5 טריקים שקשורים ברכב ויכולים להציל אתכם מבעיות גדולות

בכל יום, נהגים מחפשים עזרה בפורומים שונים הקשורים ברכבים בנסיון למצוא תשובות. לדוגמה, מדוע ישנו אוויר קר בתא בכפפות אפילו כשהרכב מתחמם? נהגים בעלי נסיון רב משתפים את הידע שלהם ומדברים על הטריקים שעזרו להם לפתור בעיות מסוימות ומסבירים כיצד יש לפעול במצבי חירום שונים.

צוות האתר שלנו אסף עבורכם 5 טריקים לרכב שאנו חושבים כי יהיו שימושיים עבור כל בעלי הרכבים. ובסוף המאמר הזה, יש בונוס שיעזור לכם להתמגן מפני גנבי מכוניות.


5. השתמשו בתא הכפפות כמקרר

© sanek-es / drive2

במכוניות מודרניות רבות, תוכלו למצוא בונוס נחמד בתא הכפפות. ישנו מאוורר אותו אתם יכולים לפתוח כדי לאפשר לאוויר קר מהמזגן להיכנס. לא תוכלו להקפיא סטייק בתא הכפפות, אבל תוכלו להשתמש בו כדי לקרר משקאות או לאחסן סנדוויצ׳ים כשאתם בנסיעה.


אנשים רבים מתווכחים כמה שימושי תא הכפפות: אנשים מסוימים חושבים שזהו חור בלתי נחוץ, ואחרים חושבים שזה נוח. ישנם אנשים שאפילו קונים צינור מיוחד כדי ליצור מקרר ברכב שלהם.

4. ג׳ק טלסקופי לרכב

© moyo   © e-1

אם אתם צריכים להחליף גלגל, אז הג׳ק הוא הכלי המושלם עבורכם. תוכלו להאריך אותו ע״י הוספת צינור והפיכתו לג׳ק טלסקופי לרכב. כך תוכלו להשתמש במשקל שלכם כדי לשחרר את הברגים.

3. הכניסו בורג לצמיג כדי שתוכלו לנסוע למוסך

© Pechasss Pechasss / fb   © norgallery / depositphotos

אם יש לכם קצת נסיון בנהיגה, אז הסיטואציה בה מישהו מצביע על הצמיג שלכם ומסמן לכם שיש תקר – מוכרת לכם. אבל לא לכולם יש ערכה מיוחדת לתיקון ברכב שלהם, אז אנחנו חייבים להחליף צמיג כדי שנוכל להמשיך לנסוע.


תוכלו להשתמש בבורג כדי לאטום את החור לזמן קצר כפי שמוצג בתמונה. אבל עליכם לזכור שמדובר בפתרון זמני בלבד – יהיה עליכם להגיע למוסך מהר ככל האפשר.

2. הכינו תמיסה ממים ונוזל אנטי-קיפאון

© amastoris / depositphotos   © Elnur_ / depositphotos

בעונה החמה, אנשים רבים מנסים לחסוך כסף, אז הם משתמשים במים רגילים במקום מים נגד קיפאון כדי לשטוף את שמשת הרכב שלהם. אבל עליכם לדעת שכשהעונה הקרה בפתח, המיכל בפנים הרכב עשוי להתעוות ואפילו להיסדק.

ישנם נהגים שמשתמשים באנטי פריז כשהטמפרטורה צונחת אל מתחת לאפס בלילה. במהלך היום, כשהטמפרטורה מעל האפס, הנוזל מתחיל להסריח. כדי לא להרוס את המיכל, תוכלו להכין תמיסה בעצמכם:

* חצי גלון של נוזל אנטי פריז יחד עם רבע גלון של מים מזוקקים.

כך יהיה ברשותכם מספיק נוזל ולא תהרסו את המיכל.

1. השתמשו במברגע כדי להזריק שמן לרכב

© autosecret

אם אתם חוששים לשפוך שמן, השתמשו במברג. על אותו עיקרון של כפית בר המיועדת לקוקטיילים. עבור השימוש הזה מומלץ אף יותר מאחר ופשוט מאוד לשטוף את המברג לאחר השימוש.

בונוס: דבר חדש שגנבים עושים בדרכים

© VAKSMANV101 / depositphotos   © tuja66 / depositphotos

כפי שבטח הבחנתם, בתמונה מעל לא רואים בורג או מסמר, אלא צינור. אם הצמיג מנוקב בעזרת בורג, החור ייסגר ותוכלו לנסוע, אבל צינור מתכת מאפשר לאוויר לעזוב את הצמיג במהירות רבה וזה כל המטרה.

איך ומתי זה נעשה: שודדים עושים את זה בלילה כשיש מעט מאוד תנועה בכביש. הם בוחרים איזורים בהם הכביש משובש ויש להם התקנים מיוחדים עם צינורות מתכת, והם אורבים במסתור. כשרכב נוסע מעל ההתקן, השודדים מתחילים לעקוב אחריו עם הרכב עד שהנהג עוצר לבדוק את הצמיג.

מה קורה אחר כך: הנהג רואה את הצמיג התקול, מוציא את הג׳ק ואת כלי העבודה ומתחיל להחליף את הצמיג. בעוד הנהג עושה זאת, השודדים גונבים הכל מפנים הרכב. מי סוגר דלת על כביש מבודד כשבעלי הרכב נמצא ממש ליד?

לפעמים, השודדים מציעים עזרה. הם עושים את זה כדי להסיח את דעתך בזמן שמישהו אחר גונב ממך. היה זהיר!

האם יש לכם טריקים אחרים שקשורים ברכב? שתפו אותנו בתיבת התגובות בהמשך.