5 טעויות שכולנו עושים אחרי האוכל, ומזיקים מאוד לבריאות שלנו. זה יגרום לכם לחשוב פעמיים.

האם אתם חושבים שאתם אוכלים את כל המזון הנכון ובכל זאת לא מורידים במשקל? זה עשוי להיות קשור לשגרה שלכם לאחר ארוחה כבדה. במאמר הזה נעיף מבט בדברים המזיקים לבריאות שלנו שאנחנו עושים לאחר האוכל. ייתכן ותחדלו מהם לאחר שתקראו את המאמר הזה.

נמנום
נמנום לאחר האוכל עשוי להיראות כמו הדבר האידיאלי, כי זה אתה אכלתם ארוחה ענקית ואתם כל כך מלאים שאתם חשים עייפות. אבל אל תעשו זאת.


למה?
מחקרים שבוצעו ע"י אוניברסיטת לואנינה לרפואה מראים שאנשים שלא הולכים לישון מיד לאחר האוכל הם בעלי סבירות נמוכה מאוד ללקות בשבץ.


הפתרון
וודאו שאתם ממתינים שעות מספר לאחר הארוחה ואז הולכים לישן

שתיית תה
לפעמים אין דבר טוב יותר מלשתות כוס תה לאחר ארוחה נפלאה. זה כמו הדובדבן שבקצפת. אבל למרבה הצער, הפאר הזה עשוי לגרום לסיבוכים בקיבה.

מדוע?
תה הוא ברובו חומצה טאנית, וזה עובד כג'ל בין החלבון והברזל. אם זה קורה, הברזל לא מצליח להתפרק והדבר עשוי להותיר אתכם כשאתם חשים חלשים ומסוחררים.

הפתרון
אם אתם כל כך נואשים לתה, וודאו שאתם שותים אותו לפני האוכל.

אכילת פירות
פירות הם בריאים מאוד, שלא תטעו, ועליכם לאכול פירות לעתים קרובות כדי לתחזק דיאטה בריאה. בכל מקרה, עליכם לנסות ולהימנע מהם אחרי האוכל.

מדוע?
פירות זקוקים לאנזימים שונים כדי להתעכל, לכן הימצאות מזון אחר בקיבה שלכם בבת אחת עשויה להוריד את יעילות יכולת הקיבה שלכם לפרק את המזון

הפתרון
הכי טוב לאכול פירות לפני הארוחה כי לוקח להם פחות זמן להתפרק. אחרת, זה עשוי לגרום לצרבת.

עישון
אנחנו כבר מודעים לכל הנזקים שנגרמים כתוצאה מעישון. זה כולל נזק לגוף כולו, לא רק לריאות.
בדיוק שחשבתם שכבר שמעתם הכל בנושא, תאמינו לנו, עישון לאחר האוכל הוא אסור לחלוטין!

מדוע?
הניקוטין בסיגריות מנטרל את החמצן מהמזון שאנחנו אוכלים. המזון שנמצא בחמצן חיוני מאוד לתהליך העיכול. סיגריה אחרי האוכל שווה לעישון של 10 סיגריות לאחר האוכל. לכן, זה מעלה את הסיכון לחלות בסרטן.

הפתרון:
הפסיקו לעשן! אבל באמת, עישון לפני, או לפחות כמה שעות לאחר האוכל מקטין את הסיכון הבריאותי.

מקלחת
בדיוק שחשבתם שזה לא יכול להיות גרוע יותר! אנחנו ממליצים לא להתקלח לאחר האוכל.

מדוע?
כדי לעכל את המזון כהלכה הגוף זקוק לדם רב. אבל החום שבמקלחת יגרום לדם לזרום לידיים ולכפות הרגליים שלכם, וכך מדלג או מחליש את תהליך העיכול שמוביל לנפיחות או להתכווצויות בקיבה.

הפתרון
פשוט עשו מקלחת בשעה סבירה, לפני ארוחת הבוקר או מאוחר בלילה לפני השינה. כך לגוף שלכם יש זמן רב לאתחל עצמו לפני תהליך העיכול.

אם מצאתם את המאמר הזה מעניין ואינפורמטיבי נא שתפו אותו עם כל החברים ובני המשפחה שלכם:)