5 טריקים של סודה לשתייה בהם תוכלו להשתמש כדי לטפל בגינה שלכם

סודה לשתייה היא אחד מאותם בעלי ברית עוצמתיים שלעתים קרובות מתעלמים מהם, ולכולם יש בבית: אנחנו משתמשים בהם לניקיון, לחיטוי מזון, ואפילו למטרות אסתטיות, אבל אנחנו גם יכולים להשתמש בזה כדי לטפל בגינה שלנו.

צוות האתר שלנו חיפש אחר מידע שימושי אודות המינרל הזה שיכול לעזור לנו להגן על בריאות הצמחים שלנו, ואנחנו רוצים לשתף אתכם בממצאים שלנו.


זה נלחם בפטריות בדרך אקולוגית

© PicsFive/Depositphotos© eskaylim/Depositphotos© GeorgeRudy/Depositphotos

בשילוב סבון ומים, סודה לשתייה יכולה לעזור ולמנוע זיהומים פטרייתיים בסוגים מסוימים של צמחים, שיחים, ועצי פרי. פשוט רססו את הצמח בתמיסה וזה עשוי לעצור את ההתפשטות. אבל עליכם לזכור שמאחר ואנחנו מדברים על מוצר טבעי, ההשפעות יכולות להיות ניכרות לאחר זמן מה, בשונה משימוש בכימיקלים. המלצה אחרת: עקבו אחר התגובה של כל צמח בזהירות, מאחר וריסוס יתר יכול גם להזיק להם.


הוא מצמצם את נוכחותם של כנימות טורדניות

© Shnurochek13/Depositphotos© bannerwega/Depositphotos

כנימות הן אותם יצורים קטנים שאנחנו ממש לא רוצים בגינה שלנו. כנימות אוהבות לאכול את הגבעולים הרכים של הצמחים, ובתהליך הן מפרישות חומר מתוק ודביק שיכול למשוך נמלים ולגרום להופעת פטרייה שחורה. הפטרייה הזו משפיעה על תהליך הפוטוסינתזה, אז מדובר במעין חולי עבור הצמחים שלכם. כשזה מתרחש, נבטים חדשים מתעוותים והצמח מאבד מהחוזק שלו. באמצעות ריסוס או חיטוי (בעזרת עשן) של הגינה או הפרדס שלכם עם סודה לשתייה וסבון, סביר להניח שנרחיק את החרקים הללו ולא נצטרך לראות את הצמחים שלנו סובלים.

זה דוחה נמלים

© icefront/Depositphotos

כפי שציינו קודם, בודה לשתייה בשילוב סבון עוזר להרחיק כנימות ולמנוע מסוגים מסוימים של פטריות להשמיד את הצמחים שלכם. אם אנחנו מוסיפים דשנים מינרליים חזקים לנוסחה, כמו תערובת ויסקוזה (שהיא בעיקרון תערובת של מים, נחושת גופרתית אבץ גופרתי מגנזיום סולפט חומצה בורית וליים מיובש) או תערובת בורדו (מים, נחושת גופרתית וליים מיובש), אנחנו יכולים גם לצמצם נוכחות של נמלים. זה בגלל שהן לא נמשכים יותר לגינה או לבוסתן שלנו, מאחר והם לא יכולים למצוא הדבשה שמפיקים הכנימות, אשר נמלים כה אוהבות.

זה שימושי כשמודדים את איכות האדמה

© eskaylim/Depositphotos© AntonMatyukha/Depositphotos© ilposeidone/Depositphotos

מומחים יודעים שאדמה בריאה איננה חומצית מדי או אלקלית מדי, מאחר וכלל שה-pH של האדמה ניטרלי יותר, כך הצמחים יגדלו חזקים יותר וחפים ממזיקים.


כדי לגלות איזה סוג אדמה יש בגינה שלכם, עקבו אחר השלבים הבאים:

* קחו כרוב אדום/סגול, קצצו אותו, ושפכו עלים מים רותחים ומזוקקים.
* השרו את זה במשך 10 דקות וסננו. המים הסגולים שיתקבלו הם בעלי pH ניטרלי.
* שימו קצת ממי הכרוב ב-2 כוסות נפרדות: באחת הכוסות הוסיפו חומץ (המים יהפכו ורוד כהה בשל החומציות) ובאחרת, סודה לשתייה (המים יהפכו כחולים או ירוקים בשל האלקליות). אלו הם צבעים ׳מבוקרים׳.
* במכלים נפרדים, שימו קצת ממי הכרוב ו-2 כפות של האדמה אותה אתם רוצים לבדוק. המתינו 30 דקות.

אם המים הופכים ורודים, האדמה חומצית. אם הם הופכים כחולים או ירוקים, הם אלקליים. אם הם נשארים סגולים, יש לכם אדמה מושלמת.

זה עוזר לכם לקבל זבל אורגני טוב יותר

© lightpoet/Depositphotos© martinsvanags/Depositphotos

כעת אתם יודעים ש-pH ניטרלי הוא הטוב ביותר עבור הצמחים שלכם, אז בואו נעבוד על הזבל האורגני שלכם! מלאו אותו בזבל אורגני מהמטבח שלכם: קרטונים, אבנים מחוצות, עצמות, שיירי גזם..ו-וודאו שאתם שומרים על זה מאוורר. זוכרים מה הסברנו בנקודה הקודמת לגבי בירור מצב האדמה שלכם? הכלי הזה יעזור לכם ללא ספק להקים גינה או מטע בריאים.

האם אתם מכירים שימושים אחרים לסודה לשתייה עבור הגינה? נשמח לשמוע על זה!