4 דברים שמוטב להימנע מהם אחרי ארוחה

רבים מאיתנו חיים עם מחסור תמידי בזמן, עובדה שמשפיעה על השגרה היומית שלנו. כדי להגיע לעבודה בזמן, אנחנו מורידים את ארוחת הבוקר שלנו עם תה וקופצים בזריזות למקלחת, שני דברים שנראים לא מזיקים בעליל.

צוות האתר שלנו החליט להבין מה אסור לנו לעשות אחרי ארוחה ומדוע.


להתקלח


© gpointstudio/depositphotos.com

כשאנחנו עושים מקלחת או אמבטיה, טמפרטורת הגוף שלנו עולה מעט. כדי להתמודד עם זה, הגוף שולח מעט יותר דם מהרגיל לעור. זה יכול להפריע לתהליך העיכול ולהאט את חילוף החומרים.


הזמן הטוב ביותר לתהליכים שכוללים מים הוא 30 דקות לאחר הארוחה.

לשתות תה


© 5seconds/depositphotos.com© Wavebreakmedia/depositphotos.com

עבור חלקנו, ספל תה חם אחרי האוכל הוא חלק אינטגרלי בארוחה. אבל מחקרים מראים שהמשקה התמים הזה מפריע לספיגת הברזל, מינרל שמשחק תפקיד משמעותי בגוף האנושי. לכן, ילדים, נשים הרות ואנשים שסובלים ממחסור בברזל צריכים להימנע מלגימת תה כשעה לאחר הארוחה.

למבוגרים עדיף לשתות קפה, אותו יש לשתות על קיבה ריקה, או שכדאי להם להגביל עצמם לכוס מים.

שינה


© Vadymvdrobot/depositphotos.com

המיתוס הגרוס כי אכילה לפני השינה קשורה קשר ישיר בעלייה למשקל, הופרך מזמן. עם זאת, אל לנו להתעלם משאר הנזק שזה עלול לגרום. שינה על קיבה מלאה גורמת לחוסר נוחות כמו צרבת, שיהוקים וחומציות גבוהה. בנוסף, הוכח כי שינה מי לאחר ארוחת הצהריים או ארוחת הערב מעלה את הסיכון לשבץ.


מומחים מסכימים כי עדיף ללכת לישון לא פחות משעתיים לאחר הארוחה.

התעמלות


© apid/depositphotos.com© Patramansky/depositphotos.com

לא משנה כמה זה מפתה להעמיס על עצמכם ארוחה נעימה ולהתחיל להתאמן, מומחים לא ממליצים על כך. מעמסה על קיבה מלאה גורמת לחוסר נוחות, כמו שיהוקים ובחילות, כמו גם להשלכות חמורות יותר: סיכון לטראומה ופרכוסים.

אם אתם לא יכולים לחכות ולהתאמן אחרי האוכל, מוטב להגביל את עצמכם להליכה רגועה ולהתחיל להתאמן שעתיים לאחר מכן.