6 דברים שיכולים לעזור לכם לשמור על אנרגיה לאורך כל היום מבלי לשתות גלונים של קפה

שתיית קפה מרובה, גווארנה או קניית תוספים כדי לחזק את רמות האנרגיה שלכם לא תמיד עובדות כשאתם מחפשים אחר דרכים להישאר ערניים יותר לאורך היום. מוטב לשמור על אנרגיה בדרך הטבעית ביותר האפשרית. ישנן דרכים רבות ובריאות להעלות את רמת האנרגיה שלכם כשאתם מרגישים עייפות ותשישות – אפילו השינוי הקל ביותר באורח החיים שלכם יכול לחולל הבדל משמעותי.

צוות האתר שלנו מציע לכם כמה עצות בריאות שיעזרו לכם לשמר את רמת האנרגיה שלכם לאורך היום כולו.


תנומת כוח


© pexels.com

עבור אנשים מסוימים, תנומת כוח עוזרת להם לשפר את הערנות והביצועים שלהם. תנומת כוח קצרה בת 20-30 דקות אחר הצהריים עוזרת לכם להטעין מצברים, ואם אתם באמת מחפשים אחר דיוק, כוונו את השעון שלכם ל-26 דקות לקבלת תוצאות מרביות.


מפתה עד כמה שזה יישמע, אל תגזימו עם התנומה שלכם כיוון שזע עשוי לפגוע בשינה שלכם בלילה, מה שעשוי להוביל לרמות אנרגיה ירודות במהלך היום הבא.

הגבילו את צריכת הקפאין שלכם


© pexels.com© Savvatexture/depositphotos.com

למרות שקפאין ידוע כחומר מעניק אנרגיה, חשוב להגביל את הכמות שאתם מעכלים לאורך היום מאחר וזה רק יגרום לכם להרגיש פחות אנרגטיים ברגע שהשפעת החומר פגה. אתם עשויים להרגיש כאילו אתם תלויים בזה כדי להישאר ערים, וזה אף פעם לא רעיון טוב, להיות תלויים במשהו.

בנוסף, זה מעלה את רמות החרדה שלגם וגורם לכם להרגיש במתח. הכמות האופטימלית של קפה לא צריכה לעבור את 400 המיליגרמים.

נשמו ריחות חיוניים


© pexels.com© pexels.com© depositphotos.com

ישנה שיטת טיפול בשם ׳ארומתרפיה׳ ש׳עושה שימוש בתמציות צמחים טבעיים כדי לשמור על הבריאות הכללית שלכם׳. שיטה זו עושה שימוש בשמנים שמיטיבים עם 3 החברים הטובים ביותר שלכם: הגוף, המוח והנפש. האמינו או לא, המוח שלנו שואף ריחות בצורה מרשימה ביותר. שאיפת שמן אתרי של לימון יכולה לעזור לכם להילחם בתשישות ודיכאון, בעוד שמן מנטה משפר את הריכוז והעירנות.


כיצד להשתמש:
* ערבבו 2 טיפות של שמן אתרי לימון עם השמפו או המרכך שלכם לפני המקלחת
* ערבבו 2 טיפות של שמן אתרי מנטה בבקבוק תרסיס מלא במים, ורססו על הנעליים שלכם או על תיק חדר הכושר לפני האימון

השמן האתרי הנוסף נקרא אקליפטוס, ובו אתם יכולים להשתמש באיזה תחום שרק בא לכם.

התאמנו, ועדיף בחוץ


© pexels.com© pexels.com© depositphotos.com

אימון בחוץ משפר את האנרגיה, מצמצם את רמות החרדה, ומגביר את העירנות. יש לזה גם השפעה חיובית על הרגשות שלכם, כמו התלהבות או כעס מופחת. בנוסף ליתרונות אלה, אתם יכולים גם לספוג קצת וויטמין D חודשי הקיץ, מה שמאיץ את יייצור ההורמון האחראי למצב הרוח הטוב שלנו, האנדרופינים.

למרות שאלו הם היתרונות של אימון בחוץ, ישנם גם כמה דברים שכדאי לקחת בחשבון כשעושים זאת כמו רמות זיהום האוויר באיזור שלכם – וודאו שאתם מודעים לעובדות אלה כיוון שזה יכול להיות זרז לאסטמה או לאלרגיות שלכם. אל תניחו שריצה על הליכון איננה חיובית – היא למעשה עוזרת לכם להיות בשליטה ונותנת לכם מוטיבציה, מה שגורם לכם להרגיש טוב ושמחים יותר.

אכלו יותר חלבון


© shutterstock.com© pexels.com

צריכת פרוטאין מטעינה את מצבורי האנרגיה שלכם ומשחקת תפקיד חשוב בהעברת החמצן לאורך הגוף ומחזור הדם שלכם. מוטב להימנע ממתוקים ופחמימות כשיש לכם השתוקקות מאחר ולמרות שזה יכול להשביע אתכם באותו הרגע, זה יכול גם לגרום לכם להרגיש מטושטשים לאחר מכן.

במקום, נסו לנשנש מזונות המכילות חלבון ושומן כמו ירקות ומטבלים, כמו יוגורט יווני עם פירות, או חמאת בוטנים וקרקרים כדי להרים את רמות האנרגיה שלכם.

אל תתייבשו


© depositphotos.com© depositphotos.com

שתיית 8 כוסות מים בכל יום עוזרת לכם לשמור על רמות האנרגיה שלכם כיוון שתפקוד המוח שלכם תלוי ברובו בכמות הנוזלים שצרכתם. אפילו יובש מינימלי יכול להקטין את החלקים במוח שלכם שאחראים לתפקוד תקין זה עשוי לגרום לשינויים עזים במצב הרוח שלכם, הזיכרון והריכוז, וגם לגרום לכאבי ראש ועייפות.

מה אתם חושבים על כמה מהטיפים האלה? האם הייתם שמחים לשנות כמה דברים באורח החיים שלכם כדי לשפר את רמות האנרגיה שלכם?