5 פאזלים שהטריפו את הרשת

כל אחד מאיתנו נתקל לפחות פעם בחידה שלא הצליח לפתור בניסיון הראשון. ואם זה לא עובד גם בפעם השנייה או השלישית, סביר להניח שתשאלו מישהו או אפילו תישארו ערים בניסיון לפתור את החידה. נשמע מוכר?

צוות האתר שלנו מצא כמה מהחידות שאתגרו גולשים רבים ברשתות החברתיות, ושם להם סוף – סופסוף.


פרחח וגרעינים

© depositphotos© pixabay© depositphotos

זוכרים את החידה הזו? נסו לפתור אותה כעת. כנראה שתקבלו 23 או 19, אבל אלו תשובות לא נכונות. בואו ננסה להבין:

* זוג נעליים = 10
* פרחח = 5
* שקית גרעינים = 2


אלו שקיבלו 23 עשו את המשוואה הבאה: 5 + 9 × 2. אלה שלא הבחינו שיש לו שתי שקיות בידיים, עשו את זה: 5 + 7 × 2 = 19. זה נראה נכון, אבל זה לא. שימו לב לנעליו של הפרחח. כן, הכל נמצא בנעליים. איתם, המשוואה הנכונה היא: 5 + 19 × 2 = 43.

חידות כאלה הן מעצבנות – לא בגלל שאי אפשר לפתור משוואה פשוטה, אלא כי לא מסבירים להם כיצד לשלב בין חפצים. כיצד לפרש את זה שלפרחח יש נעליים? האם זה פרחח פלוס נעליים? אולי פרחח כפול הנעליים? או אולי פרחח בחזקת הנעליים.

הגנן ו-49 העצים

כל מי שניסה לפתור את החידה הזו חטף עצבים. אחרי הכל, אי אפשר לעשות זאת בלי נייר ועף. מסבירים לכם את הבעיה:

* ישנם 49 עצים בגינה. אחרי שהגן הבין כי הגן עמוס, הוא מחליט לנקות אותו. הוא שוכר חוטב עצים ונותן לו את המטלה הבאה: להשאיר 5 שורות עצים שבכל שורה 4 עצים. כשהעבודה הסתיימה, בא הגנן להעריך את התוצאה והתעצבן: חוטב העצים הואיד 39 עצים והשאיר רק 10. ״מדוע חטבת כמעט את כל העצים?״, נשאל הגנן. ״נתבקשת להותיר 20 עצים״. ״לא״, השיב הכנן. ״ביקשת להשאיר 5 שורות עם 4 עצים בכל שורה. אז זה מה שעשיתי״. הגנן היה מופתע, אך ווידא כי 5 שורות עם 4 עצים הורכבו מ-10 העצים שנותרו. כיצד הצליח חוטב העצים לעשות זאת?


בטח כל מי שהתמודד עם החידה הזו רצה רק דבר אחד: למצוא ולהכות את חוטב העצים. לא, פשוט הביטו בעבודתו:

מצאו את המספר החסר

האם נתקלתם בחידת היגיון שכזו? ההוראות פשוטות: במקום סימן השאלה, עליכם לשים מספר, ולשמור על העיקרון לפיו מאורגנת יתר הטבלה. נסו לפתור את זה מבלי לקרוא את הפסקה הבאה.

הצלחתם? זוהי משימה פשוטה מאוד אם קוראים את הטבלה בצורה אופקית. המספר באמצע הוא סכום המספרים משמאל לימין. פירוש הדבר שבמקום סימן השאלה צריך למקם את המספר 13. בכל מקרה, אנשים רבים הביטו בטבלה בצורה אנכית – ולכן כשלו. אכן, אם תנסו למצוא את העיקרון של סידור המספרים מלמטה למעלה, תכשלו.

האם החתול עולה או יורד?

© unknown user / imgur

כנראה שאין אדם שלא נתקל בתמונה הזו. אך הגולשים לא הצליחו להירגע, ולהבין האם החתול עולה או יורד. אז החלטנו להביא בפניכם כמה מהתגובות לתמונה.

מחנה 1: החתול עולה

* בתחתית המדרגות נראה כאילו ישנה דלת

* המדרגות תלולות מדי אם מניחים שהמרחב מאחור הוא אינו הרצפה, אלא התקרה.

* החתול עולה, מאחר והוא קופץ על שתי כפותיו הקמדיות, ובתמונה כפה אחת נמתחת כלפי המדרגה.

מחנה 2: החתול יורד

כשחתול יורד, הוא מרים את הזנב לאיזון

* אם לשפוט לפי הצללית של החתול, מקור האור מגיע מלמעלה.

* החתול מביט מטה. אם היה עולה, היה מביט כלפי מעלה.

אחד הטיעונים החזקים ביותר מגיע מגולש שהסב את תשומת הלב לקצה המדרגות. הוא מאמין שהם מעידים כי קצה המדרגות אינו ברור בתמונה, ופירוש הדבר כי ניתן לראות שהמדרגות מובילות מעלה. אם כך, החתול יורד.

אנחנו מסכימים עם תיאוריית המדרגות. איזה מחנה קרוב יותר לאמת, לדעתכם?