5 דרכים לשפר את הגזרה אפילו כשאתם ישנים

התאורה הנכונה בחדר שלכם, סוג ההתעמלות המתאים טרם השינה, ואפילו הבגדים בהם אתם ישנים – כל הדברים הללו מסייעים לאנשים שרוצים לשמור על הגזרה, אפילו כשהם נוחרים בנוחות תחת שמיכה חמימה. למרבה ההפתעה, ישנם דרכים רבות אף יותר שאיננו מודעים להן או התעלמנו מהן, אשר עוזרות לנו להילחם במשקל העודף, אפילו בזמן מנוחה.

צוות האתר שלנו אסף 5 דרכים מוכחות מדעית שיגרמו לכם לשמור על הגזרה גם כשאתם נחים על הכרית הנוחה שלכם בלילה. נשמח אם תעיפו בהן מבט יחד איתנו.


שנו עם מעט בגדים

יש מספר יתרונות בריאותיים לשינה בעירום, וסיוע בהורדה במשקל הוא אחד מהם. מדענים מציעים ששמירה על טמפרטורת גוף צוננת בעודכם ישנים משפרת את חילוף החומרים מאחר והגוף מייצר יותר שומן חום ששומר עליכם חמימים.


שומן חום מייצר חום בעודו שורף קלוריות, וזה מאיץ את חילוף החומרים במהלך היום כדי לעזור לכם להוריד במשקל. שינה נטולת בגדים גם משפרת את זרימת הדם, וזה טוב ללב ולשרירים שלכם.

שינה מספקת

דוקטור ריצ׳ארד ק.בוגאן, מדען שינה, אומר שלו״ז שינה בפני עצמו יכול לעזור לנו להוריד במשקל. ״שינה היא הכרחית עבור תפקודים הורמונליים ומערכת חיסונית תקינים. מוח ששינה נחסכה ממנו הוא מוח רעב״, הוא אומר. ״שינה בלתי איכותית מובילה לעלייה במשקל״.

הוא מציע שאדם מבוגר צריך לישון בין 7 ו-9 שעות.

מתעמלים כראוי

אם יש לכם יותר מסת שררי, זה עוזר לשרוף יותר קלוריות, אפילו כשאתם ישנים. התעמלות גופנית על בסיס קבוע, במיוחד אימוני כוח, עשויים לעזור לכם להשיל את המשקל העודף. אם קשה לכם להירגע במהלך הלילה, נסו להתעמל כמה שעות לפני השינה.


שינה בחדר קריר וחשוך יותר

לפי מחקר, אנשים שטמפרטורת החדר שלהם הייתה כ-19 מעלות למשך חודש העלתה את כמות הקלוריות ששרף השומן החום שלהם ב-42% והאיץ את חילוף החומרים שלהם ב-10%.

כדי להשיל מהמשקל בזמן שאתם ישנים, נסו לנטוש גם תאורת הלילה. מחקרים מציעים שאור לפני השינה מצמצם את כמות המלטונין, ואם אתם ישנים עם אור, יש לזה השפעה גדולה על השעון הביולוגי וחילוף החומרים וזו עשויה להפוך לסיבה לעלייה במשקל, כך לפי האגודה לשינה (Sleep Foundation). לכן מוטב לכבות את הטלוויזיה, הטלפון, ושאר אורות ולחשוב על ווילונות מחשיכים כדי למנוע מאור מבחוץ להיכנס.

אוכלים בזמן

לדברי תזונאים, יש לקבוע זמני ארוחות ושינה קבועים בכל יום. שרלוט האריסון, תזונאית מלונדון, אומרת, ׳הגוף שלנו רץ על השעון הביולוגי, שהוא שעון פנימי. לזמני ארוחות יש השפעה אדירה על השעון הביולוגי שלנה, לכן תזמון הארוחות שלנו חשוב מאוד״.

מהי השיטה המוכחת שלכם לשמור על הגזרה?