5 מזונות קפואים שיש להימנע מהם, ו-5 בטוחים למאכל

בתוך 3 שנים בלבד, אזרחים אמרקניים יבזבזו מעל 53 מיליון דולר על מזונות קפואים, ומזון זה יהפוך למזון הפופולרי ביותר בשוק. אבל, כמה בטוח המזון החביב הזה, למעשה?

צוות האתר שלנו מת על נוחיות ויעילות אבלמבכל הנוגע לבריאות שלנו, אנחנו לא מתכוונים להתפשר. הכנו עבורכם רשימת מזונות – בטוחים ולא בטוחים – הנמצאים באגף הקפואים בסופר, כדי שתדעו מה מותר לכם לשים על צלחתם של בני המשפחה שלכם ומה אסור. אל תשכחו לקרוא את הבונוס בסוף המאמר.


לא בטוח: מזונות עם כוויות כתוצאה מהקפאה

אם אתם רואים כוויית הקפאה על מזון קפוא, עליכם לזרוק אותו לזבל. כוויות כאלה מעידים על כך שהמזון לא אוחסן כראוי. בעזרת תהליך ההקפאה וההפשרה הלחות מהמזון בורחת ויוצרת מעין גבישים על פני השטח. זה מחסל את הטעם, הערך התזונתי והמרקם של המזון


לא בטוח: דג מצופה בפירורי לחם

כן, מקלות דגים מצילים את הילדים שלנו מהתקפי זעם בזמן ארוחת הערב, אבל תחשבו על זה: תהליך הייצור המסחרי של מקלות דגים מצופים בפירורי לחם כוללים שמן דקל, חומרים כימיים, מלח וסוכר. אז, אולי נחליף לגרסה הביתית בפעם הבאה?

לא בטוח: מזונות ללא אלרגנים

אנחנו נוטים לבחור באפשרויות נטולות גלוטן או ללא קלוריות בניסיון לשמור על הבריאות. בכל מקרה, סוגי מזונות אלה בגרסתן הקפואה, כוללים תוספים רבים, שלא לדבר על כמויות גדולות של מלח וסוכר. לא תמיד תראו ״סוכר״ ברשימת הרכיבים או בתמונה שעל האריזה. זה בגלל שסוכר עשוי להופיע גם בשם ״מלטודקסטרין״ או ״דקסטרוז״ שהם גם כן סוכרים.

לא בטוח: עוף

מבין כל סוגי הבשר, נראה כאילו העוף הוא הכי פחות מזיק, אבל זה הנמכר ברשתות הסופרמרקטים המוכרות לנו עשויים להכיל עד פי 5 מהמסה המקורית בזכות תוספת שונות ומים. מים, במצבם הקפוא יוצרים קריסטלים, וקורעים את מבנה הבשר. בנוסף, גם התוספים לא עושים עמו חסד.


לא בטוח: פסטה שבושלה מראש

אנחנו יודעים – זה מפתה מאוד פשוט לשלוף קופסה של פסטה שהוכנה מראש ולבשל את זה במשך כמה דקות. אבל בישול של פסטה מיובשת אורך כ-10 דקות ואז אתם יכולים להוסיף כל מה שבא לכם במקום שמן דקל, שומנים לא בריאים, קמחים למיניהם וחומרים משמרים שהיצרנים שמים לכם בתוך ארוחת הערב.

בטוח: ברוקולי

אחד הרכיבים הנפוצים ביותר של מרתה סטיוארט להכנת ארוחת בזק עשירה בחומצה אסקורבית, וויטמין B6, וויטמין E, ואשלגן, שלא לדבר על החלבון שבו. למרבה המזל, הוא הרבה יותר זול ובטוח לחלוטין במצבו הקפוא כיוון שהוא לא מאבד הרבה בתהליך ההקפאה.

בטוח: אפונה

לכל מי שאיבד פעם זמן רב בקילוף והכנת אפונים עבור ארוחת ערב, זה עשוי להקל עליכם. אפונה קפואה ומבושלת מביסה למעשה את אחותה הטרייה ברמות הבטא-קרוטן ומאבדת רק 10% מהוויטמין C שבה במהלך ההקפאה. אז חסכו לעצמכם זמן יקר אותו תוכלו לבלות בחברת המשפחה שלכם במהלך החגים.

בטוח: תרד

זה הקטע – כן, תרד טרי הולך מצוין בסלט, אבל בכל זאת, אם אתם מאחסנים אותו בטמפרטורת בחדר, הוא ייאבד את כל החומצה האסקורבית (וויטמין C) שבו, שהוא אלמנט מפתח. כדי לתקן זאת, פשוט השתמשו בתרד קפוא במנות כמו פסטה או תרד מוקרם מאחר ובגרסתו הקפואה, הוא מאבד רק 30% מהחומצה הזו.

בטוח: פטל

ברמה הכימית, אנחנו אוהבים פטל מאחר והם מכילים המון רכיבים פנוליים: כאלמנט, מדובר ברכיב יעיל מאוד עבור אנשים עם מחלות כרוניות. בגרסתו הקפואה, פטל מכיל יותר רכיבים כאלה.

בטוח: תירס

מלך שולחנות האוכל סביב העולם הוא התירס! תירס יכול להיות מעט יקר אם רוכשים אותו טרי. אם אתם אוהבים תירס, תשמחו לדעת שבגרסה הקפואה שלו, יש יותר אשלגן וסידן מאשר כשהוא טרי, וזה יעיל עבור אנשים רבים.

בונוס: אסתטיקה של מזון

אי אפשר לדבר בגנות רבה מדי לגבי המראה המחריד של מזונות קפואים ומזונות מופשרים – והמראה, הוא חצי מהסיפוק שלנו. אז, אם אתם הולכים על זה, לפחות תטשטשו את זה קצת.

אנחנו מקווים שהרשימה הזו עשתה לכם סדר בתעשיית המזון הקפוא, ותרמה לידע שלכם. ואנחנו נשמע לדעת: באילו מזונות קפואים אתם משתמשים בדרך כלל? והאם מצאתם משהו מפתיע ברשימה שלנו? נשמח אם תשתפו אותנו בתיבת התגובות בהמשך!