5 סודות להצמחת שיער בריא יותר שרק מעטים מכירים

כשאתם נמצאים במסע להצמחת שיער עבה יותר, ארוך יותר, ובריא יותר, התהליך נראה כמו מטלה שאינה נגמרת. בממוצע, שיער גדל כ-1.27 ס״מ בחודש. זה שווה ערך לכ-15 ס״מ בשנה. אבל לעתים קרובות, הצמיחה מרגישה מינימלית, במיוחד כשרוב האנשים מאבדים בין 50 ו-100 שערות ביום.

צוות האתר שלנו יצא למסע כדי להשיב על שאלת מיליון הדולר לגבי שיפור צמיחת השיער ופוטנציאל העובי.


שימוש במיץ בצל

© depositphotos.com

אנשים יכולים לטעון שבצלים הם מרכיב בסיסי בכל מטבח, אבל הם גם עשויים לעזור לכם להשיג את שיער החלומות שלכם. בעוד שאין די מחקר שקובע האם מיץ בצל מקדם צמיחת שיער בוודאות, ישנם כמה מחקרים שהראו שאולי שווה להוסיף את זה לשגרת טיפוח השיער שלכם. בתור התחלה, הירחון לדרמטולוגיה מאמין ששימוש במיץ בצל על הקרקפת שלכם עשוי להאיץ צמיחת שיער ממחודשת. בנוסף, מחקר אחד הראה שאנשים הסובלים מאלופציה והשתמשו במיץ בצל פעמיים ביום על הקרקפת שלהם הבחינו בצמיחת שיער תוך חודשיים.


עסו את הקרקפת שלכם

© depositphotos.com

אחת הדרכים הרבות להאיץ את תהליך צמיחת השיער ולזכות בשיער ארוך תוך זמן קצר הוא עיסוי הקרקפת שלכם. מטרת הטריק הזה הוא למתוח את תאי זקיקי השיער ולגרותם כדי לייצר שיער עבה. לפי מחקר שנערך ב-2019, כמעט 69% מהמשתתפים דיווחו שהאלופציה שלהם השתפרה בזכות התרגיל הקל והחינמי הזה.

שימוש בשמן רוזמרין

© depositphotos.com© depositphotos.com

אם אתם חושקים במחלפות עבות, אז אתם ככל הנראה מחפשים אחר מוצרים ורכיבים אשר מועילים לשיער באופן כללי. העניין הוא שישנם אינספור מוצרים, וקשה לעמוד בטרנדים היוצאים חדשות לבקרים, שיכולים גם להזיק לנו. אחד הטרנדים הללו אשר להם גיבוי מדעי הוא שמן רוזמרין. למעשה, מחקר שנערך ב-2015 מצא ששמן רוזמרין אתרי הוא יעיל ממש כמו מינוקסידיל (תרופה בה משתמשים לטיפול בשיער דליל).

אי שימוש בשמפו

© depositphotos.com

בעוד שאלמנטים מסוימים, כמו גנטיקה, הם מעבר לשליטה שלנו, ישנם כמה דברים שהם אכן תחת שליטתכם. אחד הדברים הללו, שאנשים רבים נשבעים ביכולת שלהם, היא וויתור על השמפו. זה אולי נשמע סותר, אבל שמפו עשוי להיות מוצר היגיינה בלתי נחוץ בו משתמשים רק מ-1930. בנוסף, שמפו סטנדרטי מזיק לשיער ומסיר את השמנים הטבעים שמיוצרים ע״י הקרקפת.


שקלו להשקיע במסנן מים

© depositphotos.com

אפילו אם אתם משתמשים בכל השמנים והטיפולים שבעולם, לעתים קרובות, ישנו גורם סמוי שיכול לחבל בכל המסע שלכם: מים. מי מקלחת מעשויים להכיל כימיקלים רעילים, כמו כלור ומינרלים, כולל סידן, כספית, מגנזיום, וניקל. הוא גם עשוי להכיל חול ושאר חומרים מזהמים שיכולים לגרות את הקרקפת ולגרום ליובש ולשבירת השיער. בחרו סנן מקלחת טוב כדי להיפטר מכמות הכלור, המינרלים, ושאר החלקיקים הנמצאים במי המקלחת שלכם.

פרמו את הקשרים בשיערכם בעדינות

© depositphotos.com© depositphotos.com

ראשית עליכם לפרום את הקשרים לפני שאתם מעצבים את השיער. פרימת הקשרים בלילה מבטיחה שהשיער יישאר חף מקשרים בעת השינה ויהפוך את עיצוב השיער לקל יותר בבוקר. כדי להבטיח חוויה נטולת שבירה, קחו את הזמן, עבדו באזורים קטנים, העניקו לחות לשיער, השתמשו במסרק עץ בעל שיניים רחבות, והתחילו בקצוות לפני שאתם עושים דרככם מעלה.

לדעתכם, מהו אורך השיער האידיאלי? איזה הרגל מחבל במסע צמיחת השיער של רוב האנשים?