5 סימנים שהעבודה שלכם לוקחת לכם את הנשמה

כולנו ניזונו מאותם המסרים במשך חיינו: הוציאו ציונים טובים, לכו לאוניברסיטה נחשבת, מצאו עבודה נהדרת, התיישבו, שלמו מסים והלוואות סטודנטים, עבדו כמו חמורים וחיו את החיים שלכם. נשמע מוכר? ובכן, עבור רבים, זהו תקליט שבור, והם היו שמחים לכבות את הפטיפון מדי פעם. לא רק לכבות את העצות והדעות הקדומות, אלא גם את המערכת הנוקשה שכולנו נולדנו אליה. אנו חיים בתרבות כה מותנית ומתוכנתת בה אנשים מרגישים שאין להם דרך החוצה, כאילו הם אמורים לחיות חיים שנכפו עליהם.

בכל מקרה, באתם לעולם כדי להרגיש שמחים, מלאי חיים ולחוש תחושה של מימוש, לא להתיש את עצמכם ב-50 שעות עבודה שבועיות בעבודה שאתם שונאים לחלוטין. אולי לדורות שקדמו לנו היו אידאלים אחרים, אבל הדור הזה נעמד על רגליו ורוצה לעשות דברים בדרך שלו. כולנו עייפים מלעבוד עבור מישהו אחר, לתת 50+ שעות עבודה שבועיות ולנסות לחיות ממה שנשאר לנו בסוף החודש, רק כדי שחצי מהכסף שלנו ילך על חובות. כולנו גדלים תשושים אל תוך מירוץ העכברים הזה, ומחפשים אחר דרך טובה יותר.


זה מוקדש לכל היוצרים, החולמים, העושים, המאמינים וקובעי הטרנדים אי שם שלא מאמינים כי צריך לשחות עם הזרם. אנחנו חייבים לבלות זמן רב מחינו בעבודה, אז למה לא לבחור לפחות משהו שאנחנו ממש נהנים ממנו? אם חשבת על אסטרטגיית יציאה בכל הנוגע לעבודה שלכם, המשיכו לקרוא, כי סביר להניח שהגיע הזמן להתפטר.


1. אתם מתקשים לקום בכל בוקר
אם אנחנו חיים את התשוקות שלנו, עלינו להתעורר בכל בוקר בהתרגשות, מלאי מרץ ומלאים בשמחת חיים. לחיות את התשוקות שלנו פירוש לעולם לא להתעייף מהעבודה שלנו, בגלל התחושה הזו בלב שלנו שהגענו לכאן כדי לעשות את זה. פירוש הדבר הוא לחיות את האמת שלכם, ולא לקבל חיים שמישהו אחר עיצב עבורכם. בכל מקרה, אם אתם לא מרגישים כך בעבודה שלכם, אתם חייבים לפרוש – ויפה שעה אחת קודם.

אם אנחנו חייבים לבלות חלק כה רב מחיינו בעבודה, למה לבזבז את כל הזמן בלעשות משהו שאנחנו לא אוהבים? אנחנו מקבלים רק צ'אנס אחד, ואנחנו חייבים לנצל אותו עד תום. אם אתם לא אוהבים את העבודה שלכם, הגיע הזמן להעריך מחדש מה אתם רוצים מהחיים, ומדוע אתם ממשיכים ללכת לעבודה שאתם שונאים.

אם התעייפתם לקום לקול שעון מעורר צווחני, לבלות שעות בפקקי תנועה בכל יום, רק כדי לשבת בקובייה שלכם 8-10 שעות בכל יום, לבלות שוב בפקקים בדרך הביתה, רק כדי שלא יהיה לכם זמן לעצמכם שכבר תגיעו הביתה, אז הגיע הזמן להיות יותר כנים עם עצמכם.

מה אתם באמת רוצים מהחיים האלו?

2. אתם מרגישים כבולים לעבודה שלכם בגלל חובות
אז, זה ברור. כולנו חייבים לשרוד, ובכנות, רוב האנשים ממשיכים להחזיק בעבודות האומללות שלהם רק בגלל שיש להם חשבונות לשלם. כמובן, אנחנו חייבים לעבוד למען הצרכים הבסיסיים בעולם המודרני בו אנחנו חיים, אבל למה שלא נערוך השווא הבין מה שאנחנו צריכים ובין מה שאנחנו רוצים? אם מדובר בצרכים בסיסיים, אנחנו זקוקים רק לכמה דברים: מזון, מים, מחסה, הלבשה, מערכת יחסים יציבה ותשוקה לחיים. כמה מהדברים הללו אינם מצריכים כסף. מה שאנחנו מנסים לומר, הוא שאם אתם רוצים לחיות חיים פשוטים יותר, אתם חייבים לצמצם את ההוצאות שלכם רק למה שאתם באמת צריכים. אם אתם לא אוהבים את העבודה שלכם ורוצים לחיות יותר ולעבוד פחות, נסו להעריך מחדש את הצרכים האמיתיים שלכם, וכמה אתם צריכים לעבוד כדי לספק את אותם הצרכים.

האם אתם יכולים למכור את הרכב שלכם, הבית, או כל נכס יוקרתי אחר לטובת טיול או מעבר לכלי תחבורה נוח יותר, כמו אופניים? אולי תעברו לדירת שותפים כדי להוזיל את ההוצאות שלכם? אתם יכולים תמיד, אבל תמיד לצמצם את הנכסים ואת סגנון החיים שלכם, כך שלא תצטרכו להיות תלויים בעבודה שלכם כל כך כדי להסתדר. אנשים רבים בעולם המודרני מעדיפים לטייל ארוכות במקום להישאר במקום אחד, ואם אתם עושים את זה כמו שצריך, תבלו פחות זמן בטיול מאשר בעבודה.

בקיצור, חיו את החלומות שלכם, ואל תדאגו כל כך לגבי כסף. אתם יכולים להיפטר מהחובות בכל עת לצמצם את סגנון החיים שלכם. אל תהיו עבדים של השקל.

3. אתם חיים בציפייה לסוף השבוע בלבד.
סימן נוסף שמראה שאתם שונאים את העבודה שלכם וחייבים להתפטר היא העובדה שאתם סופרים את הימים עד סוף השבוע. אתם מסתכלים בלוח השנה ומתחילים לתכנן את שני ימים החופש שלכם, כי זה כל הזמן שיש לכם לעצמכם. ובכן, אם אתם מוצאים את עצמכם חיים בשביל מחר, אתם צריכים לשאול את עצמכם כיצד את מבלים את היום הנוכחי. למה אתם ממשיכים לעבוד אם אתם לא אוהבים את זה? כמובן, כסף, נכון? ובכן, בעולם של ימינו, אתם יכולים להרוויח כסף באלף דרכים שונות. היו יצירתיים; מעולם לא היה פשוט יותר להיות הבוס של עצמכם, להשקיע במשהו, וליצור את העתיד של עצמכם.

4. אתם לא מרגישים מסופקים בעבודה שלכם
כולנו זקוקים לתשוקה ומטרה בחיים שלנו. אם אתם לא נהנים ממה שאתם עושים במשך רוב שעות היום, כנראה שאתם צריכים לבצע הערכה מחדש של מה שהייתם מעדיפים לעשות, ומדוע אתם עובדים במקום אותו אתם מתעבים. הלבבות שלנו הגיעו לעולם כדי לזהור בצורתם הכנה ביותר, וכאשר אתם עובדים בעבודה שאינה ממלאה אתכם, אתם מקטינים את האור שבכם. אתם הורגים את הניצוץ הפנימי, ומגיע לכם טוב יותר.

רוב האנשים לא אוהבים את העבודה שלהם; למעשה, סקר שנערך מצא כי רק 31.5% מהאנשים באמריקה מרוצים מהעבודה שלהם, בעוד השאר לא. פירוש הדבר הוא ש-70% מהאנשים לא אוהבים את העבודה שלהם, וזהו המצב רק לגבי ארצות הברית. תארו לעצמכם כיצד ייראו הנתונים העולמיים.

5. אתם מרגישים כאילו איבדתם את עצמכם
רבים מאיתנו הנמצאים בשוק התעסוקה מרגישים קצת אבודים, והאמת, למה שלא נרגיש כך?? אנחנו נזרקים אל תוך עבדות מודרנית, ורבים מאיתנו אפילו לא מבינים את זה. אנחנו מבלים זמן כה רב בעשייה למען אחרים, מוודאים שהעסק עובד חלק, מוודאים ששילמנו את חשבון החשמל, אבל מה איתנו? מה לגבי מה שגורם ללב שלנו לשיר?

אל תשכחו את עצמכם במירוץ העכברים, ואל תתפשרו על האמונות והעקרונות שלכם. אתם יכולים לחיות את החיים בדיוק כמו שאתם רוצים, לכן אל תתנו לאיילי הון ותאגידים לשלוט בחיים שלכם.

אם אתם מרגישים עבודים, עזבו את העבודה שלכם והקדישו שוב זמן לעצמכם. אנחנו חיים במטריקס, זה נכון, אבל אנחנו לא חייבים להישאר בתוכו. למדו להתעלות מעל הציפיות, הלחץ, המתח וכל מה שדוחף אתכם למטה. אתם לא רק התואר שלכם, הבית, הרכב, המוניטין, התדמית וכל שאר הדברים לפיהם אנחנו מסווגים אנשים. אתם קרן אור קוסמית, ובאתם לעולם כדי לזרוח.

אז, עקבו אחרי הלב שלכם, תנו לבוס שלכם הודעה של שבועיים מראש, והמשיכו לחפש, כי המטרה האמיתית שלכם נמצאת אי שם בחוץ. קחו בעלות חוזרת על הנשמה שלכם, ועקבו אחר לבכם. אף פעם לא מאוחר מדי כדי להתחיל פרק חדש.