5 תרופות ביתיות שאתם יכולים להשתמש בהם כדי להסיר ורידים דליתיים ברגליים

ורידים דליתיים (דליות) : למרות שהם לא מזיקים בפני עצמם, רבים לא מרוצים מהאופן בו הם גורמים להם להיראות והמודעות העצמית של האנשים לגביהם עשויה להטריד אותם עם בוא עונת הרחצה, והצורך ללבוש בגדי ים. אבל בואו נניח את הקשקושים בצד לרגע, דליות יכולות לגרום לאי נוחות זעירה כמו נפיחות, גירוד או כאב ברגל התחתונה, על פי האתר WebMD. בעוד ניתוחים וטכניקות רפואיות לא פולשניות הן בעלות יכול לטפל בוורידים דליתיים, ישנם סיכונים הקשורים בכל הליך רפואי.

אם אתם מחפשים אחר פיתרון לדליות שלכם, ישנן חדשות טובות. על פי עשרת התרופות הביתיות הטובות ביותר, תצטרכו להרחיק רק עד הארון שלכם כדי למצוא תרופה לדליות שלכם:


1. ציפרנים/הממליס
תרופה ביתי אחת פופולרית היא ההממליס. החסם הטבעי הזה עוזר בהקלה על נפיחות וכאבים וגם מחזק את הוורידים. כרכו בד לח סביב האיזור שלוש פעמים ביום, או השרו את רגליכם האמבט עם 10-20 טיפות של הממליס. עשו זאת למשך חודשיים.


2. חומץ תפוחים
חומץ תפוחים הוא רכיב המשמש בתרופות ביתיות רבות, והשימוש שלו בטיפול בדליות אינו יוצא מן הכלל. מאחר וחומץ הוא מנקה רעלים חזק, זה עוזר לשפר את זרימת הדם בגוף. ברגע שמערכת הדם עובדת כהלכה, וורידים דליתיים אמורים להירפא. שתו שתי כפות של חומץ תפוחים בכוס מים פעמיים ביום. לטיפול יעיל יותר, עסו את הרגליים שלכם עם חומץ תפוחים מדולל כדי לצמצם הופעתם של ורידים דליתיים ברגליים.

3. פטרוזיליה
הנה עוד סיבה מדוע מומלץ לשמור בבית קצת פטרוזיליה טרייה. לא די בכך שהיא עשירה בויטמין C, שעוזר לרפא תאים שניזוקו, הוא גם עשיר ברוטין, שיכול לחזק את קירות הנימים שגורמים לדליות. אכלו זאת כמה שתוכלו, או השתמשו בזה כמשחה.

4. פלפל אדום
פלפל אדום הוא בעל היסטוריה ארוכה בשימוש רפואי, ובעולם המערבי מנסים להדביק את הפער. הוא עשיר בויטמין C, אבל הקפסאיצין (תרכובת אורגנית המופקת מן הפלפל החריף ומשמשת בתכשירים שונים לשיכוך כאבים) שמעניקה לו את טעמו החריף הוכחה כמשפרת את זרימת הדם ע"י הורדת לחץ הדם, על פי האתר LiveStrong. כדי לנצל כהלכה את התבלין המדהים הזה, שתו כפית אחת עם מים חמים שלוש פעמים ביום.

5. שום
מחקרים שנעשו באוניברסיטת קייפטאון מצאו ששום הוא בעל השפעות אנטי דלקתיות ומחזקות את המערכת החיסונית. כדי להקל הסימפטומים של ורידים דליתיים, 10 התרופות הביתיות הטובות ביותר ממליץ לשלב שום בדיאטה שלכם וגם להכין רטייה חמה שתוכלו לשים ישירות על האיזורים הנגועים.

במקרים מסויימים, ורידים דליתיים יכולים להיות סממן של מצב חמור יותר. היוועצו ברופא שלכם אם אתם מודאגים.