5 טריקים שלא הכרנו ובהם משתמשים בעלי מסעדות בתפריטים שלהם

לכל תחום יש את החוקים הבלתי רשמיים שלו ותחום המסעדנות אינו יוצא דופן. בכל פעם שאנחנו מזמינים מזון, אנחנו חייבים להשתמש בתפריט, וכך הוא הפך לכלי עוצמתי שמשפיע על כיוון ההחלטות שלנו. ובעוד שאנחנו בסך הכל רוצים לחטוף משהו, אנחנו עשויים לבחור בעזרת העיניים ולא בעזרת הקיבה שלנו.

צוות האתר שלנו הסתקרן רבות לגבי הסודות במסעדות שמשפיעים על ההחלטות שלנו.


משקל התפריט משפיע על נקודת המבט שלנו

© shutterstock.com© shutterstock.com© depositphotos.com

מחקר טוען שהרושם שלכם מהמזון מתחיל ברגע בו אתם אוחזים בתפריט. תפריטים כבדים נוטים להשאיר רושם טוב יותר, וגורמים לנו להאמין שהשירותים המוצעים במסעדה הם ברמה גבוהה יותר. בעוד שתפריטים קלים יותר גורמים לאנשים לתהות האם המקום הוא בלתי רשמי ו׳חסכוני׳. אז בפעם הבאה שאתם אוחזים בתפריט עור בעל נייר איכותי, אל תטעו, אין לזה שום קשר לאיכות המזון או לשירותים.


חלק משמות המנות עושים אתכם רעבים

© depositphotos.com

השם יכול להפוך את המנה לפופולרית יותר ב-23%. מחקרים הראו ששמות מרגשים ומעוררי תאווה מעלים את כמות האנשים שבוחרים במזון מסוים. דרך נוספת לגרום לכם לבחור במזון מסוים היא להשתמש בשמות המעלים תחושה נוסטלגית כמו ׳תוצרת בית׳, או ׳אפיה ביתית של סבתא׳ שנוסכת בכם רגשות חיוביים.

הגופן משפיע על האופן בו אנחנו תופסים מזון

© Natnael Biya / Wikimedia Commons© CC BY-SA 4.0

תלוי בגופן בו משתמשים, התפריט יכול להעביר מסרים שונים. אורחים שקוראים תפריט בגופן נטוי נוטים לתפוס את המסעדה כמפוארת ובעלת שירות רשמי. בעוד שגופנים פשוטים וקלים לקריאה גורמים למסעדה להיתפס כ׳זולה׳ ו׳חסכונית׳.

גם הצבעים בתוך התפריטים שולחים מסרים

© pexels.com

גם לצבעים שאתם רואים בתפריט יש השפעה אדירה, מאחר ואנשים מגיבים אליהם בצורה רגשית. אדום וכחול הם הצבעים הפופולריים ביותר בהם אנשים משתמשים כשהם רוצים לעורר ולהגביר את התיאבון שלכם. צבעים אלו ימשכו את תשומת הלב שלכם. במסעדות דגים, כחול הוא בדרך כלל הצבע הנבחר עבור התפריט מאחר והוא מצביע על כך שהמזון מגיע ישירות מן הים.

כמה תמונות יגרמו לכם לקנות יותר
הפתגם הישן לפיו אנשים אוכלים עם העיניים שלהם הוא לא תמיד נכון. בעוד שהחזות חשובה, מומחים לעיצוב תפריטים אומרים שתמונות רבות מדי גורמות למסעדה להיתפס כבינונית. אנחנו מבזבזים 30% יותר כסף כשאנחנו רואים רק תמונה אחת לעמוד. לעתים קרובות, מסעדות יקרות מעדיפות להשאיר את איכות המזון לדמיונו של הסועד.

האם אתם נהנים לאכול בחוץ? האם ישנם טריקים אחרים של מסעדות שאתם מכירים? נשמח לשמוע אודות החוויות שלכם!