5 דרכים יעילות להפחתת הנפיחות בבטן

כולנו מכירים את התושה של בטן נפוחה אחרי ארוחה גדולה, או סתם תסמונת להתבגרות וזקנה שהגוף שלנו עובר במהלך השנים. אם גם אתם לא מרוצים ממראה הבטן שלכם ואתם רוצים בטן שווחה ויפה יותר, ישנם מספר דברים שתוכלו לעשות כדי להשיג את התוצאות הרצויות:

1. איכלו יותר סיבים


עיכול איטי ועצירות הם הגורמים הראשיים לנפיחות בבטן. הדרך הטובה ביותר להיפטר מהביעה הזו היא לאכול יותר סיבים, במיוחד כחלק מארוחת הבוקר. ישנם המון מאכלים עשירים בסיבים שתוכלו לאכול כמו שיבולת שועל למשל. גם אבוקדו, תירס, שקדים, תפוחים ועוד.


2. שתו יותר מים

שתיית מים מרובה היא מתכון לגוף בריא יותר ונוח יותר, וזה כולל בטן לא נפוחה. המים עוזרים לעבד את הסיבים ובכללי עוזרים להגיע לבטן שטוחה יותר בקלות ומהירות. תשתו לפחות 8 כוסות מים ביום, אם לא יותר, כדי להתמודד עם בעיית הבטן הנפוחה.

3. אכלו יותר פרוביוטיקה

פרוביוטיקה עוזרת להאיץ את מערכת העיכול ובכך גם להימנע מבטן נפוחה. אתם יכולים לאכול יוגורט פרוביוטי כמו שמוכרים בסופר, או יוגורט יווני רגיל עם דבש. הבקטריות שביוגורט עוזרות להאיץ את מערכת העיכול ואת נידות המעיים.

4. תאכלו פחות מלח

ידוע שמלח הינו גורם מספר אחד לבטן נפוחה. הורידו את כמות המלח שאתם אוכלים בכל ארוחה ותראו את הנפיחות תרד גם , עם הזמן

5. אל תאכלו מהר, ואל תשתו משקאות מוגזים

כשאתם שותיפ משקאות מוגזים בעת הארוחה אוויר נכנס אל מערכת העיכול שלכם וסותם אתכם. מעבר לכך, זה גורם לנפיחות יתר הבטן וחבל. אל תשתו משקאות מוגזים בעת הארוחה, וגם גשאתם שותים משקאות אחרים, עדיף שתשתו עם קש. בנוסף, אכלו לאט, תהנו מהארוחה שלכם ותעזו למערכת העיכול לעכל את האוכל בצורה יעילה יותר.