6 דברים שעשויים לקרות לך בזמן המחזור ולא היית מודעת להם

זו כבר עובדה ידועה שבמהלך המחזור שלהן, נשים עדיין יכולות להיכנס להריון, אבל ישנם דברים רבים אחרים ללמוד אודות הגוף. המחזור החודשי הוא תהליך מורכב שמאזן את הגוף הנשי, ואין ספק שהוא משפיע בצורה דרמטית על חייהן של נשים.

צוות האתר שלנו אסף כמה עובדות שהגניקולוג שלך כנראה לא סיפר לך ואנחנו רוצים לשתף אותן איתך.


גודלו של ההיפוקמפוס גדל

המחקר הראה שכשרמות האסטרוגן עולות, ההיפוקמפוס גדל. השינויים הללו במוח משפיעים למעשה על התנהגותה של האישה. חוקרים הסיקו שאם אישה במהלך תקופות מסוימות במחזור שלה, מוכנה לשינויים בהתנהגות, זהו זמן חטוב לתרפיה כדי להילחם בשינויים במצבי הרוח, לדוגמה.


הורמונים משפיעים על גופף בצורה שונה, תלוי בשבוע

© Depositphotos.com

הורמונים מגלמים תפקד חשוב בגופך. בדרך כלל, המחזור החודשי נראה כך:

* בשבוע הראשון, את עשויה לחוות בעיות בווסת לפני שמתחי המחזור. אז רמות האסטרוגן שלך מתחילות לעלות, ואת מתחילה להרגיש טוב יותר.
* בשבוע השני, את מרגישה במיטבך, ורמות הטסטוסטרון שלך עולות במקצת. את עשויה להתחיל להרגיש שבא לך יותר זמן אינטימי עם הפרטנר שלך.
* בשבוע השלישי, רמות האסטרוגן צונחות משמעותית והפרוגסטרון עולה. את עשויה לחוות שינויים במצב הרוח ולסבול מדכדוך.
* בשבוע הרביעי, רמות האסטרוגן והפרוגסטרון צונחות, ויש נשים שמתחילים לסבול מתסמונת קדם ווסת (PMS).

התכווצויות בזמן המחזור עשויות למעשה לשנות את מבנה המוח של האישה

© Depositphotos.com

חוקרים אומרים שהתכווצויות בזמן המחזור משפיעות על 20%-90% בקרב הבנות המתבגרות. זה יכול להימשך עד 72 שעות. מחקר נוסף מראה כי נשים שדיווחו על כאבי מחזור הראו ירידה בעוצמה באזורים במוח המעורבים בעיבוד התמסורת, עיבוד חושי ברמה גבוהה, ואיזון של התפקוד האנדוקריני. אם אתם מרגישים שהתחלתם לזייף בעבודה, אולי התכווצויות בזמן המחזור אחראיות לכך.

התכווצויות בזמן המחזור יכולות לנוע

© Depositphotos.com


לא, זו אינה בדיחה. כאב מחזור יכול לנוע. לפעמים אתן יכולות להרגיש התכווצויות במקומות כמו הרגליים שלך. אזור האגן ״עשוי מרשת עצבים״, וכשהכאב מתרחש, הוא משפיע על הרגליים שלך, על הגב התחתון והישבן.

יתרה מזאת, אובדן מינרלים חיוניים בזמן המחזור (כמו ברזל, מגנזיום ואשלגן) מרוקן את הגוף, והשרירים מגיבים בעוויתות והתכווצויות. רופאים טוענים בנוסף״ ״זה כמו קן שהענפים שלה שזורים זה בזה. אז אם משהו מציק בצד אחד (כמו בבטן), את עשויה להרגיש זאת בצד השני (כמו בגב התחתון) בקלות״.

המחזור שלך יכול להשפיע על קולך

© Depositphotos.com

אלו אינן חדשות טובות עבור הזמרים, אבל מחקר הראה שבמהלך המחזור שלך, את עשויה לחוות תסמונת טרם מחזור קולית, שפירושה אובדן העוצמה הקולית ואי היכולת לשיר. מיתרי קול יבשים מקשים עליך לשלוט בוויברטו.

המחזור שלך מחריף כשקר

© Depositphotos.com

לדבריהם של רופאים, נשים מתלוננות שהמחזור שלהן מחריף בחורף. מזג אוויר קר יכול גם להשפיע על משך המחזור. בקיץ, המחזור קצר ב-0.9 ימים.

אילו עובדות הפתיעו אתכן יותר מכל? איזה שבוע של המחזור הוא הקשה ביותר עבורך?