5 מיתוסים שמביך להאמין בהם בימינו

מדענים מבלים זמן רב בניפוץ המיתוסים האלה. למרות זאת, המדיה והסרטים ממשיכים לפמפם לכם אותם.

צוות האתר שלנו בחר 5 מיתוסים מפורסמים שאסור להאמין בהם יותר.


מיתוס מספר 5: אנחנו משתמשים רק ב-10% מהמוח שלנו. או ב-5%

המוח שלנו עובד בצורה שונה, תלוי בסוג הפעילות. כשאנחנו קוראים בספר, רק צד אחד של המוח מעורב; כשאנחנו מתנשקים, מדובר באיזור אחר. אדם לא יכול לנהוג ברכב, לנגן בגיטרה ולעשות סקי בו זמנית, וזו הסיבה היחידה מדוע אנחנו לא יכולים להשתמש ב-100% מהמוח שלנו.


מיתוס מספר 4: מוצרים מהונדסים גנטית הם מסוכנים


© pixabay.com

כל הצמחים הטרנסגניים (טרנסגני, שעבר הנדוס גנטי) עובדים ניסויים תחת בטיחות ביולוגית, כמו אינטרקציה עם הסביבה וההשפעה על בריאות האדם. הגֶּנוֹטִיפּ (המערך הגנטי של הפרט) הטוב ביותר נבחר מתוך אלפי אפשרויות. אפשר לקרוא לזה ״בחירה מלאכותית״.

מיתוס מספר 3: התחממות גלובלית היא סיפור מעשיות


© pixabay.com

מאז 1905, הטמפרטורה הממוצעת בכוכב שלנו עולה ב-0.86 מעלות צלזיוס, וזהו שינוי משמעותי. אם כמות גזי החממה לא תקטן, הטמפטורה תעלה ב-2 מעלות עד 2040 וב-4 או 5 מעלות עד 2100. זה ישנה את האקלים של כדור הארץ.

מיתוס מספר 2: אם תרוצו ברשם תשארו יבשים


© depositphotos© depositphotos

המיתוס טוען שאם נתפסתם בגשם כבד ללא מטריה, עליכם לרוץ כי כך תחלצו מהגשם מהר יותר ותתפסו פחות טיפות. בכל מקרה, מחקר שנערך לאחרונה מוכיח שהליכה שומרת עליכם יבשים יותר למעשה. הניסוי בוצע עם ובלי רוח ובאותה כמות זמן. בשני המקרים, אפשרות ההליכה שמרה על המשתתפים יבשים יותר.


בכל מקרה, כדי שלא תצטרכו לבדוק בעצמכם, קחו אתכם תמיד מטריה.

מיתוס מספר 1: מוצא אתני טמון בגנים


© depositphotos.com

מוצא אתני (או זהות אתנית) לא מגיע מה-DNA שלכם – זהו רעיון חברתי יותר מאשר תרבותי. הזמנים בהם מוצא אתני נחשב רעיון ביולוגי הם נחלת העבר. מוצא אתני, ממש כמו שפה, אינו סימן מוטמע, ואנשים מרוויחים (או אינם מרוויחים) זאת כשהם מתקשרים עם אחרים. 2 אחיות, לדוגמה, בעלות מטען גנטי זהה, יכולות לקבל ביטוי שונה במציאות.

האם אתם מודעים למיתוסים אחרים שאפשר להפריך לחלוטין? ספרו לנו על כך בתיבת התגובות בהמשך!