5 סיבות לכך שאנשים נראים מבוגרים יותר מכפי גילם

הזמן עף ואופנה משתנה, אבל רק דבר אחד נותר כפי שהיה: ההורים שלנו נראים מבוגרים יותר כשהיו בגילנו. נראה היה שאנשים בעבר מזדקנים מהר יותר, אבל אנחנו לא יכולים אלא לתהות מדוע. אפילו אם נשווה את הסלבז של היום עם תמונות העבר שלהם, נראה הבדל משמעותי. כפי שמסתבר, זה קשור ביותר מאשר איכות המצלמה או תאורה לא טובה.

אנחנו בריאים יותר

© Unknown user / Reddit© throwawaynameboyo / Reddit


בימינו, יש לנו מערך שירותי רפואה טוב יותר, והבחירות לגבי אורח החיים שלנו השתנו לטובה. בנוסף, פותחו תרופות יעילות יותר, תוחלת החיים שלנו התארכה משמעותית, ובריאות האוכלוסייה, באופן כללי, השתפרה מאוד. כתוצאה מכך, אנחנו סובלים מפחות מחלות שגורמות לנו להזדקן בטרם עת.

אנשים ואופנות השתנו
מה שהיה טרנדי ב-1980 נחשב כעת למיושן. כשאנחנו רואים אנשים בשמות ה-50 לחייהם הלבושים בצורה בלתי אופנתית (בהתאם לטרנדים של ימינו), אנחנו רואים אותם כמבוגרים יותר. הם פשוט לבושים כמו אנשים זקנים בעינינו. מנגד, אנשים באותו הגיל שלבושים בצורה אופנתית נתפסים כצעירים יותר.


תעשיית היופי מפותחת יותר כעת

© puga*ackisback / Reddit© prettypinkivy / Reddit

יש לנו כעת כמות בלתי נתפסת של קרמים שונים, סרומים, ג׳לים, ומשחות, עד שזה נראה בלתי אפשרי להזדקן. ניתוחים פלסטיים הם מאוד פופולריים וגם זולים כיום מאשר בעבר. זו אחת הסיבות מדוע נראה כאילו סלבז, למשל, לא מזדקנים כלל. רק חשבו על כמות הכסף והזמן שהם משקיעים על הגוף והפנים שלהם!

זוגות לא ממהרים

© LokisMaddness / Reddit

מחקר אחד גילה שמספר הנשים שיולדות בפעם הראשונה בשנות ה-40 לחייהן הולך ועולה. בעבר, הגיל הממוצע ללידת התינוק הראשון היה כ-23, ועד 2011, עלה לגיל 29. בנוסף, אנשים נישאים הרבה יותר מאוחר בימינו, ומשפחות הופכות קטנות יותר, ופירוש הדבר שאנו נושאים בפחות אחריות.

אנחנו משוועים להיראות צעירים יותר
הדור של היום אובססיבי לגבי מראה צעיר והתנהגות נאותה גם היא. בשונה מלפני כמה עשרות שנים, כשאנשים חבשו פאות אפורות ונראות מבוגרים יותר, אנחנו לא מותירים קרמים במדפי החנויות. המדיה מעלה על נס את הצעירים. אנחנו מביטים בדוגמנים צעירים וסלבז שלא מזדקנים לעולם ומתחילים להרגיש כאילו אנחנו צריכים לעמוד בקצב.

האם ההורים שלכם נראו מבוגרים או צעירים יותר כשהיו בגילכם? האם אתם נראים צעירים לגילכם?