5 דרכים לשפר את הבריאות והגזרה אפילו בזמן השינה

התאורה הנכונה בחדר השינה שלכם, סוג ההתעמלות הנכון לפני השינה, ואפילו הבגדים בהם אתם ישנים – כל הדברים הללו יכולים לשרת את אלו שרוצים לשמור על כושר ועל הגזרה, אפילו בזמן שאתם נוחרים תחת השמיכה החמימה. למרבה ההפתעה, ישנן אפילו דרכים נוספות שאנחנו לא מכירים או פשוט מתעלמים מהן, שעוזרים לנו להשיל את הקילוגרמים העודפים, גם במצב מנוחה.

צוות האתר שלנו אסף 5 דרכים מוכחות מדעית כדי לשמור על כושר אפילו כשאתם ישנים על הכרית הרכה שלכם בלילה. נשמח אם תעיפו בהן מבט יחד איתנו.


שינה עם בגדים מועטים


לשינה בעירום יש מספר יתרונות בריאותיים, והשלת המשקל העודף הוא אחד מהם. מדענים מציעים ששמירה על טמפרטורת גוף קרירה בזמן השינה מאיצה את חילוף החומרים בגלל שהיא מפיקה יותר שומן חום ששומר עליכם חמימים.

שומן חום מייצר חום בזמן שהוא שורף קלוריות, וזה מאיץ את חילוף החומרים שלכם במהלך היום כדי לעזור לכם להוריד במשקל. שינה ללא בגדים יכולה גם לשפר את מחזור הדם, וזה מעולה ללב ולשרירים שלכם.

ישנים מספיק

דוקטור ריצ׳ארד ק. בוגאן, מדען שינה, אומר ששמירה על לו״ז שינה יכולה לעזור לנו להוריד במשקל. ״שינה היא הכרחית לתפקוד הורמונלי תקין ולמערכת חיסונית יציבה״. מוח מנומנם או כזה הסובל מחסך שינה הוא מוח רעב״, הוא טוען. ״שינה רעה מובילה לעלייה במשקל״.

הוא מציעה שאדם מבוגר זקוק ל-7.5 עד 9 שעות שינה בממוצע.


עושים את תרגילי הכושר הנכונים

אם יש לכם מסת שריר, זה עוזר לכם לשרוף יותר קלוריות, אפילו כשאתם ישנים. ביצוע תרגילים מסוימים על בסיס יומי, במיוחד אימוני כוח, עשויה לעזור לכם להשיל מהמשקל העודף. אם קשה לכם להירדם בלילה, נסו להתאמן כמה שעות לפני השינה.

לישון בחדר קריר וחשוך יותר

לפי מחקר, אנשים שכיוונו את טמפרטורת החדר שלהם לכ-19 מעלות במש חודש העלו את מספר הקלוריות ששורף השומן החום שלהם ב-42% והאיצו את חילוף החומרים שלהם ב-10%.

כדי להשיל מהמשקל העודף בזמן שאתם ישנים, נסו גם לוותר על תאורת הלילה. מדענים מציעים שאור טרם השינה מקטין את רמות המלטונין, ואם אתם ישנים אם אור דולק, יש לזה השפעה אדירה על השעון הביולוגי וחילוף החומרים, מה שהופך לסיבה לעלייה במשקל, כך לפי איגוד השינה (Sleep Foundation). לכן מוטב לכבות את הטלוויזיה שלכם, הטלפון ושאר אורות ולחשוב על קניית ווילונות שאוטמים לחלוטין את האור מבחוץ.

שמרו על לו״ז גם בארוחות שלכם

לדבריהם של תזונאים, יש לשמור זמני שינה וארוחות בכל יום. שרלוט האריסון, תזונאית מלונדון, אומרת, ״הגוף שלנו רץ על שעון ביולוגי, שהוא מעין שעון פנימי. לזמני ארוחות יש השפעה רבה על השעון הביולוגי, לכן תזמון הארוחות שלנו הוא חשוב מאוד״.

מהי הדרך המוכחת שלכם לשמור על הגזרה ועל כושר?