5 הרגלים יומיומיים שגורמים לכם לעלות במשקל

לא אכלתם מזון מהיר מזה זמן רב, אתם מתעמלים על בסיס קבוע, ומנסים ככל יכולתכם להוריד במשקל…אבל הקילוגרמים העודפים האלה נראים עיקשים מתמיד. למעשה, רוב האנשים לא מבינים שהרגלי הבוקר הקבועים שלהם מונעים מהם להגיע לגוף החלומות שלהם.

צוות האתר שלנו אסף עבורכם 5 הרגלים בשגרת הבוקר שלכם שעליכם לוותר עליהם ומיד.


אתם ישנים יותר מדי

© pixabay

כשאתם ישנים מעט מדי, סביר להניח שהגוף שלכם ייצר הורמוני סטרס בשם קורטיזול שמגבירים את התיאבון שלכם. בכל מקרה, שינה מרובה מדי לא טובה לכם גם כן. לפי מחקר שנערך לאחרונה בירחון PLOS One, שינה של יותר מ-10 שעות בלילה יכולה לגרום לעליה במסת הגוף. אין זה פלא שרופאים ממליצים לישון בין 7 ו-9 שעות ביום.


אתם פותחים את היום בחשיכה

© pexels

פתחו את התריסים או הווילונות מיד כשאתם מתעוררים. מחקר בירחון PLOS One מצא שגלי אור כחול מהשמש בבוקר מאיצה את חילוף החומרים שלכם ועוזרת לגוף שלכם להתעורר. אפילו 20 או 30 דקות של אור יום בבוקר יכולים להשפיע על מסת הגוף שלכם.

אתם לא מציעים את המיטה שלכם

© pexels

זה עשוי להישמע מוזר, אבל זה נכון. מחקר שנערך ע״י US National Sleep Foundation (המכון האמריקאי לחקר השינה) מצא שאנשים שדיווחו כי הם מציעים את המיטה שלהם דיווחו גם על שינה תקינה באופן כללי. אחרי הכל, שינה בריאה היא דרך אופטימלית לשמור על משקל תקין.

אתם שוכחים לשקול את עצמכם

© BridgetJonessDiary

חוקרים מאוניברסיטת קורנל הוכיחו ששקילה יומית היא שיטה מוצלחת שמעודדת ירידה במשקל. הזמן הטוב ביותר לעלות על המשקל הוא בבוקר או אחרי שאכלתם או שתיתם משהו. מאחר ואתם מאבדים מים במהלך הלילה, תקבלו את המשקל המדויק.

אתם אוכלים מעט מדי לארוחת בוקר

© pexels

חוקרים מתעקשים שאתם צריכים לפנק את עצמכם בארוחה טעימה בבוקר. למעשה, ארוחת בוקר מאוזנת כוללת 600 קלוריות של חלבון רזה, פחמימות וקינוח יקלו עליכם לעקוב אחר תוכנית הדיאטה היומית שלכם.