5 תרגילים שנועדו לבחון את גילו של גופכם

לכל אדם יש גמישות מולדת, וזו הסיבה מדוע ילדים יכולים לעשות שפגט בקלות ולשים את הרגליים שלהם מאחורי הראש. עם חלוף הזמן, אנחנו מאבדים את הגמישות הטבעית שלנו ואת המוֹבִּילִיּוּת של המפרקים שלנו. עבודה משרדית יכולה להרע את המצב. לבסוף, אנחנו מגלים שקשה לנו ליישר את הגב או שזה בלתי אפשרי עבורנו לרכוס את השלמה.

צוות האתר שלנו הכין עבורכם 5 תרגילים שיעזרו לכם לבחון את גמישות הגוף שלכם ולנחש לאיזו קבוצת גיל אתם שייכים. היו מוכנים – התוצאות עשויות להיות בלתי נעימות. התחממו לפני שאתם מנסים את התרגילים הללו: אתם יכולים לקפוץ ולעשות סקוואטים, או הנפות רגליים.


בואו נבדוק את גמישות מפרקי הכתף שלכם

fa
© depositphotos

* האם זה היה קל? ברכותינו! אתם עושים עבודה טובה או שאתם צעירים.
* ״עשיתי זאת, אבל זה היה מאתגר״ אתם זקוקים לאימון נוסף.
* זה היה קשה מאוד, אחזו בזהירות במרפקים בעזרת כפות הידיים שלכם מאחורי הגב. הישארו בתנוחה הזו למשך כמה דקות. התאמנו יותר אם אתם לא רוצים לחוות סימפטומים של כתף קפואה.


בואו נבדוק את גמישות עמוד השדרה שלכם


© depositphotos© depositphotos

* אם אתם יכולים להניח את כף היד כולה על הרצפה, אתם מעולים! אתם בני לא יותר מ-25, ואתם עושים מתיחות על בסיס קבוע.
* אם אתם נוגעים ברצפה עם האצבעות, זה בסדר, אך אתם זקוקים לאימון נוסף.
* אם אתם לא יכולים לגעת ברצפה, אתם ממש זקוקים להתאמן. מפרקי עמוד השדרה שלכם מוכנים כנראה להתיידד עם הספה, עם שמיכה חמה או עם סריגה.

בואו נבדוק את חלקו הקדמי של הצוואר שלכם ואת גמישות חגורת הכתפיים שלכם


© depositphotos© depositphotos

* אם אתם לא יכולים לגעת בעקבים שלכם, אל תתאמצו חזק מדי. התכופו אחורה, ותמכו בגב שלכם בעזרת הידיים. אתם צריכים לעבוד על הגמישות שלכם. אתם בהחלט לא בני נוער.
* זה מעולה אם היה לכם קל. ברכותינו! צאו מהתנוחה בזעירות.

בואו נבדוק את גמישות מפרקי האגן


© depositphotos© depositphotos

* אם אתם יכולים לגעת בברך שלכם עם המצח ולהישאר בתנוחה הזו ל-2 דקות לפחות, אנחנו יכולים לברך אתכם! גילכם הפיזי קרוב לגיל בית ספר.
* אם אתם לא יכולים לגעת בברך או הרגל שלכם מתכופפת בצורה לא רצונית, המפרקים שלכם אינם גמישים, ושרירי הגב-ירך שלכם לא אלסטיים דיו.


בואו נבדוק את גמישות מפרקי הברך שלכם

© depositphotos© depositphotos

* כשאתם צעירים, התרגיל הזה אינו קשה. בצעדים קטנים, אתם יוצאים מתנוחת שכיבת הסמיכה ויוצרים את האות A בקלות.
* אחרי 30 שנים, זה מאתגר לעבור את המבחן הזה ללא כיפוף המרפקים, הברכיים והגב. זכרו את העניין הזה, והקדישו תשומת לב רבה יותר למתיחות.
* אם כשלתם במבחן הזה, כנראה שגילכם גדול מ-50, ואתם וספורט לא ממש חברים.

איזו משימה הייתה הקשה ביותר עבורכם? שתפו אותנו בתיבת התגובות בהמשך. בואו נראה איזה חלק בגוף הוא הכי פחות גמיש לפי הסטטיסטיקות.