6 דברים שאתם צריכים לדעת לפני שאתם עושים פירסינג

רובנו ראינו או שמענו על אנשים שניקבו חורים בתנוכי האוזניים שלהם בעזרת אקדח מנקב. אנחנו לא מטילים בכך ספק וחושבים שזה נורמלי, בגלל שאנשים כה רבים נוהגים כך. בכל מקרה, אקדחי ניקוב יכולים למעשה לגרום נזק לאוזניים שלנו. אנחנו עשויים שלא לחשוב פעמיים על הליך כה זריז, אך חשוב לדעת כמה דברים לפני שאתם קובעים פגישה.

צוות האתר שלנו מקווה שכשתעשו פירסינג, לא תיתקלו בבעיות ותרגישו שבעי רצון מהתוצאה! אבל ישנם כמה דברים שמוטב לכם לדעת לפני שאתם עושים כן.


יש מתכות שאינן בטוחות

© Challiyil Eswaramangalath Vipin / Wikimedia Commons© Lukas Stavek / Wikimedia Commons

כשמדובר בפירסינג שטרם החלים, מוטב להימנע מכסף סטרלינג מאחר והוא מוכתם בקלות, צובר בקטריות ויכול לגרום לאלרגיות. גם ניקל וזהב לא יהיו בחירות טובות, מאחר והם יכולים לגרום לגירוי בעור שלכם. עבור פירסינגים חדשים, מוטב ללכת על מתכות כמו טיטניום, פלדת אל חלד כירורגית וניוביום. טיטניום הוא חומר מושלם עבור אנשים בעלי עור רגיש.


זה עשוי לגרום לבעיות מאוחר יותר

וודאו שאתם מודעים לסיכונים שמגיעים עם ניקוב גופכם. אם תלמדו אודות סימני האזהרה, תוכלו למנוע מבעיות להתפתח ולהוות איום.

הנה הדברים הנחשבים לנורמליים בזמן החלמת הפירסינג שלכם:

* נפיחות
* אדמומיות
* הפרשות לבנות דקות או שקופות
* כאב

הסימפטומים הללו, מנגד, עשויות להוות גורם לדאגה:

* אדמומיות מוגברת, נפיחות או כאב
* הפרשות צהובות-ירוקות, חומות או אפורות
* תחושת צריבה
* ניחוח בלתי נעים
* חום או סחרחורת


לא מספיק לשטוף את הפירסינג במים

ניתן למנוע זיהומים אם לא תשכחו את הטיפול שלאחר הניקוב. בכל מקרה, ניקיון של פירסינג אינו דומה לשטיפת הפנים שלכם. יש לשטוף את זה בעזרת תמיסת מלח. לדוגמה, אם חוררתם את האף, תוכלו למלא כוס קטנה במים ותמיסת מלח, ולטבול בה את אפכם. תוכלו גם להשתמש בצמר גפן כדי למרוח את התמיסה אם יש לכם סוגים שונים של פירסינג.

ההחלמה עשויה לארוך זמן

© Depositphotos.com© Angeline Belmann / Wikimedia Commons

תלוי במיקום הפירסינג שלכם, זמן ההחלמה המלא עשוי לארוך פחות או יותר זמן. לדוגמה, לפירסינג באף לוקח בין 4 ו-6 חודשים להחלים. לתנוכים נדרשים 4-8 שבועות, בעוד שסחוס האוזן יכול לארוך 6 חודשים. פירסינג בטבור יכול לקחת אפילו שנה שלמה להחלים. לכן חשוב לטפל כהלכה ולהימנע מלשחות במקומות בהם יש אפשרות להימצאות בקטריות, כמו בריכות ציבוריות, ג׳קוזי ואגמים.

דלגו על השימוש באקדח פירסינג

אתם תראו אקדחי ניקוב אם תחליטו לעשות פירסינג בקניון. האקדח רב שימושי, ואי אפשר לחטא אותו כהלכה, לכן זה מעלה את הסיכון להידבק בזיהום. בגלל המכניקה של האקדח, זה יכול לגרום נזק לרקמות ואף לבעיות רציניות יותר לאחר מכן. האקדח עשוי גם שלא לעבוד, או השימוש שנעשה בו בלתי תקין. למרות שמאמנים את העובדים בחנויות כיצד להשתמש בהם, האימון אינו מפוקח.

זו הסיבה מדוע מוטב ללכת למקום המתמחה בכך. הדרישות מחמירות מאוד, לכן תהיו בטוחים בידיו של מקצוען. הם משתמשים במחטים במקום, שהן חד פעמיות, סטריליות ולא יגרמו נזק לעור שלכם

אל תעשו פירסינג על בטן ריקה

אכלו ארוחה מזינה ושתו די מים לפני שאתם עושים פירסינג, אחרת אתם עשויים לחוש סחרחורת ובחילות. וודאו שאתם ישנים מספיק, והעריכו כיצד אתם מרגישים באופן כללי. אם אתם חולים, מוטב לקבוע מועד חדש.

האם יש לכם פירסינג? מהי החוויה שלכם? אם אין לכם כאלה, האם אתם מתכננים לעשות?