרב קבוצת אנשים, מחציתם כוססים ציפורניים והאחרים אינם. כסיסת ציפורניים היא נטייה של אנשים בעלי אישיות A (קלילים, שאפתנים, מסודרים ומאורגנים מאוד, בעלי מודעות גבוהה לסטטוס חברתי, חסרי סבלנות, נוטים לחרדה ועוד) שנוטים להתיש את עצמם.


אתם חכמים יותר ממה אתם חושבים

© Depositphotos.com

אנשים שכוססים ציפורניים הם בדרך כלל אינדיבידואלים חדורי מטרה שלא מבצעים מטלות בקצב רגיל. לאנשים רבים יש נטייה לכסוס ציפורניים במהלך רגעים של ריכוז גבוה כשהם מנסים לפתור בעיה.

ייתכן ואתם חסרי סבלנות

© Depositphotos.com© Shutterstock.com

שעמום ותסכול הם טריגרים עיקריים בקרב אנשים שכוססים ציפורניים. ברגע שזה הופך להרגל, זה גם הופך למשהו ששומר עליכם עסוקים בזמן שאתם משועממים או ממתינים לדבר מה.

ייתכן ואינכם מרוצים מעצמכם

© Shutterstock.com© Depositphotos.com

כסיסת ציפורניים עשויה להיות הרגל עצבני שגורם לאנשים לחוש טוב יותר באופן זמני. כוססי ציפורניים הם בדרך כלל אנשים בעלי שאיפות מוגזמות שמציבים שאיפות מוגזמות עבור עצמם. כשאינם מצליחים להשיג את המטרות שלהם, הם חשים אכזבה ומתביישים בעצמה.


ייתכן וזה קשור לבעיות פסיכולוגיות

© Shutterstock.com© Depositphotos.com

כסיסת ציפורניים עשויה להיות קשורה להפרעה טורדנית כפייתית – כשאנשים חשים את הדחף לעשות משהו שוב ושוב, כמו לדוגמה, לכסוס ציפורניים. בכל מקרה, לא כל האנשים הסובלים מהפרעה נפשית כוססים ציפורניים, ולעתים קרובות מדובר בהרגל מתמשך אשר קשה להיגמל ממנו.

האם כססתם ציפורניים כילדים? האם אתם עדיין עושים זאת?