5 סימנים שמוכיחים שבני אדם החלו להתפתח די מהר

החל מהעיניים שלנו ועד לעצמות הרגליים, התחלנו להתפתח בקצה הרבה יותר מהיר מכפי שחזו בעבר מדענים. שינויים אלו הם אותם שינויים שאנחנו לוקחים כמובנים מאליהם וייתכן שלא היינו מודעים לה. למעשה, אלו הם סימנים המראים שלא הפסקנו להתפתח. אפילו המוח שלנו התכווץ, מה שמראה על שינוי משמעותי מבעבר.

צוות האתר שלנו חפר עמוק יותר כדי לגלות אילו שינויים אבולוציוניים התחלנו להראות ונותרנו חסרי מילים.


יש לנו עורק נוסף בזרוע

© shutterstock.com

מדענים ראו רק עורק אחד בזרוע שהחל להיווצר בקרב אנשים בוגרים מהתקופה הנוכחית בהשוואה לבוגרים מהמאה ה-19. העורק הזה נקרא ׳מדיאן׳ (Median) והוא משמש לאספקת דם לזרוע והאמה בקרב תינוקות בעודם ברחם, אך נעלם עם הבגרות.


בכל מקרה, ישנם יותר מכמה מקרים בהם העורק השלישי הזה לא נעלם ויש אנשים אשר להם כל 3 העורקים. האבולוציה הזו כנראה תמשיך להופיע בקרב אנשים שייוולדו 80 שנים מהיום וייתכן שהעורק המדיאני יהפוך לדבר נפוץ יותר באמה.

תינוקות נולדים ללא שיני בינה

© depositphotos.com

הגוף שלנו קטן, בהשוואה לאבות אבותינו, ותינוקות נולדים עם ראשים קטנים יותר. זה ככל הנראה בשל העובדה שאגן הירכיים הנשי קטן גם כן.

זהו סימן נוסף למיקרו-אבולוציה. בגלל שתינוקות נולדים עם פנים קטנות ולסת קטנה יותר, פירוש הדבר הוא שיש פחות מקום לשיניים. לכן, יותר ויותר תינוקות נולדים ללא שיני בינה. בנוסף לזה, יש תינוקות שאפילו נולדים עצמות נוספות ברגליים ובכפות הרגליים.

אנחנו מתחילים להתבגר מהר יותר

© depositphotos.com© shutterstock.com

יותר שליטה על הבחירות שלנו היא אחת הגורמים לאבולוציה מהירה יותר. בחירות כמו נישואין וילדים בשלב מאוחר יותר בחיים, או בחירה להינשא למישהו מהצד השני של כדור הארץ וכדומה יכול להשפיע עלינו יותר ממה שנראה לנו.


בנוסף, אנשים עם גוף קטן יותר מתחילים להתבגר מוקדם יותר. זה נחשב לאבולוציה נפוצה בשל ההשלכות של תמותה פוחתת בקרב אנשים צעירים, שהיא תוצר של רפואה טובה יותר והיגיינה.

המוחות שלנו מתכווצים

© depositphotos.com© depositphotos.com

למרות שהמוחות שלנו מתחילים להתכווץ, אין זה אומר שאנחנו נעשים פחות חכמים. ההפך הוא הנכון, וזה נתפס כיתרון אבולוציוני. הגוף שלנו הפך קטן יותר בהשוואה לאבותינו, ופירוש הדבר הוא שיש פחות מקום למוח.

בנוסף, מוח קטן יותר מראה שישנה סבילות גבוהה ושאנחנו פחות אגרסיביים מבעבר. זה יכול להיחשב ל׳ביות׳. ממש כמו שבייתנו בעלי חיים (כמו כלבים וחתולים) ישנם סוגים שונים של מאפיינים גופניים שמתלווים לזה. אחד מהם הוא גודל קטן יותר של המוח.

אנחנו שותים חלב גם כבוגרים

© depositphotos.com© depositphotos.com

לפני אלפי שנים, אנשים לא יכלו לשתות חלב אחרי הילדות, וזה בגלל שלא הייתה להם מוטציה גנטית שמאפשרת להם לשתות חלב נא.

האנזים שעוזר לתינוקות לעכל חלב כבה ברגע שהם גדלים ופירוש הדבר שלרוב האנשים יש רגישות ללקטוז. בכל מקרה, היום 35% מהאנשים סביב העולם (בעיקר אלו עם מקורות אירופאיים, אפריקאים ויורואסייתיים) יכולים לשתות חלב, אפילו כבוגרים, מבלי לסבול מקיבה רגיזה.

האם אתם חושבים שאנחנו מתפתחים מהר יותר? האם אתם מכירים סימנים אחרים שמעידים על כך שאנחנו הופכים חכמים יותר ומתקדמים כבני אנוש? אולי אתם מכירים מישהו שמעולם לא צמחו לו שיני בינה?