5 מזונות שאל לכם לשטוף לפני הבישול ו-5 שמוטב לכם לשטוף

מאז שהיינו ילדים, לימדו אותנו לשטוף את כל מה שאנחנו עומדים לאכול. בכל מקרה, רק מעטים האנשים שיודעים שלפעמים ההרגל הזה מזיק יותר מאשר מועיל. שטיפת מזונות מסויימים מובילה להתפשטות בקטריות והשלכות שליליות רבות אחרות.

צוות האתר שלנו יספר לכם כיצד להכין לבישול מזונות מסוימים כהלכה ועל הטעויות שאנחנו עושים מדי יום.


ביצים

© depositphotos


ישנו חומר מיוחד בו משתמשים על גבי הביצים כדי להגן עליהם מפני בקטריות. מים הורסים את שכבת המגן הזו, לכן אסור לכם לשטוף ביצים.

עוף

© depositphotos© pixabay

הבקטריות על גבי עוף טרי מסוכנות מאוד לבריאות שלנו. הידועה מביניהם היא הסלמונלה. אנשים רבים חושבים ששטיפת העוף טרם הבישול עוזרת לפתור את הבעיה הזו, אבל זה לא נכון. כשאתם שוטפים עוף, המים בהם אתם משתמשים עוזרים לבקטריה להתפשט לידיים שלכם ולכיור המטבח.

אם אתם מתחילים לבשל מיד, כל הבקטריות ימותו. לדבריהם של השפים הטובים ביותר, עדיף להרתיח את העוף פעמיים: אחרי שהמים רותחים בפעם הראשונה, עליכם להחליף את המים ולהמשיך להרתיח.

בשר

© depositphotos© pixabay© depositphotos

בדומה לעוף, אל לכם לשטוף בשר טרי (בקר, חזיר, עגל, כבש) כיוון ששטיפה עוזרת לבקטריה להתפשט לכיור המטבח והידיים שלכם. אתם יכולים להיפטר מהבקטריה בטמפרטורות גבוהות.


טיפ: טרם הבישול, השתמשו במפיות כדי להסיר את הנוזלים מעל פני השטח. לאחר מכן, השתמשו בסבון ומים חמים כדי לשטוף את הידיים שלכם.

פסטה

© depositphotos© pixabay

קשה להבין מדוע אנשים חושבים שזה רעיון טוב לשטוף פסטה. שפים חושבים שיש לאסור בחוק על שטיפת פסטה מאחר והמים מסירים את כל העמילן שעוזר לרוטב להיספג טוב יותר.

אתם יכולים לשטוף פסטה לאחר הבישול במקרה ואתם רוצים להשתמש בזה לסלט או לעבוד עם טיגון.

פטריות

© depositphotos

אתם לא יכולים להחזיק פטריות מתחת למים למשך זמן רב או להשרות אותן: הן סופגות את המים היטב. עדיף לשטוף אותן במהירות ולייבש עם מגבות נייר. עליכם לעשות זאת מיד לפני הבישול. אחרת, הן ייהרסו ויאבדו מהאלסטיות שלהן.

פירות וירקות עם קליפה אכילה

© depositphotos

אם אתם רואים פירות וירקות בעלי קליפה אכילה כשהם נקיים ונוצצים, אין זה אומר שלא צריך לשטוף אותם שוב בבית. אתם חייבים לעשות זאת.

אל תשתמשו בסבון. פשוט ייבשו את המזון עם מפיות נייר או מפית אחרי שעשיתם לה ׳מקלחת קרה׳.

קופסאות שימורים

© depositphotos© pixabay

בקטריה לא חודרת פנימה, בזכות המכסה. אבל הן בהחלט ייכנסו אם לא תשטפו את קופסת השימורים היטב לפני הפתיחה.

פירות וירקות עם קליפה בלתי אכילה

© depositphotos

לא משנה כמה טוב אנחנו מקלפים את המזונות הללו, הבקטריה מהעור תמיד תחדור לחלק האכיל. זו הסיבה מדוע אתם חייבים תמיד לשטוף בננות, מלונים, אבטיחים, ושאר פירות וירקות בעלי קליפה בלתי אכילה לפני שאתם אוכלים אותם.

אגוזים

אתם צריכים תמיד לשטוף אגוזים, אפילו אם הם מקולפים. אנחנו לעולם לא יודעים בוודאות היכן אוחסנו טרם השינוע. חוץ מזה, שטיפה עוזרת להיפטר מהחומצה הפיטית שאגוזים טריים כוללים. היא משמשת להגנה על האגוז מפני מזיקים, אבל היא גם יכולה להזיק לגוף האנושי.

פירות יבשים

סוג זה של מזון נחשב לאחד המלוכלכים. זה נכון במיוחד עבור פירות שנמכרים לפי משקל. אפילו אם קניתם את הפרי המיובש באריזה נאה, אתם חייבים קודם לשטוף את זה ואפילו להשרות למספר שעות.